Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Какво предпочитате да си купите за прекарване на свободното си време?


  • Общо гласове
    61
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Дай пример де :) само не дискавъри и другите режисирани простотии

Пусни си телевизора и ще видиш. Аз го пущам вече само за 24kitchen.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Какво значи библиотека пълна с книги, какви книги, ако четете само любовни романи по-умни няма да станете, така е и с телевизията, ако гледате филми с Освалдо Риос, опс той май вече не е толкова популярен сега на мода са Кавал Кургун и Кюмюр Мертек:lol:, а забравих и Кангуро Мирчаватекри от боливуд:D.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Присъждам титлата Мис комплексар на автора на темата!
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Присъждам титлата Мис комплексар на автора на темата!

Пак ли ти се обаждаш неподготвен? Тази титла сърце не ми дава да ти я взема. Безапелационно и пожизнено е твоя! Особено с коментара, че гледаш само 24kitchen потвърди, че си мис, а защо не и мисис.:lol:
 
От: От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Пак ли ти се обаждаш неподготвен? Тази титла сърце не ми дава да ти я взема. Безапелационно и пожизнено е твоя! Особено с коментара, че гледаш само 24kitchen потвърди, че си мис, а защо не и мисис.:lol:

Не ти се получи.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Иначе по темата - 22 lessons from Stephen King on how to be a great writer

Първият от които гласи:

1. Stop watching television. Instead, read as much as possible.
If you're just starting out as a writer, your television should be the first thing to go. It's "poisonous to creativity," he says. Writers need to look into themselves and turn toward the life of the imagination.

To do so, they should read as much as they can. King takes a book with him everywhere he goes, and even reads during meals. "If you want to be a writer, you must do two things above all others: read a lot and write a lot," he says. Read widely, and constantly work to refine and redefine your own work as you do so.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Колко трябва ад си тъп да твърдиш, че телевизията не трябва да се гледа?
Като изключим плявата - сапунки, дикофффффф, слави и тем подобни помии остават много добри неща за гледане.
Ама вие нали да се изфукате, че четете...

Добрите неща за гледане по ТВ са в Сащ. Такова нещо като добри неща за гледане по ТВ в България няма освен НВО. Но всичките им сериали са по торентите и така отново може да се изтеглят и гледат на ТВ. Не се фукам, че чета когато разбера че някоя книга е интересна но от писатели като Робър Грийн се няучават много неща за живота.
 
От: От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Ами прав си. Би трябвало да се направи уточнение. Да, има неща които могат да се гледат, включително и при Слави, Диков, Гала и др.
Но избирателно.
Избирателно гледане става с активното участие на пръста на гледащия. На запис - да може да превъртиш или да прескочиш рекламите или плявата.

Гледането на тв просто ей така, да седнеш и да гледаш каквото ти предложат - наблъскано с реклами и депресиращи новини си е точно игра по правила и поръчка на матрицата.
Получаваш ежедневна доза психо-облъчване, при това доброволно:
"Яж това", "купувай онова", "пий лекарства". "сами сме си виновни", "българите са завистливо племе" и т.н.

В България изкуствено целенасочено се манифестират и се изтъкват и насаждат отрицателни качества у българина точно чрез телевизията.
Като чуе човек 2 пъти от разни тв-водещи "ние сме завистливо племе" започва инстиктивно и той да го повтаря. Други го чуват от него и така се образува лавина.
И това е съвсем целенасочена политическа манипулация.
Изкуствено се внушават на народа тези утвърждения за да може той да бъде по-безпроблемно управляван.
Контролират ли съзнанието - контролират всичко.
Внушават на хората омраза, несигурност и враждебност един към друг! Страхливи, разединени и озлобени те се управляват по-лесно.
Убеждават ги всеки ден , че те сами са си виновни за положението, в което се намират, което е прекрасно за истинските виновници.
Повтарят им непрекъснато, че българите са завистливи, злобни и прости. Така хората си мислят, че вината е в етноса и народопсихологията, а не в управляващите.

Това е навсякъде по света. Целта е да се манипулират хората.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Интересни тези за губене на времето: игри, филми, мачове... Доналд Тръмп и Бил Гейтс дали чакат с трепет да излезе най-хай-тек-инч-тв, та да видят в 4-5-6Д някоя игра или филм?

Електронните четци имат предимства, но и сериозни недостатъци. Най-големият недостатък е зависимостта от енергиен източник.

Чета онлайн, свалям книги, но нищо не може да се сравни с хартиена книга.

Имам електронен четец и мога да кажа че издържа дълго време без да се зарежда.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Може ди да се сравняват несъпоставими неща?
Пълна глупост, какво е общото между двете на каква база е това сравнение?
По скоро питай на книгите ли отделяте повече врвме на телевизора или на жената?:)) опс забравих и колата

Прекаляването с книги, филми и игри не е добре. Ако прекалява човек с една от трите опции той може да се изолира от околните и да стане асоциален.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Прекаляването с книги, филми и игри не е добре. Ако прекалява човек с една от трите опции той може да се изолира от околните и да стане асоциален.

Заблуждение е че гледане на тв и четене са две равносилни форми на приемане на инфо.

Най съществената разлика между двете е, че Четенето е средство, трнировка за развиване на въображението.
От едни прости 30 черно-бели знака мозъка създава богати картини съществуващи само във въображението.
ПРИ ЧЕТЕНЕ МОЗЪКЪТ СЪЗДАВА КАРТИНИ, което за него е упражнение близко до решаване на математически задачи.
Така всъщност въображението ви става по-мощно и силно, то се тренира.
"Въображението е по-важно от знанието" Айнщайн

При гледане на ТВ и филми мозъка НЕ създава картини. Той ги вижда наготово. Което е по-лесно и мързеливо, но НЕ СЕ РАЗВИВА ВЪОБРАЖЕНИЕТО.

Даже напротив, от прекаленото гледане на тв и филми въображението закърнява, което по-директно казано си е затъпяване.
 
Последно редактирано:
От: От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Не гласувах, защото отдавна разкарах (подарих) няколко кашона с книги, поради липса на място и използвам едно Kindle-че. :)
От няколко години не мога да се насиля да чета на хартия, "разнежих" се, колкото и грозно да звучи.
Обожавам обаче да гледам и сериали (филми не толкова, напоследък издишат новите филми, лично мнение).
Както казваше един китайски мъдрец: "Една картина е равна на хиляда думи", но не заменям за нищо на света една качествена книга, независимо от жанра.
 
От: От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Не съм чел темата, просто ще направя бърз коментар. Един тв струва ~1000лв.
Аз предпочитам тези пари в книги по мой избор.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Тъй като много хора предпочитат книгите, имам голямо количество книги на символична цена за продаване :d
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Аз чета, но на елктронна книга е не е от 42'' модел ама за малка ми стиганаха парите :).
Относно телевизора е супер за код. И по 10мин. вечер защото аз със книга не мога да заспя, най - много да усъмна четейки.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

М/у другото цъкнах на телевизора, щото тв не гледам, ама имам конзоли и ще свърши добра работа за игра.
Пък и книги на книжен носител все по-рядко пипам.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Самото сравнение е безсмислено и неуместно. Едното няма нищо общо с другото и се ползват за съвсем различни цели.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Самото сравнение е безсмислено и неуместно. Едното няма нищо общо с другото и се ползват за съвсем различни цели.

Е чувал съм - "Гледах филма Властелина на пръстените, книгата няма защо да я чета". Иначе съм съгласен, че нещата са различни.
 

Горе