Това, което разбрах от този форум

От: Това, което разбрах от този форум

с която и дейност като се захванеш и тя ти носи приходи е нужно да си платиш данъци и осигуровки върху тях.

За най-бедните има специална изненада - ако полагате труд, но нямате доходи следва да си плащате данък "осигуровки" върху минималния праг, което прави около сто лева месечно. Осигуровките се плащат, защото работиш за да изкарваш пари, а не защото наистина изкарваш пари. Например ако изкарваш 50 лв месечно всеки месец ще си вътре с 50 лв (данък върху дохода не дължиш, защото осигуровките се признават за разход и намаляват облагаемата с данък върху дохода сума; данък върху отрицателни суми не се начислява - иначе НАП щеше да фалира). Честито на печелившите.

Забелязах, че някои членове на форума не са ме разбрали като съм писал за данъците. Аз в същност никого не съветвам да плаща осигуровки (освен здравните осигуровки 16.80 / месец, които се дължат, ако нямате друго основание за плащане на осигуровки) и данъци - само съм писал колко абсурдни са данъчните закони и колко е сложна процедурата (регистрация по БУЛСТАТ, подаване на декларации за започване/спиране на трудовата дейност и т.н.). Но също така и не съветвам никого да не плаща (само намеквам за това).
 
Последно редактирано:
От: Това, което разбрах от този форум

За най-бедните има специална изненада - ако полагате труд, но нямате доходи следва да си плащате данък "осигуровки" върху минималния праг, което прави около сто лева месечно. Осигуровките се плащат, защото работиш за да изкарваш пари, а не защото наистина изкарваш пари. Например ако изкарваш 50 лв месечно всеки месец ще си вътре с 50 лв (данък върху дохода не дължиш, защото осигуровките се признават за разход и намаляват облагаемата с данък върху дохода сума; данък върху отрицателни суми не се начислява - иначе НАП щеше да фалира). Честито на печелившите.

Забелязах, че някои членове на форума не са ме разбрали като съм писал за данъците. Аз в същност никого не съветвам да плаща осигуровки (освен здравните осигуровки 16.80 / месец, които се дължат, ако нямате друго основание за плащане на осигуровки) и данъци - само съм писал колко абсурдни са данъчните закони и колко е сложна процедурата (регистрация по БУЛСТАТ, подаване на декларации за започване/спиране на трудовата дейност и т.н.). Но също така и не съветвам никого да не плаща (само намеквам за това).

законите са абсурдни понякога и си прав ...
 
От: Това, което разбрах от този форум

Във всичко има хляб, но номера е да си от големите - най-голям сайт в нишата или поне мрежа от малки сайтове, разпростиращи се из пазара. Въпроса е да бъде добре структурирано и планирано всичко кмоето се прави и да се разбира от някои основни неща, както и е редно да се плаща насам натам, за да се ускори процеса. Определено няма лесно, но като се седи и се вика, че е тегаво, това е по-лошо. Защото в същото време други отхапват малка част от пазара, независимо каква е тя. Все е нещо, нали?

пс: Според мен повечето се отказаха от афилейт маркетинга - откакто форума се разви ( говоря за 2 години назад ), темите се увеличиха, изкочиха наяве много по-лесни методи, пък и блинки ,кулис и ганстата спряха да пускат контент за маркетинг, или просто никой не го поглежда почти. Преди имаше много новаци, които директно започваха тестове с афилейт маркетинг и се отказваха след време, а сега определено има по-малко навити за афилейт, предполагам че афилейт акаунта на администратора ще потвърди това ако каже дали има спад или покачване в брой реферали на месец от няколко години.

Отказаха се тия, които се обезверяват лесно. Не сме пускали материали, защото:

Първо: Има много изписано по темите за афилиейт маркетинг, а не виждам новости (поне големи промени в нещо).

Второ: За да се сформира добра тема трябва да има компетентни въпроси, а не от къде да започна. Примерно днес ме питаха какво е Referral Program? Това го има тук, като определени, но исках и да бъде пуснато като тема, за да се развие. Уви получих го на лично. :)

Трето: Ще ме извинявате много, но напоследък не виждам хора с хъс, каквито имаше в началото на форума - всеки питаша как става и се разискваше дълго и широко, и то не само афф. Всичко. Сега имаме по адванс потребители и въпросите са технически и интересни, но определено не са за афилиейт програмите, което ме навежда на мислъта, че не им се занимава на някои с това.

Не е задължително да почваш с афф. програми, но не мисля, че повечето други методи по нищо не са по-добри. Зависи кой с какво се е занимавал и къде намира идеята за правене на праи, има хора правещи много с афф. има и такива където правят много и с адсесн, и всички от тези са на различни пазари и ниши.

Искам и аз да кажа за скапаните закони и глупости около ДДС и не знам си какви олигофрении. Ако се влияете от това, никога няма да правите пари или поне такива, каквито е редно да се рпавят - големи. Не съм казал, че не трябва да се съобразявате с тях. Но едно е да се съобразявате, друго е да им се сдухвате. ;) Концентрацията върху основанта цел е най-важния фактор за успеха, ако това е ДДЦ, Дянков, Бойко, Данъци, Закони и т.н., не се притеснявайте, няма да се стигне далече. ;)
 
От: Това, което разбрах от този форум

тук навсякъде пари пари пари
и защо никой не предложи услуга,а всеки само гледа тия клик мик пари
 

Горе