Това ли е нивото в БГ? Безсмислената тема.

garnet

Well-Known Member
Сега, знам, че ще прозвучи малко обидно и тежко, ама нема начин.

Аз ли съм нещо мръднал или в БГ са останали само откровени олигофрени? Гледам нивото тук и направо се плаша. С изключение на малка част от по-старите хора тук, новите са завършени идиоти. И не само в тоя форум - и по улиците е така, и по банките и навсякъде.

В последните 30 дни кви ли не простотии, всеки гледа да е.бе дявола у въздуха:

продават се домейни за по 294712385289 лв, струващи до 60 лв да се купят, щото играчът така е решил
продават се ФБ страници за по 1500 лв - с рийч около 0, ама с потенциал - някой ден
един работи за 2 лв/час
друг иска 700 лв за дизайн на една хтмл страница при бизнес темплети по $200
трети "изработва" ел. магазини като инсталира опен карт и таксува като за писан софт (х 000 лв).
друг иска да качи 1040 обяви в продавалник при лимит 100 - и всички се набират да кандидатстват
пети търси виртуални асистенти за КЛ - ама да не плаща всички обяви
шести иска 10000 лв, дава обратно кам 7000 лв за 3 години.

и още други предимни преебавки.

Не знам - дано аз да съм тъп и да не разбирам. Иначе лошо....

ПС. Пък аз като по-прост продавам скриптове. Баси!
 
Последно редактирано:
От: Това ли е нивото в БГ? Безсмислената тема.

Сега, знам, че ще прозвучи малко обидно и тежко, ама нема начин.

Нито обидно, нито тежко звучи - съжалявам, но напъна ти не успя :lol:
всеки е свободен да си определя цената, както и ти да пускаш такива безсмислени теми
 
От: Това ли е нивото в БГ? Безсмислената тема.

цената е толкова, колкото е склонен купувача да даде.

защо да правя 10 сайта за по 200 лв., вместо да направя един за 2500 лв. ?
 
От: Това ли е нивото в БГ? Безсмислената тема.

Когато имаш търпение да намериш по-добър клиент, ще вземеш повече пари, но ти за да вземеш някакви пари взимаш най-ниско платената оферта, тогава може да изпуснеш по-добре платена работа, но просто си искал да вземеш нещо. Не обвинявам никой, просто ценете си труда... Всички сме хора, който полагаме много труд и работи повече от статистическия работник(най-вече когато годин срокове(а това е доста често)), поне да си заслужава. Аз обичам това което правя, правя го защото го обичам, но когато клиент дойде и ми каже "Искам сайт с ХХХ функции, дай ми оферта" аз му давам оферта от ХХХ или ХХХХ, пък той "е да де ама имам оферта вече от ХХ". Пробвайте поискате повече пари, един ще ви откаже, следващия ще приеме. Това е един кръг на вас ви плащат по-малко, защото толкова искате, после вие имате по-малко за харчене пари, след това харчите по-малко пари, след това тези при които сте похарчили парите си(фирмите) идват при вас да искат нещо и имат по-малко пари да ви дадат, защото вие сте похарчили по-малко при тях, така те имат по-малко да ви платят.

Коментара над мен е много точен, защо да правиш 10 сайт за 200лв, като може да направиш един за общо тези пари. Със сигурност докато правите тези 10 сайт ще изникне един по-заможен клиент, като за 1 сайт ще ви плати толкова колкото за всичките 10, които сте направили.

Към темата, да наистина е безмислена :D
 
От: Това ли е нивото в БГ? Безсмислената тема.

Онлайн всичко е относително....особено цените.....
Одобрявам поста.....:lol:
 
От: Това ли е нивото в БГ? Безсмислената тема.

Всичко идва от това, че прекалено малко пари се наливат за реклами в нета, и не се печели добре. Поне за бг.
Как може една реклама по тв. да струва хиляди, а в нета да се пуска дето се и таргетира не се слага мутето на тв. да е 3 цента.
 
От: Това ли е нивото в БГ? Безсмислената тема.

Всичко идва от това, че прекалено малко пари се наливат за реклами в нета, и не се печели добре. Поне за бг.
Как може една реклама по тв. да струва хиляди, а в нета да се пуска дето се и таргетира не се слага мутето на тв. да е 3 цента.

И аз това се чудя. Но има неща, като лекарства за възрасти, които е добре а се рекламират по ТВ. Според мен мачовете не са за подценяване по ТВ. Има хора, които ги гледат. Но за сериалите ако се гледа от бг канали човек нищо няма да може да види защото не сме като в Америка където всеки ден в праймтайм има различни сериали и то нови епизоди. Целта на нета е всеки да може да рекламира докато на ТВ само големите фирми основно. Аз бях почнал съмо с 20лв да рекламирам в Гугал и ми даваше подробна статистика докато всеки един канал в БГ не се знае колко е гледан реално. Нямаме независима рейтинг агенция пък дори и да имаме мисля, че щом няма начин да могат да се проследят всички телевизори без използането на статистика данните не са толкова точни. Докато в нета може да се проследи всяко ай пи откъде е. Но отново рекламата може да се махне чрез различни програми. Но мисля че тези програми се използват от около 1 процент.
 
От: Това ли е нивото в БГ? Безсмислената тема.

цената е толкова, колкото е склонен купувача да даде.

защо да правя 10 сайта за по 200 лв., вместо да направя един за 2500 лв. ?

Има и едно нещо че няма как да се вземат много високи суми защото средното ниво на доходите е много ниско.
 
От: Това ли е нивото в БГ? Безсмислената тема.

Има и едно нещо че няма как да се вземат много високи суми защото средното ниво на доходите е много ниско.

Не е точно така. Просто търсиш по-големи клиент, тях може да ги намериш когато не си зает да правиш доста малки сайтове.
 
От: Това ли е нивото в БГ? Безсмислената тема.

В България не е никак лесно, а най- лошото е, че някой си решил, че ще подбива "бизнеса" и предлага да свърши услуга за 50 лв, чиято реална цена е 150. На това време всеки гледа да докопа кокала, дори това да обесмисля труда му!
 
От: Това ли е нивото в БГ? Безсмислената тема.

Не е точно така. Просто търсиш по-големи клиент, тях може да ги намериш когато не си зает да правиш доста малки сайтове.

Точно. Ако правиш само мижави неща за по 100 лв, никой, който иска да даде 1000 лв. няма да те потърси, защото по презумпция ще мисли, че можеш да правиш само неща за 100 лв.

Не е лошо да се правят неща и за 100 лв., или безплатно, ама само докато набереш опит и материал за показване. После един сайт от 5 страници може без проблем да струва 1000 лв. който реално струва 50 лв. и за толкова си го правил преди 5 години, ама сега като си някой и си правил куп неща - казваш струва толкова и това е. Те и тия магстудио или дъмагс ли са кви са сега няма да ти откажат да направят сайт с 2 страници, само, че ще ти кажат ок - 10 000 лв. щото вече са име.
 

Горе