ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

sabir

Member
Здравейте,
От доста време чета из форума, и много се радвам че все повече хора се интересуват и мислят да "предприемат" нещо и да вземат нещата в свой ръце. И като гледам повечето активни тук едва ли са някъде на заплата и работно време, или ако са така то правят всичко възможно да не е така.

Каква е тайната на успеха мисля знаят повечето хора тук и не бих и помислил да уча и поучавам някой който би могъл да учи мен, но пък тук всеки казва и пита и се учи. Та един мъдър човек бил казал "Учете се от люлката до гроба"......
И вместо някой виц ето ви сбито разказче

РАЗКАЗ ЗА НАЧИНАЕЩИ И ЗА ОТМОРА ЗА НАПРЕДНАЛИ :)

Имало едно време един човечец - имал си грижи/кой ли няма/ - жена ,деца, сметки, заеми, утре други ден нова годишна винетка, ремонти, ще дойде лято-море и т.н. Учил тоз човек много, отличник в училище, после в университета, научил 2-3 чужди езика и накрая хванал се на работа, та да не му стига заплатата за нищо. Но един ден седнал с приятел дето не учил много в училище, не ходил в университет и за него нямало невъзможни неща.....и тоз приятел му отворил очите за предприемач.com :) Aма нашия човек ни домейн чувал ни хостинг, нито АдСенс нито ЕТаргет. Нооо важното че имал желание и късмет откъм приятел.Та тоз негов приятел го хванал за ръчичка и му направил регистрацийка при чичо Гошо с негов сайт/нали новия не знае какво е димейн, камоли да хоства някъде/ Казал му как да копи-пейства в блогчета и му подарил трафик от един от братята на чичо Гошо-познавате ли го? казва се FB :) И така един добър човек направил едно добро дело, защото знаел тайната на успеха, а Онзи горе - който стой над всички - не закъснял да възнагради тоз които помага на ближния. ЗАТОВА ХОРА ПОМАГАЙТЕ СИ!
КРАЙ
 
Последно редактирано:
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

ТАЙНАТА на успеха е в по-малко писане и повече работа :D освен ако не си изкарваш парите с писане :twisted:
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

И по едно време чичко Цукърбърг ебал рийча страниците у фб и секнал трафикът на блогчето. Човекът видял, че има и зли хора на тоя свят.
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

Въпросът ти е зададен тъпо. Ако търсеш материален успех сигурно рано или късно ще преебеш някои, ако търсеш душевно удовлетворение и успех, сигурно ще се пробваш да си добър с всички.
Истината някъде посредата, а и всеки сам си определя приоритетите.
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

Понякога живота си прави странни шеги с нас и тези, които мислим за приятели ...
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

И по едно време чичко Цукърбърг ебал рийча страниците у фб и секнал трафикът на блогчето. Човекът видял, че има и зли хора на тоя свят.

Видял го видял го, то със сигурност го е знаел и от преди.....:lol:
Ама нали рови из предприемачи и гледа и се оглежда.......:shock:
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

Въпросът ти е зададен тъпо. Ако търсеш материален успех сигурно рано или късно ще преебеш някои, ако търсеш душевно удовлетворение и успех, сигурно ще се пробваш да си добър с всички.
Истината някъде посредата, а и всеки сам си определя приоритетите.

Не съм съгласен, освен с последното ти изречение - истината е там някъде по средата.

Мисля че всеки търси материален успех, но не мисля че задължително това става ако е за сметка на някой друг, да може някой в трудно положение да се съгласи на неизгодна за него сделка, но все пак никой не го кара насила. Идеята ми е да не е целта от една сделка печалба и преебаване на другия, а печалба и две доволни страни, които в последствие имат обща работа, а защо не и приятелство. Ама нали бай Ганя му е добре като вуте е зле :confused:
А който търси душевно успокоение има църкви,джамии, синагоги, йоги и много много подобни.А и от опи знам че и такива успокояващи се души могат да те преебат....:lol:

п.с. заглавието на темата не е въпрос
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

sabir: Мисля че разбра, в България 99% от по богатите хора, изкарват материалното си богатство като преебават другите, така че идеята ти не е приложима, освен ако не се преместиш в някоя циливизована стана, където хората правят реален равноправен бизнес, а не си служан с протекции, изнудване, мутри, НАП, политици, полицаи и прочие глупости създадени все да те репресират и да помогнат на конкурента ти. Или още по - точно идеята на тези институции тука е да разчистят конкуренцията на някои конкретен човек/фирма (подставено лице), така че те един вид да са монополист, а другите едвам да кретат. С тази постановка, няма никакъв шанс да си майка Тереза и да печелиш.
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

@bigdarkmad Човече напълно съм съгласен с теб - и за точните ти думи ти давам реп - ако може даже два.
Ама съгласи се с мен, че промяната започва от нас самите, и ако в това микро общество/форума/ не успеем да постигнем това за което говоря, то наистина сме в абсурдистан.....:cry:
Повярвай ми минал съм през всичко това за което говориш работейки 2 години с София с имоти и то когато беше бума, но не бях предприемача а будалата дето тича за всичко - общини, НАП, мутри и т.н. ама всичко е за оня дето духа.......
Боря се за трудни работи - дето трудно се намират и почитат в днешно време, ама мие добре, подбирам си приятели, гледам да си намеря нишата някъде из "въздуха" - НЕТА :beer: и така, иначе майката му е някъде в чужбина, ама и там бяхме и там видяхме ...... но наистина си страшно прав за това дето казваш.
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

