Тире в домейна ?

От: Тире в домейна ?

Лично аз никога не съм взимал на сериозно сайтовете с домейн .инфо не знам защо...единствено обяснение е подсъзнателно да съм ги игнорирал.

.info домейна е подходящ за хотели и подобни, защото клиента търси самият сайт и не се вглежда особено в домейна
 
От: Тире в домейна ?

.info е много подходящ домейн за правене на сайтове.
 
От: Re: Тире в домейна ?

Рядко виждам домейни с тирета на топ позиции. Може да е просто съвпадение, но .info и тирета не ми допадат. С малко изобретателност винаги се намира добър домейн без тирета.
Има много. Пример - напиши zara в google bg и виж третият сайт с тирето ...
 
От: Re: Тире в домейна ?

Има много. Пример - напиши zara в google bg и виж третият сайт с тирето ...

мда в гугъл бг я пробвай в гугъл ком и на колко хора гуглето е насторено да търси в Булгаристан!
 
От: Тире в домейна ?

Ами гуглата не го харесва

Защо мислиш така? От собствен опит ли? Това, че ти не можеш да класираш сайт .info в топ-10 или на първото място не означава, че Гугъл не го харесва!
 
От: Тире в домейна ?

Ще върна тази стара тема отново с въпроса:

Има ли нови тенденции за домейн с тире?

Например:
edno-dve.com или ednodve7.com, защото ednodve.com е заето.

Втори въпрос:
Добре ли е в домейна да има bg? Как ще повлияе това?

Пример:
edno-bg.com

Благодаря на всички, които отделиха време да отговорят!
 
От: Тире в домейна ?

Годините минават, хората не се научиха да ги харесват тези тирета. :D
 
От: Тире в домейна ?

Луда работа. От тази тема някой може да си направи извода, че ако регистрира домейн ---.info (три тирета точка инфо) и ще избие рибата.
 
От: Тире в домейна ?

И аз да се включа малко :)
Имa и cлyчaи, пpи ĸoитo тиpeтaтa пoмaгaт зa SEO oптимизaциятa нa caйт. Toвa e ĸoгaтo в имeтo нa дoмeйнa e тpyднo дa ce paзличaт cъcтaвнитe ĸлючoви дyми. Πpимep: "seooptimization.com" e пo-дoбpe дa бъдe "seo-optimization.com". B тoзи cлyчaй тиpeтo нe caмo пoмaгa нa тъpcaчĸaтa дa paзбepe дoмeйнa, нo и нa пoтpeбитeлитe. Bтopитe в тoзи cлyчaй pядĸo зaбpaвят тиpeтo.
 
От: Тире в домейна ?

И аз да се включа малко :)
Имa и cлyчaи, пpи ĸoитo тиpeтaтa пoмaгaт зa SEO oптимизaциятa нa caйт. Toвa e ĸoгaтo в имeтo нa дoмeйнa e тpyднo дa ce paзличaт cъcтaвнитe ĸлючoви дyми. Πpимep: "seooptimization.com" e пo-дoбpe дa бъдe "seo-optimization.com". B тoзи cлyчaй тиpeтo нe caмo пoмaгa нa тъpcaчĸaтa дa paзбepe дoмeйнa, нo и нa пoтpeбитeлитe. Bтopитe в тoзи cлyчaй pядĸo зaбpaвят тиpeтo.

значи по добре е да се пише домейна така:
pich-ot-klasa.com :D
 
От: Тире в домейна ?

И според вас каква е логиката търсачката да харесва повече без тирета? По-фИешън ли е? По-готски ли са? То като няма сайт насреща и 3 буквен да е файда няма.
 
От: Тире в домейна ?

Зависи от самото име, както е писано много пъти. Когато домейна е от две думи, могат да бъдат сляти, но ако са дума и абревиатура, то няма как да не са разделени с тире.
 

Горе