Това къстъм ли е?

От: Това къстъм ли е?

Предполагам, че е къстъм защото front-end-а е написан изключително некадърно.
 
От: Това къстъм ли е?

Предполагам, че е къстъм защото front-end-а е написан изключително некадърно.
Защо мислиш така? Според мен е обратното - бек-енда страда от някои дребни проблеми с неескейпнати кавички, което после гърми в тайтъл и алт атрибути.
Обикновено готовите системи (особено безплатните) са писани с краката и там могат да се видят чудовищни пропуски в спазването на стандартите. Има ужасяващи теми в ThemeForest с брутално тежки и безсмислени JS.
 
От: От: Това къстъм ли е?

Защо мислиш така? Според мен е обратното - бек-енда страда от някои дребни проблеми с неескейпнати кавички, което после гърми в тайтъл и алт атрибути.
Обикновено готовите системи (особено безплатните) са писани с краката и там могат да се видят чудовищни пропуски в спазването на стандартите. Има ужасяващи теми в ThemeForest с брутално тежки и безсмислени JS.

Не твърдя че темите в ThemeForest са добри, напротив скоро имаше една дама дето продаваше яйца и ревеше що не ставал сайта. Темата и беше от там и не струваше, на този сайт front end-а като изключим няколко media queries дето са сложени другото е боклук. Зле именувани класове, липса на семантични тагове, наличие на див в див в див в друг див ...
 
От: От: Това къстъм ли е?

Пък за скриптовете в кодеканион да не говорим
Не твърдя че темите в ThemeForest са добри, напротив скоро имаше една дама дето продаваше яйца и ревеше що не ставал сайта. Темата и беше от там и не струваше, на този сайт front end-а като изключим няколко media queries дето са сложени другото е боклук. Зле именувани класове, липса на семантични тагове, наличие на див в див в див в друг див ...
 
От: От: Това къстъм ли е?

Зле именувани класове, липса на семантични тагове, наличие на див в див в див в друг див ...
Ъ?! Див в див и липса на семантика? За имената на класовете ... "post-content", "post-title" - аптека са си имената. Бачкал ли си с някой CSS-фрейумърк? col-md-3 по-благозвучно ли ти звучи?
Моите тестове с Xpath куерита си излизат перфектно. Дай конкретен пример с посочения сайт, за да видим къде ти се губи семантиката.
 
От: Това къстъм ли е?

Относно имената признавам, че съм в грешка, разгледах им css-ите и като цяло добре са именувани.
Ползва се HTML5 и началната страница nav, aside гледаш - добре, и в един момент стигаш до постовете article и набити снимките точно извън тага?! Снимките не са ли съдържание. article таговете са използвани само на заглавна страница, влезе ли се на вътрешна страница забравяме за тях. Набити clearfix-и на всеки елемент от DOM-a. Добре има ли нужда от него, няма ли? Давай да се застраховаме. Ползват се дропнати от употреба техники като <center> tag. Няма никакво минифициране, компресия - за този "стерилен" (като дизайн) сайт над 6 MB трафик и близо 5 секунди load time на PC ... Освен това има бъг в javascript-а и му хвърля exception поради тази причина, някакъв слайдър може би, не знам какво точно, няма как да разберем, не бачка :)
 
Имат проблем с някое друго HTML изпълнение. Някой не е предположил ще кавички в кавички при алт таговете би модъл да е проблем. :) Но от към SEO, има какво да се чисти. Не знам защо май скоро ще яде бана от адсенс, гледам има 4 банера. Не бяха ли позволени 3? 4 и нагоре бяха за по връзкарите. Нищо лично, не този сайт не ми се вярва да е към тези връзкари. :)
 

Горе