Жалко че мненията клонят към "Прекарай някого". За съжаление ситуацията в България е тежка и всеки гледа да драпа и да се оправи както свари. Но хайде да оценим и положителното от изложението на автора. Все пак има място където хората могат да споделят своите знания, умения и да помогнат на други за постигане на нещо. Според мен именно чрез сътрудничество помежду си можем да се справим с трудностите. Имаме си и поговорка за това - "Сговорна дружина планина повдига". Крайно време е да се променят нещата, а промяната идва от намиращите с на по горни позиции в държавата. Хайде да направим едно добро и да изведем едни по-читави и по-достойни хора на върха.
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

@Shalon за съжаление почти съм изгубил надежда за онези горе :confused: който стъпи там почва да играе по свирка, по чужда свирка......:evil: а аз не обичам така. Иначе благодаря за мнението, разбрал си какво искам да кажа, но последните две изречения.....дълга тема за разговор е :roll:
Приятна вечер
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

Според мен е да направиш добро дело :) Предималко реших заради свободното ми време да се регистрирам в сайта на @Krumov без да имам голяма полза от това, по скоро за негова полза :) И след 10 минутки ми звънят за поръчка на 10 бройки продукт който не мога да продам от месеци ^^
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

Като си писал тази тема или си бил пиян или мноого те е яд на някого "да не посочвам" и се чудиш сега дали си балък или добряк за да се успокоиш.
съвет:
Винаги е по лесно да приемеш второто, по-лесно се живее като си добър, имаш си оправдание за всичко и си чист пред себе си.
Дори да те направят на балък си казваш: "остави ги аз съм добър и те се възползват" и ти става лесно, защото имаш оправдание.
Номера е да успееш да се убедиш че си такъв.
Ако ти се стори малко философско, по това време на деня, няма как да говоря по ясно :)
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

@Chrisjobs
Е за т'ва става въпрос :clap: знам че оня горе не забравя, дори и да забавя.
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

Като си писал тази тема или си бил пиян или мноого те е яд на някого "да не посочвам" и се чудиш сега дали си балък или добряк за да се успокоиш.
съвет:
Винаги е по лесно да приемеш второто, по-лесно се живее като си добър, имаш си оправдание за всичко и си чист пред себе си.
Дори да те направят на балък си казваш: "остави ги аз съм добър и те се възползват" и ти става лесно, защото имаш оправдание.
Номера е да успееш да се убедиш че си такъв.
Ако ти се стори малко философско, по това време на деня, няма как да говоря по ясно :)

:lol::lol:
Чакай сега че още не мога да хвана мисълта на философията ти :lol: ама ти си казваш че по това време все едни ги пишем...:D Да знаеш всеки е балък малко или много, важно е как се чувстваш :lol: виждал ли си балък на стадиона дето топката му минава между краката и той рита след нея :lol:
Братле нито ме е яд на някой, нито съм пиян или бил пиян като писах.
Но си прав че по-лесно се живее като си добър, въпроса е да се научиш по-рано да сваляш тези дето ти се качват на главата, иначе само си патиш от добрината. Но съм и на мнение да не правим добро само за да очакваме да ни свършат и на нас добро/услуга/, номера е както викаш да си мислиш че си добър и да те те кефи да правиш добро......айде да спирам че го избихме на философия :lol:
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

Да трябва да се прави безкористно :)
А и ако го правим с цел да получим същото и да очакваме възнаграждение, можем да бъдем често разочаровани :)
Ако го правим за да помогнем, ако някой ни се отплати ще бъдем по-скоро изненадани и доста по-щастливи от колкото ако сме го очаквали :)
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

Здравейте,
От доста време чета из форума, и много се радвам че все повече хора се интересуват и мислят да "предприемат" нещо и да вземат нещата в свой ръце. И като гледам повечето активни тук едва ли са някъде на заплата и работно време, или ако са така то правят всичко възможно да не е така.

Каква е тайната на успеха мисля знаят повечето хора тук и не бих и помислил да уча и поучавам някой който би могъл да учи мен, но пък тук всеки казва и пита и се учи. Та един мъдър човек бил казал "Учете се от люлката до гроба"......
И вместо някой виц ето ви сбито разказче

РАЗКАЗ ЗА НАЧИНАЕЩИ И ЗА ОТМОРА ЗА НАПРЕДНАЛИ :)

