Това позволено ли е в Adsense

От: Това позволено ли е в Adsense

преди време не бяха ли махнали Адсенс, не бях влизал в сайта отдавна сега влизам адсенс :-o
 
От: Това позволено ли е в Adsense

А аз искам да питам следното - смятате ли , че е позволено човек да сложи Adsense реклама в елемент, който е винаги на екрана, независимо дали потребителят скролва? За пример ще дам сайта offnews.bg - колкото и да скролваш надолу, менюто винаги остава активно най-горе на екрана. И мисълта ми е - ако вместо "НОВИНИ МНЕНИЯ НАШИТЕ АВТОРИ OFFTOPIC СПОРТ ФОТО ВИДЕО" имаше адсенс реклама - дали това би било позволено?
 
От: Това позволено ли е в Adsense

Плаващият банер май е забранен за Европа, но за САЩ не. Едно време четох ли четох за разни премиум адсенс акаунт и прочее глупости, но реалността е, че има гугъл адсенс оторизирани мениджъри, които могат да ти активират разни хитринки, като тоя банер или други формати банери, за акаунта. За това се плаща допълнително, а фирмите ги има в сайта на гугъл адсенс като партньори.
 
От: Това позволено ли е в Adsense

за да не отварям друга тема!
Дали е позволено 3 адсенса на страница?
Значи имам 3 адсенса на страница и върху единия адсенс имам банер реклама, който си е мой и аз си решавам какъв да е.Възможно ли е или е забранено?
 
От: От: Това позволено ли е в Adsense

за да не отварям друга тема!
Дали е позволено 3 адсенса на страница?
Значи имам 3 адсенса на страница и върху единия адсенс имам банер реклама, който си е мой и аз си решавам какъв да е.Възможно ли е или е забранено?

3 адсенс банера на страница е максималното позволено количество банери за "обикновени" сайтове. Но как така ще имаш върху адсенса и твой банер? Искаш да кажеш, че ги ротираш на някакъв принцип или какво? Питам, щото от програмата не позволяват да има никакви банери върху адсенса, нищо да не го закрива.
 
От: От: От: Това позволено ли е в Adsense

3 адсенс банера на страница е максималното позволено количество банери за "обикновени" сайтове. Но как така ще имаш върху адсенса и твой банер? Искаш да кажеш, че ги ротираш на някакъв принцип или какво? Питам, щото от програмата не позволяват да има никакви банери върху адсенса, нищо да не го закрива.

нямах предвид над самия адсенс банер, за да го закрива,а просто топ над адсенс банера е мойта снимка/банер-реклама/не не се ротира постоянна си е ,но все пак е реклама:)Значи са разположени две карета 250на300 в едното каре е снимка реклама с линк/аз определям коя фирма да е/ ,а долното каре си е адсенс рекламата!
 
От: Това позволено ли е в Adsense

Плаващият банер май е забранен за Европа, но за САЩ не. Едно време четох ли четох за разни премиум адсенс акаунт и прочее глупости, но реалността е, че има гугъл адсенс оторизирани мениджъри, които могат да ти активират разни хитринки, като тоя банер или други формати банери, за акаунта. За това се плаща допълнително, а фирмите ги има в сайта на гугъл адсенс като партньори.
Нещо не ми се вярва всички информационни сайтове в България да са "специални партньори" на Гугъл... Стандарт нюз са сложили точно такъв банер, за какъвто питам - http://www.standartnews.com/biznes-ikonomika/mvf_vdiga_tsenata_na_pshenitsata-228734.html , при скролване банерът си остава на страницата, да не говорим, че само на пръв поглед изброих точно пет банера... Но КРОСС ми бодат очите най-вече и съм 100% сигурен, че го правят зад гърба на Гугъл... сложете курсора на мишката върху някой от банерите в сайта им (най-често рекламират ЧЕЗ), скромнете надолу, и - о, изненада - появява се банер на Гугъл, "скрит" под този на ЧЕЗ. Е питам се аз... каква е изгодата на Гугъл и рекламодателите им в частност, че такава практика да бъде позволена (вече близо две години)... Специални партньори или специални тарикати са някои сайтове, се питам аз ;)
 
От: Това позволено ли е в Adsense

AdSenser Относно Стандарт нюз - те са специални партньори с Гугъл, а за Кросс не разбрах какво точно имаш предвид, как така банерите са един върху друг?
 
