Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Какво предпочитате да си купите за прекарване на свободното си време?


  • Общо гласове
    61
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Няма да гласувам в анкетата, много е ограничена.
Но в случая по скоро бих си взел ТВ отколкото библиотека и сега ще обясня защо:
Имам Киндъл и напълно ме устройва, свалям си книги от нета и си чета, много е удобен. Не виждам смисъл вече да купувам хартиени книги.
Дори се чудя как да се отърва от моите книги, само място ми заемат, а от години не съм ги и пипал. Сигурно на 90% от това, което имам като книги на хартия ги има и на електронен вариант.
Така че определено няма да си купя библиотека са книги!

ПС: Относно това дали хартиените книги имат душа.. ами това си е мантрата на хардкоре книжните плъхове, за мен е пълна тъпотия. На ел. четеца съм изчел стотици книги вече и е много по-добре да се чете на него - чист екран, оразмеряваш си шрифта , всичко е ясно. Докато съм попадал на такива книги с калпав печат, размазани букви, че очите ти стават на Х и само си увреждаш зрението.
 
От: От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

ПС: Относно това дали хартиените книги имат душа.. ами това си е мантрата на хардкоре книжните плъхове, за мен е пълна тъпотия. На ел. четеца съм изчел стотици книги вече и е много по-добре да се чете на него - чист екран, оразмеряваш си шрифта , всичко е ясно. Докато съм попадал на такива книги с калпав печат, размазани букви, че очите ти стават на Х и само си увреждаш зрението.
Аз пък не отричам е-книгите, просто в хартията има сантименталност :) Ей виж, аудиокнигите са нещо, което никога не бих могъл да разбера.

Между другото, до сега не съм срещал човек, който обича да чете и няма никакви книги у дома си. Тия с големите плазми, обикновено, са зомбита които четат един път в годината.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

@nortrant винаги ли се опитваш да докажеш, че си достоен заместник на ционер(единица за глупост; hint: милиционер)

Като твоето оправдание (че купувате телевизор, а не го използвате за това) вече дадоха няколко човека. Това което написах го мислех от дълго време и просто цитирах твоя пост за да не търся дублираните по-напред (има такива).
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Интересни тези за губене на времето: игри, филми, мачове... Доналд Тръмп и Бил Гейтс дали чакат с трепет да излезе най-хай-тек-инч-тв, та да видят в 4-5-6Д някоя игра или филм?

Електронните четци имат предимства, но и сериозни недостатъци. Най-големият недостатък е зависимостта от енергиен източник.

Чета онлайн, свалям книги, но нищо не може да се сравни с хартиена книга.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

ad41f93b-7a52-441d-93cc-8e8813fa7f80-medium.png
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Електронните четци имат предимства, но и сериозни недостатъци. Най-големият недостатък е зависимостта от енергиен източник.

Значи за енергийната независимост, зависи колко четеш.
Примерно аз с едно зареждане на батерията изчетох том и половина на Песен за Огън и Лед, това прави около 1200-1300 страници от по-големия формат /знаете големите фентъзита в какъв формат се печатат/

Та реално това са си поне 10 дни четене, така че не го слагам като недостатък. Ел четците карат много време с едно зареждане, нямат нищо общо с таблетите в това отношение.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Добър лаптоп с по-голям екран - компромисно решение между двете. Не обичам да чета книги (художествена литература), намразил съм го от малък, когато ме караха да чета всеки ден по няколко часа. От друга страна обожавам да чета суха фактология (интернет статии, образователни филми и клипчета, учебници) - история, литература, астрономия, физика, икономика, мога да стоя с часове на лаптопа и да чета и дълбая по дадена тема. В гимназията ми беше по-приятно да чета литературната критика отколкото самите произведения.
Та и затова понякога ми е странна идеята, че бройката прочетени книги е единственият измерител за това, колко умен е някой, особено в ерата на Интернет, където информацията е буквално навсякъде, стига да я потърсиш. Не са толкова прости и едностранни нещата.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Та и затова понякога ми е странна идеята, че бройката прочетени книги е единственият измерител за това, колко умен е някой