Имало едно време един човечец - имал си грижи/кой ли няма/ - жена ,деца, сметки, заеми, утре други ден нова годишна винетка, ремонти, ще дойде лято-море и т.н. Учил тоз човек много, отличник в училище, после в университета, научил 2-3 чужди езика и накрая хванал се на работа, та да не му стига заплатата за нищо. Но един ден седнал с приятел дето не учил много в училище, не ходил в университет и за него нямало невъзможни неща.....и тоз приятел му отворил очите за предприемач.com :) Aма нашия човек ни домейн чувал ни хостинг, нито АдСенс нито ЕТаргет. Нооо важното че имал желание и късмет откъм приятел.Та тоз негов приятел го хванал за ръчичка и му направил регистрацийка при чичо Гошо с негов сайт/нали новия не знае какво е димейн, камоли да хоства някъде/ Казал му как да копи-пейства в блогчета и му подарил трафик от един от братята на чичо Гошо-познавате ли го? казва се FB :) И така един добър човек направил едно добро дело, защото знаел тайната на успеха, а Онзи горе - който стой над всички - не закъснял да възнагради тоз които помага на ближния. ЗАТОВА ХОРА ПОМАГАЙТЕ СИ!
КРАЙ

Чакай бе, много кратка история.

Дис ис фул стори

Имало едно време един човечец - имал си грижи/кой ли няма/ - жена ,деца, сметки, заеми, утре други ден нова годишна винетка, ремонти, ще дойде лято-море и т.н. Учил тоз човек много, отличник в училище, после в университета, научил 2-3 чужди езика и накрая хванал се на работа, та да не му стига заплатата за нищо. Но един ден седнал с приятел дето не учил много в училище, не ходил в университет и за него нямало невъзможни неща.....и тоз приятел му отворил очите за предприемач.com :) Aма нашия човек ни домейн чувал ни хостинг, нито АдСенс нито ЕТаргет. Нооо важното че имал желание и късмет откъм приятел.Та тоз негов приятел го хванал за ръчичка и му направил регистрацийка при чичо Гошо с негов сайт/нали новия не знае какво е димейн, камоли да хоства някъде/ Казал му как да копи-пейства в блогчета и му подарил трафик от един от братята на чичо Гошо-познавате ли го? казва се FB :) И така един добър човек направил едно добро дело, защото знаел тайната на успеха.

По едно време, обаче чичко Цукърбърг ебал рийча страниците у фб и секнал трафикът на блогчето. Човекът видял, че има и зли хора на тоя свят.
Той доста се отчаял, защото му се пропукали розовите очила и видял реалността. Добрия човечец забравил да му каже за лошия чичко Матю Кръц - главата на Георги и бат Цуки/Зукър/Цукър (и разни други версии), които редовно скапват по нечий бизнес като направят по някой ъпдейт.

И така, човека се озовал с много як сайт и готина голЕма фасбук страница, обаче без трафик... Чудел се, чудел се как да монетизира той тоя "успешен" допреди пуснатия ъпдейт и отнасяне на наказание, сайт. Лесният бизнес вече го нямал. Това, което е постигнал с два-три клика, вече не работило.

И човека нямал розови очила.

Започнал той да се тюхка и вайка надлъж и нашир. Вървял, вървял, времето се смрачило, но човека не разбрал, защото вече всичко пред очите му било черно.

Той опитвал какво ли не, обаче нема бизнес, нема пари. Вече не отделял само по 10 минути. Губил по 20 дори по 30 минути, но уви - резултати нямало.

И си направил следния извод. Всички са скапани. И така се самосъжалявал цял живот, обвинявайки частни компании, с милиони потребители, че не се съобразяват със него.


КРАЙ.

Ако трябва да обобщим ТАЙНАТА НА УСПЕХА, може да се разглежда в няколко варианта:

1. Като гореописаната история - надяваш се на честно и лесно - резултат - > клони към загуба.
2. Надяваш се на чудо.
3. Гледаш да прецакаш всички най-безкрупулно с цел бърза печалба- висока степен на успех.
4. Спукваш някои други части от тялото, от работа и бавно, но славно виждаш как капка по капка вир става.

Всеки си избира коя точка да следва, но при последната всеки си ляга с чиста съвест. ;)

П.П. Всъщност, има и още нещо. Нарича се ЧОВЕШКИ ПОТРЕБНОСТИ.

Хората постоянно искат още и още и още, пък ако може и повече. Точно затова, те изгубват мерилото на това дали са успели или не.

Цаката за "успех" не е в това дали си милионер. Цаката е да се огледаш наоколо и да видиш къде си спрямо другите и накъде отиваш. Там е разковничето.

Това, което прави хората нещастни и ламтящи за още и още е факта, че те не са благодарни. Ако правите това, което обичате, харесвате си работата, имате покрив, приятели и храна - значи имате всичко и сте успели.

Спирам дотук, че взех да проповеднича. :twisted:

П.П.2: Провала на повечето хора се дължи на факта, че следват шаблон, вместо да правят каквото си знаят, САМО базирайки се на наученото - без да правят същото абсолютно. :)
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

Лелел колко изписаааа, не го прочетох, чак ме домързя и да го цитирам. :)))

Обаче ебаааси колко нещо изписа... Аз ако съм на мястото на Гогле веднага ще те мина с бота...

:beer:
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

Колко забавно. Почти се усмихнах.

П.П. Нали гоним 1 млн. поста...
 

Горе