ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

Цаката за "успех" не е в това дали си милионер. Цаката е да се огледаш наоколо и да видиш къде си спрямо другите и накъде отиваш. Там е разковничето.

Това, което прави хората нещастни и ламтящи за още и още е факта, че те не са благодарни. Ако правите това, което обичате, харесвате си работата, имате покрив, приятели и храна - значи имате всичко и сте успели.

@fifi ако не ме беше срам щях да те разцелувам за тези думи.......или поне да ти стисна ръката.
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

Аз пък прочетох "пълната версия" на разказа....апък и @fifi май превеждаше, та е по-изразителна. Както и да е, може да е саркастично и "дълго":lol: ноооооо е вярно.
Но с последните изречения спечели уважението ми.:d
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

... Ако правите това, което обичате, харесвате си работата, имате покрив, приятели и храна - значи имате всичко и сте успели....

Кой луд да плаща за дремане пред монитора, писане с едната ръка и почесване с другата?

Ако намерите такъв свиркайте да идвам и аз... особенно ако търсят интелигентни и красиви!!!
8)
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

:clap:
Има има и такива. Тук в Булгаристан/нали така казват в сериала или Абсурдистан/ има много такива, едни си мислят че им работят, та те плащат, а другите си мислят че им плащат и те работят. Ама и работата една и заплащането едно :-o
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

Трябва да внимаваш и теб да не те прекара някой. :D Тука в булгаристан е чок модерно да те прекарват - цял бизнес могат да ти съборят.
 
От: От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

Трябва да внимаваш и теб да не те прекара някой. :D Тука в булгаристан е чок модерно да те прекарват - цял бизнес могат да ти съборят.
Много ме кефи как човешките недостатъци се приписват само за български. Прав си, никъде друга по света няма злонамерени конкуренти или по принцип олигофрени-хейтъри, които могат да ти направят сечено, ей така, за спорта.
 
От: От: От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

Много ме кефи как човешките недостатъци се приписват само за български. Прав си, никъде друга по света няма злонамерени конкуренти или по принцип олигофрени-хейтъри, които могат да ти направят сечено, ей така, за спорта.

Те 90% от нашите излязат ли на вън почват да се срамуват, че са Българи и бързо биват облъчени от запада, че ние сме най-зле и изказвания като "на запад само Българин може да те прецака" са масови :)

И най са ми смешни някакви, дето 5 години в САЩ, дойдат тука и почнат "Забравих българския"

Няма лошо да си опиташ късмета навън, ама не плюй родината
 
От: От: От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

Много ме кефи как човешките недостатъци се приписват само за български. Прав си, никъде друга по света няма злонамерени конкуренти или по принцип олигофрени-хейтъри, които могат да ти направят сечено, ей така, за спорта.

Много ме кефи да ми приписват неща дето не съм ги казал. :mrgreen:

Това, че хейтърлъка и цакането се практикува ежедневно и много активно в България не съм виновен аз. Поговорки се носят и песни се пеят - тука даже сме на по-високо ниво готови сме и себе си да прецакаме не само другите само и само на Вуте да му е зле.
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

Е хайде пак стигнахме до нашенската си народопсихология колко сме лоши и зле. Не мисля че сме по-лоши от другите и тези кусури са само наши. В много отношения сме по-добри и като интелект и като култура и като толерантност. Истината е, че сме обременени от несгодите и проблемното си съществуване. Всичко това като чели ни кара да се вглеждаме в недостатъците си за да обясним нещастието си. Е щом си знаем недостатъците и си го казваме значи сме на правия път. Все пак пътя към съвършенството започва с преборване на пороците.
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

Здрваейти,
искам един стар сайт да го променя изцяло че сдаде багажа, но да не си губя "клиентити"
искам да се запази
обаче да зарежда новия сайт на името на домейна, а старите страници да си стоят докато имат посещения и интерес към тях?
как да стне фатката?
Считам че темата е подходяща / тренирам жиу жицу!!!/?
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

Здрваейти,
искам един стар сайт да го променя изцяло че сдаде багажа, но да не си губя "клиентити"
искам да се запази
обаче да зарежда новия сайт на името на домейна, а старите страници да си стоят докато имат посещения и интерес към тях?
как да стне фатката?
Считам че темата е подходяща / тренирам жиу жицу!!!/?