Какъв друг измерител искаш да използват тези които четат само художествена литература (романчета, фантастика и т.). НЯМА как по друг начин да измерват количеството прочетен текст, освен чрез броя книги :)
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Така е, не отричам, но в случай говоря за нещо друго. Ако някой ме пита: "Четеш ли книги?"/"Колко книги си прочел?"/"Коя ти е любимата книга?" и аз отговоря с "Не обичам да чета.", какво впечатление ще оставя? Че съм поредния млад посредствен, незаинтересован за света около него, тип? Най-вероятно.
Просто не ми доставя удоволствие да чета книги, предпочитам други медии, чрез които да търся информация. Та по същата логика ако кажа, че реално бих си купил 42 инчовата плазма да гледам филми и да си цъкам на Xbox-а пред това да си взема библиотечка с книги, сигурно ще оставя абсолютно същото впечатление. Нещата просто не са толкова едностранни, това ми е идеята.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Някой път като хвана интересна книга и докато не я прочета, не я оставям. А друг път обратно, като попадна на интересен сериал и гледам с часове няколко дена докато не го изгледам
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Така е, не отричам, но в случай говоря за нещо друго. Ако някой ме пита: "Четеш ли книги?"/"Колко книги си прочел?"/"Коя ти е любимата книга?" и аз отговоря с "Не обичам да чета.", какво впечатление ще оставя? Че съм поредния млад посредствен, незаинтересован за света около него, тип? Най-вероятно.
Просто не ми доставя удоволствие да чета книги, предпочитам други медии, чрез които да търся информация. Та по същата логика ако кажа, че реално бих си купил 42 инчовата плазма да гледам филми и да си цъкам на Xbox-а пред това да си взема библиотечка с книги, сигурно ще оставя абсолютно същото впечатление. Нещата просто не са толкова едностранни, това ми е идеята.
E, не си прав. Книгите могат да ти дадат информация, която не може да ти даде някаква статийка. За това статийката в сайт е статийка, а книгата е 1000 статии на едно място ;) Едното не пречи на другото. А иначе, четенето помага много, обогатява речника, подобрява правописа и прочее, на подсъзнателно ниво.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Предлагам всеки да си преброи книгите на библиотеката и в чувалите,,, и тиливизорите
Можи побидителя да получи наградъ

ПС Заглавието на тематъ ми се види леко барнато, уригиналното беши подовро
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Като влизам в книжарница ме обзема едно топло чувство, чувство на очакване и надежда. Като си купя книгата, която съм си избрала и помириша страниците, ме побиват тръпки по цялото тяло и имам чувството, че дробовете ми се изпълват със сила и мощ. +1 за книгите.
Красота -> http://cdn.earthporm.com/wp-content/uploads/2015/01/house-of-books-libraries-franck-bohbot-4.jpg
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Като влизам в книжарница ме обзема едно топло чувство, чувство на очакване и надежда. Като си купя книгата, която съм си избрала и помириша страниците, ме побиват тръпки по цялото тяло и имам чувството, че дробовете ми се изпълват със сила и мощ.
Дишането на мастило е пристрастяване и води до заучни утклунения,,, земи си и тиви да са разсеяш
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Дишането на мастило е пристрастяване и води до заучни утклунения,,, земи си и тиви да са разсеяш
Май не са те банвали скоро?
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Колко трябва ад си тъп да твърдиш, че телевизията не трябва да се гледа?
Като изключим плявата - сапунки, дикофффффф, слави и тем подобни помии остават много добри неща за гледане.
Ама вие нали да се изфукате, че четете...
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Ами прав си. Би трябвало да се направи уточнение. Да, има неща които могат да се гледат, включително и при Слави, Диков, Гала и др.
Но избирателно.
Избирателно гледане става с активното участие на пръста на гледащия. На запис - да може да превъртиш или да прескочиш рекламите или плявата.

Гледането на тв просто ей така, да седнеш и да гледаш каквото ти предложат - наблъскано с реклами и депресиращи новини си е точно игра по правила и поръчка на матрицата.
Получаваш ежедневна доза психо-облъчване, при това доброволно:
"Яж това", "купувай онова", "пий лекарства". "сами сме си виновни", "българите са завистливо племе" и т.н.

В България изкуствено целенасочено се манифестират и се изтъкват и насаждат отрицателни качества у българина точно чрез телевизията.
Като чуе човек 2 пъти от разни тв-водещи "ние сме завистливо племе" започва инстиктивно и той да го повтаря. Други го чуват от него и така се образува лавина.
И това е съвсем целенасочена политическа манипулация.
Изкуствено се внушават на народа тези утвърждения за да може той да бъде по-безпроблемно управляван.
Контролират ли съзнанието - контролират всичко.
Внушават на хората омраза, несигурност и враждебност един към друг! Страхливи, разединени и озлобени те се управляват по-лесно.
Убеждават ги всеки ден , че те сами са си виновни за положението, в което се намират, което е прекрасно за истинските виновници.
Повтарят им непрекъснато, че българите са завистливи, злобни и прости. Така хората си мислят, че вината е в етноса и народопсихологията, а не в управляващите.
 
Последно редактирано:

Горе