Теглене на пари от epay?

От: Теглене на пари от epay?

Да, но има :) Не помня колко пари внасях по сметката на колегата Kirev от форума за един превод. Отидох в банката където му е сметката, понеже нямах налични средства в сметките. За вносната бележка и обработването на угромната сума (май не беше по-голяма от 20 лева) - 2 лева такса.
Банката е Райфайзен.
 
От: Теглене на пари от epay?

Двата лева всичките банки си ги вземат :)..ДСК за 5 лв. превод ми взеха взеха 2 лв. такса :)

В брой на каса обаче винаги е по скъпо дори и в същата банка да е сметката ...в такива случаи, за да е по-малка таксата, особено при по голяма сума / например плащане на семестриални такси и др. такива / паричките се внасят в собствена разплащателна сметка няма значение банката и от там се нареждат ...
 
Последно редактирано:
От: Теглене на пари от epay?

Именно де. Това имах предвид и аз, само че не съм се изразил явно правилно. За това и веднъж месечно си внасям определена сума пари в сметката, за да се отърва от досадните такси.
Впрочем, до сега, като съм захранвал сметката ми не са ми взимали такса за това нещо (Сошиете Женерал). Зареди това и ми направи впечатление като ми я начислиха в Райфайзен. А в моя бивш университет, ОББ си бяха открили клон (цех за точене) в сградата на ректората, като таксата беше 1.50 лв :)
Но определено трябва да признаеш, че е глупаво да захранваш сметката на даден техен клиент (даваш им пари с които да работят докато той не ги изтегли) и да ти взимат такса, а в последствие на него да му взимат отново такса зареди това, че тегли пари от банкомат/се разплаща да речем чрез пейпал, което се таксува като плащане чуждестранен АТМ (поне при мен), на по-висока такса.
 
От: Теглене на пари от epay?

Банкерството винаги е бил най доходния бизнес.
На мен в ПИБ ми бяха праснали "такса борене" :lol: От тогава съм ги намразил, ебаси келешите, поне оня бастун да ги беше преброил парите на ръка, а той с машинката. Той тока не е толкоз скъп бе. Като се сетя и пак ме хваща яд. Имам чувството че оня келеш на касата не му е работата да брои пари, та затова ме таксуват допълнително за "броене".
Между другото с онлайн банкиране са по ниски таксите. Мисля че левче беше превода, може и по малко не съм сигурен.
 
Аз съм клиент на ЦКБ, защото имат страшно много офиси. Ако внасяш пари в техен офис - не ти начисляват такса.
Онзи ден внасях пари по сметката на един колега през офис на ПИБ. Не начисляват такса, ако в основанието се пише "захранване на сметка". Ако искаш да пишеш друго - таксуват 2 лв.
 
От: Теглене на пари от epay?

Единственото лошо на ЦКБ е че е на тимаджиите. Хората които държат цяла Варна. Иначе и аз съм супер доволен от тях.
 
От: Теглене на пари от epay?

Интересно ми е как избягвате ПП като в доста случай мърдане няма (особено по чуждите сайтове).

Има, има...
Аз ползвам AlertPay и съм супер доволен. За ПП неща и да чувам.
 
От: Теглене на пари от epay?

Има, има...
Аз ползвам AlertPay и съм супер доволен. За ПП неща и да чувам.
OK, ама долу като има само логото на ПП и са праснали надписа "...плати сигурно с Пайшит..."?
 
От: Теглене на пари от epay?

Е където може ... ако има възможност например за директно плащане с карта естествено че него ще избера :)
 
От: От: Теглене на пари от epay?

Е където може ... ако има възможност например за директно плащане с карта естествено че него ще избера :)

Ще си си дадеш данните от картата на някой измислен сайт, я пак помисли нали това е целта на PayPal и останалите електронни системи да си избегне даването на такава информация.
 
От: Теглене на пари от epay?

niks .. кой говори за измислени сайтове ...като се регистрирваш някъде не си ли даваш данните... като има начин на плащане с карта значи може и с карта ...пък хората тука са вебмастери и би трябвало да могат преценят като видят даден сайт измислен ли е не е ли ..

при една поръчка например от 100 паунда с картата през ПП и директно с карта разликата / от обмяна на валута /идваше някъде около 30 лв..... за какво да им давам на ПП тез пари?

пп. който пък толкова го е страх да кара през ПП за по сигурно.
 
Последно редактирано:
От: Теглене на пари от epay?

Винаги има такси от една банка към друга.За чужбина не са малки тезитакси...
там има опция ти да платиш таксите към твоята банка а получателя да плати за неговата банка...
Ако отидеш на гише а мяташ от една банка в друга има, но ако не искаш да плащаштакса отиваш в тази банка в която е сметката.
Аз съм се подсигурил с два електронни подписа. И със сметката в епей...
Мога да платя всичко без да си мръдна барабанчето от плаващия фотьоил:)
Каквото ида си говорим пейпал се насират с такси не знам кой би искал да ги ползва ако има алтернатива...
При преводи обмени и какво ли не от лична сметка в банката няма такси. и да има за нещоса малки
няма дори месечна такса обслужване.
Обаче пък фирмените си ги дерат ...
 
От: Теглене на пари от epay?

OK, ама долу като има само логото на ПП и са праснали надписа "...плати сигурно с Пайшит..."?

Аз говоря за средство за приемане на плащания. Не мисля че ако някой сериозен сайт предлага продукт/услуга ще си ограничи средствата на плащания само с ПП.
 

Горе