Ако можех да съм ти полезен на драго сърце, но в това което питаш куцам
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

А и не разбрах защо мислиш че темата с поста ти е подходящ в тази тема? :D за доброто дело ли? :lol:

Иначе нямам нищо напротиффф :) Ако иска някой и пост за продажби и услуги да пусне :wink:
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

Здрваейти,
искам един стар сайт да го променя изцяло че сдаде багажа, но да не си губя "клиентити"
искам да се запази
обаче да зарежда новия сайт на името на домейна, а старите страници да си стоят докато имат посещения и интерес към тях?
как да стне фатката?
Считам че темата е подходяща / тренирам жиу жицу!!!/?

С редирект ще трябва да стане фатка ама мен хич ме няма в тез работи та пусни нова тема с въпроса и програмистите предполагам ще дадат акъл как да стене работата. :)
 
От: От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

А и не разбрах защо мислиш че темата с поста ти е подходящ в тази тема? :D за доброто дело ли? :lol:

Иначе нямам нищо напротиффф :) Ако иска някой и пост за продажби и услуги да пусне :wink:

смелчага си...
Считам че темата е подходяща / тренирам жиу жицу!!!/?
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

Ако трябва да обобщим ТАЙНАТА НА УСПЕХА, може да се разглежда в няколко варианта:

1. Като гореописаната история - надяваш се на честно и лесно - резултат - > клони към загуба.
2. Надяваш се на чудо.
3. Гледаш да прецакаш всички най-безкрупулно с цел бърза печалба- висока степен на успех.
4. Спукваш някои други части от тялото, от работа и бавно, но славно виждаш как капка по капка вир става.
5. От някъде ти се падат пари (кражби, тото, а у) и уцелваш печеливши акции.
6. Гений си. Мързелуваш и правиш каквото си искаш през 95% от времето си, обаче през другите 5% работиш като обезумял, за да осъществиш гениалната си доходоносна идея.
7. Имаш само хубав капитал, не знаеш как да си използваш мозъка -> наемаш случайни умни хора и започвате бизнес.
 
Последно редактирано:
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

Тайната е да уцелиш точния момент и точно определената работа:):)
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

Тайната е да уцелиш точния момент и точно определената работа:):)


... без определени способности, знания и опит язък и за момента и за работата, която и да я свършиш ще е некачествено ;)

Не знам защо като ти прочетох темата и въпроса, се сетих за едни чудни майстори, които не само ми строшиха розовите очила ми направо ме изритаха в друго измерение с 1000 км/ч. И тогава така се навързаха "бедите по петите", че свят ми се вие и до днес, от кое блато да се издърпвам по-напред.
Но това си е мой проблем.
Въпросът е, че реално аз съм прецакана, но прецакалият ме, не е.
За него е по-скоро тържество на хитростта над наивността и глупостта. Аз съм си виновна, че съм се вързала, а не той че е хапнал от баницата.
Лошото е, че има хора, които успяват да мамят и други балъци, които не могат да го правят, дори да се научат не могат. И им остава единствено да са осторожни, да не попадат на много хитреци и тарикати :)
С две думи, не харесвам тарикатите, а аз самата не мога да съм такава.
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

@Cassiopeia Мммммдаааа съгласен съм с теб..... Добро дело на тарикати не се прави......добри дела се правят на такива като теб :) дето не могат да бъдат тарикати :D
Никои не е застрахован на какво ще попадне.....затова приятелите се подбират....ама ако и те се правят на тарикати,тогава?:mad:

Поздрави и да ти върви на приятели и добри дела :wink:
 
От: ТАЙНАТА НА УСПЕХА - ДА ПРЕКАРАШ НЯКОЙ ИЛИ ДОБРО ДЕЛО

Тарикатите никога не се задържат много.Лъжейки не стигаш далече, а и да успееш до някаква степен падението идва изведнъж,гадно и много поучително:):).Така че успех на лъжците:)
 

Горе