С какво ще утолявате жаждата си през горещите дни?

С какво ще утолявате жаждата си през горещите дни?

  • Бира

    Votes: 31 42.5%
  • Вода - чешмяна/минерална/изворна

    Votes: 50 68.5%
  • Безаолкохолни

    Votes: 18 24.7%
  • Айрян

    Votes: 28 38.4%
  • Коктейли

    Votes: 9 12.3%
  • Натурални сокове

    Votes: 11 15.1%
  • Фрешове

    Votes: 17 23.3%
  • Прясно мляко/шейкове

    Votes: 10 13.7%
  • Студен чай

    Votes: 14 19.2%

  • Общо гласове
    73
От: С какво ще утолявате жаждата си през горещите дни?

Гърците казват, че узото е единствения алкохол, който охлажда организма. Не знам дали помага, но в умерени дози не вреди:evil:
Иначе безалкохолни много. Аз предпочитам студен чай. К'во като е гейско:?
 
От: С какво ще утолявате жаждата си през горещите дни?

През деня пия вода като я редувам изворна, минерална, чешмяна. От време на време по разни кафета си поръчвам фрешове, студен чай и тези комерсиалните безалкохолни напитки. Вечер след 19:00 пия по 100-150 мл. студено Бренди резерва с Пепси Макс добре действа за това човек да се отпусне от насъбраното през работния ден напрежение. Тия мачове като започнаха все по-често пийвам и по някоя друга студена бира макар, че сериозно започвам да се разочаровам от Българските бири и гледам да се преориентирам към някои по-скъпи вносни марки, които за съжаление не мога да консумирам ежедневно тъй като нямам финансовата възможност да го направя.
 
От: С какво ще утолявате жаждата си през горещите дни?

Преди време бях попаднал на тая статия по въпроса: Какво се случва с тялото след пиене на кока-кола?
Преди с тази напитка отвъртахме ръждясали болтове по колите. Със сегашната не знам - вече има специални неща.

Как се отвърта ръждясал болт, който не ще да се отвърта?
- Купуваш две бутилки кока-кола. Изливаш едната на болта. Пушиш една цигара и пиеш другата бутилка. След това болта се отвърта леко.
:clap:
 
От: С какво ще утолявате жаждата си през горещите дни?

къде е топлия чай :p
И аз това питам.

По инерция още не съм минал на студен. Домашно приготвен.
Топлия - без шекер, студения - понякога има малко.

Другото е вода.
 
Re: От: С какво ще утолявате жаждата си през горещите дни?

И аз това питам.

По инерция още не съм минал на студен. Домашно приготвен.
Топлия - без шекер, студения - понякога има малко.

Другото е вода.
Мислех, че може да се причисли към "студения чай", но ако не сте съгласни, отговорете със "студения чай" и пояснете в поста си, което реално за мен не, че е същото, но е подобно.
 
От: С какво ще утолявате жаждата си през горещите дни?

Консумирам основно вода и топъл чай. Сутрин си правя по един фреш ако имам портокали, ако не без фреш. По някое време следобеда консумирам айран или сладка напитка с кисело мляко и плодове, предимно кисело мляко с ананас и мед или с банан, но става с всякакъв плод. Слагам малко ледчета и всичко е прекрасно :).
 
От: С какво ще утолявате жаждата си през горещите дни?

Бира бира и пак бира, и мореееее :)
 
От: От: С какво ще утолявате жаждата си през горещите дни?

Най-често вода и прясно мляко/шейкове като ако са шейкове ще е нещо от рода на Шейк с горски плодове
berry-shake.jpg
За закуска, смесете 1 и 1/2 чаши смесени горски плодове с 1 чаша вода, 1/4 чаша извара и желаното от Вас количество суроватъчен протеин. Добавете малко заместител на захар или мед за подслаждане на шейка. Ванилия или шоколад допълват вкуса на горски плодове, и може лесно да замести количеството нискомаслено кисело мляко и извара.
 
От: С какво ще утолявате жаждата си през горещите дни?

В моето заведение от няколко години съм пуснал едни напитки,по другите заведения ги водят лимонади от различни плодове вкусове - малина,ягода,горски плодове и какво ли още не.Харчат се наистина много.Приготвяме ги от плодов концентрат,трошен лед и сода.Питието е убиец,досега незнам някой да не го е харесал,страшно освежаващо.И струва само 1.40 лв :) какво му плащаш.
 
От: С какво ще утолявате жаждата си през горещите дни?

1. Бира
2. Мастика с Айрян/Мътеница + студена диня
3. Бяло изстудено вино

+

Всеки ден по няколко литра вода
 
Мда, звучи доста по привлекателно от кола за същата сума. Или някой изкуствен сок с оцветители, който е даже на 1.60 лв.

