Такъв тип сайт носи ли пари?

DGK

Member
Привет и поздравления за добрия форум :D
Това е първият ми пост тук.

Та въпросите ми се отнася за този сайт: tophotel(.)com

Сайтове от този тип - бол. Носят ли пари някому, след като обинковено не се срещат в първите резултати на Г?

Що за рекламна програма ползват - това не мяза на adsense?
До колкото разбирам решението на Г adsense за домейни не може да се стилизира кой знае колко.

Абе с една дума има ли смисъл да мисля за такъв сайт или да забравя?
 
От: Такъв тип сайт носи ли пари?

има около 10 хиляди такива сайта само в българия
100% носят мнооооого пари.. нищо че има само 10 на първа страница в google :)
 
От: Такъв тип сайт носи ли пари?

Благодаря ти за отговора :),

а имаш ли идея рекламите от къде са ги взели - не е адсенс нали
 
От: Такъв тип сайт носи ли пари?

Да си мисля ли, че този сайт ми вкара вирус в Linux машината?! :shock:

Затворих го и се отвори прозорец с от онези сайтове с реклама, че си спечелил X XXX XXX долара!

Иначе виждал съм подобни страници качени на домейни, които се продават...
 
От: Такъв тип сайт носи ли пари?

Преди седмица две точно си мислих да пробвам там 3-4 домейна, защото чувах позитивни отзиви за фирмата. Фирма за паркиране, но дава повече контрол върху вида и изгледа. И статистиките са им добри. Уж имало добра конверсия....незнам още лично..

Но така или иначе няколко домейна може и да пробвам дали ще е по-добре от Седо-то..

http://www.smartname.com

Payment Cycle
SmartName’s payout cycle works on a net 15 basis.

Wire Transfers: minimum payout $100 (small fee required)
Checks: minimum payout $50
Paypal: minimum payout $10


Едва ли от паркиране може много пари да се искара (поне не ми се е случвало), но при инвестиция 7 долара за име, ако искара 50 за година дори (в Седо ми се е случвало).....пак е нещо.....мултиплицираш и дава някакво допълнение към другото, но нищо повече...
 
Последно редактирано:
От: Такъв тип сайт носи ли пари?

Ще тествам с един домейн и ще пиша за резултатите. Блгаодаря на всички за мненията по въпроса :)
 
От: От: Такъв тип сайт носи ли пари?

Да си мисля ли, че този сайт ми вкара вирус в linux машината?! :shock:

Затворих го и се отвори прозорец с от онези сайтове с реклама, че си спечелил x xxx xxx долара!

Иначе виждал съм подобни страници качени на домейни, които се продават...

Не си мисли нищо не е влязло.:)То и да влезе се тая немислиш ли?
 
От: От: Такъв тип сайт носи ли пари?

Да си мисля ли, че този сайт ми вкара вирус в Linux машината?!

Не. Просто браузъра не блокира изскачащите прозорци. За да ги блокираш:
Firefox 3.x -> Редактиране -> Настройки -> Съдържание -> [x] Блокиране на изскачащите прозорци -> [Изключения] -> въвеждаш сайтовете, в които трябва да се отварят (някои сайтове работят нормално само с изскачащи прозорци).

На мен ми се е случвало и по-забавно нещо:
Вируси под Линукс!

Не си мисли нищо не е влязло.:)То и да влезе се тая немислиш ли?

То на мен постоянно ми "влизат" разни странни файлове в /tmp (за кеша на браузъра не съм проверявал, но вероятно и там има доста - поне на машини с Windows редовно им намирам разни гадости там - ако пусна антивирусна под Линукса вероятно ще изпищи). Но не правят мизерии, защото някой трябва да ги стартира под Wine (но вероятно не всички от тях са съвместими с Wine и дори насила не могат да направят нищо сериозно).

Като се замисля това е голяма дупка в сигурността - специално направени за целта сайтове може да записват нелегални неща на нищо неподозиращи потребители; после някой доносник подава "анонимен" сигнал и идват онези с качулките... Това е начин как легално да обезвредиш някой (невинен) конкурент... Затова - криптирайте с дълги пароли и закривайте прозорците с пердета и щори докато ги пишете ;-)

Между другото е добра идея на /tmp (може и на /var/tmp) да е монтирана tmpfs:

rc.local (част от файла)
Код:
mount -t tmpfs -o size="50%" tmpfs /tmp/
mount -t tmpfs -o size="50%" tmpfs /var/tmp/

Това освен че ускорява работата на системата, изчиства /tmp при всеки рестарт или изключване и гадостите, които са се записали там от браузърите (може би плъгините за флаш ги правят тези мизерии - не съм обръщал внимание) по този начин ще се трият при рестарт или изключване. Ако и swap-а е криптиран - няма да остават никакви следи (освен в ~/.mozilla, но ако тази директория е на криптиран дял няма проблем).
 
Последно редактирано:
От: Такъв тип сайт носи ли пари?

Що за рекламна програма ползват

И аз това се чудя какви са тия „програми” и кои са ,някой ще можели да сподели от личен опит как седят нещата ,че и имам мерак да пробвам :mrgreen:
smartname.com е май една от тях имали по ефикасна от нея ?????
 
От: Такъв тип сайт носи ли пари?

Значи аз се пробвах с smartname цом. Е сега в петък пратих заявка за регистрация до там. Трябваше да получа мейл, ама до сега нищо. После писах на съпорта им, ама и той не реагира. Нещо ми се струва несериозна работа :(
 
От: От: Такъв тип сайт носи ли пари?

Значи аз се пробвах с smartname цом. Е сега в петък пратих заявка за регистрация до там. Трябваше да получа мейл, ама до сега нищо. После писах на съпорта им, ама и той не реагира. Нещо ми се струва несериозна работа :(


Бавно е удобряването и не винаги отговора е положителен.
Анализират си потенциала на домейна и тогава се съгласяват..., ако се съгласят..
 

Горе