Не пия много бира. Само когато имам свободно време, за да мързелувам. Предимно яко освежаващи течности. А това, което горе описаха звучи доста добре. :)
 
От: С какво ще утолявате жаждата си през горещите дни?

Само да добавя, че сега като почват пости минавам само на бяло вино и на риба (най често скумрия или пъстърва)

Не искам да навивам никой, но опитайте и вие няколко седмици само на салати и на риба + качествено бяло вино за вечеря. Добре ще ви се отрази!
 
От: С какво ще утолявате жаждата си през горещите дни?

Питието е убиец,досега незнам някой да не го е харесал,страшно освежаващо

Аз не съм го харесал още ... защото не съм го опитал.
 
От: С какво ще утолявате жаждата си през горещите дни?

Блинки, във фреша се добавя едно медче и после в шейкъра с лед, убива лимона.... и мноооооого пие водка :)
 
Re: От: С какво ще утолявате жаждата си през горещите дни?

Блинки, във фреша се добавя едно медче и после в шейкъра с лед, убива лимона.... и мноооооого пие водка :)
Това е новост за мен, все го правех (само когато прекаля с лимона) с захар, но сега не слагам толкова лимон и почти не се усеща, за да го неутрализирам. :)

Фреш и водка е една от най-силните комбинации, бих я наредил до лидерът ми - уискито и Шарка. :)
 
От: С какво ще утолявате жаждата си през горещите дни?

Като бях малък един голям човек ми каза,че бялото вино е за леки мъже..и оттогава не съм кусвал бяло вино,само червено :)
 
От: С какво ще утолявате жаждата си през горещите дни?

минерална вода, айран, а защо не и топъл чай. от хора, които съм чувал, че били в близкия изток, там пиели топъл чай в жегите и не им е горещо.
 
От: С какво ще утолявате жаждата си през горещите дни?

Вода, минерална или чешмяна, студеничка:) Хич не ми се и мисли за чай /топъл!/, кофти сокчета плодови, студени /разбирайте, които ги продават/, фреш, ако има откъде да си купя и имам възможност. Биричка :rolleyes:, но по малко и макс 2 пъти в седмицата, защото много мързелуващо въздейства. Бяло студено вино хипер хипер рядко /ако се излиза, вино или джин със спрайт:)/. Кафе, както винаги в големи количества /5-6 на дена/, като стане още по-жега, минавам на Фрапе. Трябва да стане 43, за да не ми се пие кафенце:) Иначе хубави идейки давате за фрешчета, ама който не му се занимава...ще гледа картинки. Айранът го пях отписала, но си му е време:)
 
С какво ще утолявате жаждата си през горещите дни? Напитки / жеги

минерална вода, айран, а защо не и топъл чай. от хора, които съм чувал, че били в близкия изток, там пиели топъл чай в жегите и не им е горещо.
Да, защо не и топъл чай. Днес пих такова и да си кажа честно, не се отрази никак зле в тези жеги. Даже напротив, доста добре се почувствах.

Вода, минерална или чешмяна, студеничка:) Хич не ми се и мисли за чай /топъл!/, кофти сокчета плодови, студени /разбирайте, които ги продават/, фреш, ако има откъде да си купя и имам възможност. Биричка :rolleyes:, но по малко и макс 2 пъти в седмицата, защото много мързелуващо въздейства. Бяло студено вино хипер хипер рядко /ако се излиза, вино или джин със спрайт:)/. Кафе, както винаги в големи количества /5-6 на дена/, като стане още по-жега, минавам на Фрапе. Трябва да стане 43, за да не ми се пие кафенце:) Иначе хубави идейки давате за фрешчета, ама който не му се занимава...ще гледа картинки. Айранът го пях отписала, но си му е време:)
Задължително студена, тук вече не мога да си представя топла вода от чешмата. Някак все си мисля, че ще има миризма.

Много хора ме убеждават, че айрян и мастика била много добра комбинация в жегите. Не знам дали е така, може и да е, но съм забелязал, че някой даже го комбинират с готов таратор в чаша. Важното е едното да е разредите/мезе на другото. :)

Забелязал съм, че жените масово си поръчват бяло вино с 1-2 ледчета в него. Рядкост е някоя от моето обкръжение да си поръча бира, но виж мента и спрайт с лед и лимон - задължително. :)
 
От: С какво ще утолявате жаждата си през горещите дни?

Това с виното си е попадение. Миналата година бащата слага, обаче не стана за зимата и към края на юли като го провери - бистро. С няколко ледчета, беше едно от най-хубавите неща които пих лятото : )
 

Горе