Re: От: Това позволено ли е в Adsense

AdSenser Относно Стандарт нюз - те са специални партньори с Гугъл, а за Кросс не разбрах какво точно имаш предвид, как така банерите са един върху друг?
Да, Стандарт Нюз са специални партньори на Google. Личи си и по броя реклами, които диспейват. Но и имат доста трафик, който реално е причина №2, след контента, да са такива партньори. :)
 
От: Това позволено ли е в Adsense

а за Кросс не разбрах какво точно имаш предвид, как така банерите са един върху друг?


Не вярвам "Стандарт" да покриват критериите на Google за партньорство относно трафик, но... А между другото, от скоро (или поне аз от скоро знам) Гугъл сключват договори с трети страни, да им дисплейват рекламите. Нещо като appnexus. Напр. в Adversal наскоро получих покана да се присъединя и така щяло да има "more bidders" за една и съща позиция. Като по този начин, вече официално и "легално", можеш да имаш три реклами от Гугъл и още "безчет" (или колкото е условието на другата рекламна платформа) пак Гугълски, но сервирани чрез посредник. Естествено, комисионната е по-ниска заради посредника, но пак си заслужава :)

Линковете за покана са от този тип, потърсете в Гугъл и ще видите кои още фирми работят по този начин ;) https://www.google.com/adxseller/participant-registration?invitation=LONG_CODE

А иначе, ето "тарикатите" КРОСС какво правят, за мен това е супер нагло и недопустимо, а още повече, че се случва дълги години.

Ето как изглежда "по принцип" всяка една тяхна страница.


И ето какво се случва, ако по случайност поставиш мишката върху банера на ЧЕЗ и скролнеш надолу (със средния бутон на мишката), както курсорът си е върху банера. Не съм пробвал с други браузъри, но под Google Chrome e така... какво ще кажете?!
 
От: Това позволено ли е в Adsense

За Кросс не съм го забелязал, но Стандарт - според тиксото им на месец имат над 2 500 000 трафик, така, че даже бих се изненадал, ако не са партньор с Гугъл.
 
Re: От: Това позволено ли е в Adsense

За Кросс не съм го забелязал, но Стандарт - според тиксото им на месец имат над 2 500 000 трафик, така, че даже бих се изненадал, ако не са партньор с Гугъл.

Всъщност са около 2 000 000, но все тази. Над 1 си получаваш честитка от Google, че може да си по-така с AdSense-а. :)

Да, сайтове над 1 милион посещения на месец и добро съдържание се класират добре. ;)
 
От: Re: От: Това позволено ли е в Adsense

Над 1 си получаваш честитка от Google, че може да си по-така с AdSense-а. :)

Да, сайтове над 1 милион посещения на месец и добро съдържание се класират добре. ;)

Да, но трафика не е всичко. Много зависи какъв е сайта, визията му, съдържанието му и още много неща. Също така такива сайтове вече се преглеждат от хора, не от машини. Защото много добре знаем, че тук във форума има хора, с така наречените "фейсбук сайтове" - някой грозен и тъп сайт, но трафика му е само от фейсбук и такива сайтове правят не по 1 000 000, а по 2-3 че и повече милиона на месец трафик, и не само, че не стават партньори на Гугъл, ами и биват баннати.
 
Re: От: Re: От: Това позволено ли е в Adsense

Да, но трафика не е всичко. Много зависи какъв е сайта, визията му, съдържанието му и още много неща. Също така такива сайтове вече се преглеждат от хора, не от машини. Защото много добре знаем, че тук във форума има хора, с така наречените "фейсбук сайтове" - някой грозен и тъп сайт, но трафика му е само от фейсбук и такива сайтове правят не по 1 000 000, а по 2-3 че и повече милиона на месец трафик, и не само, че не стават партньори на Гугъл, ами и биват баннати.

Тия са ми в категория "Доизживяване". И после познай. Да, дизайна и съдържанието са много важни. Все пак не може да си Google партньор с нещо шитаво. :)
 
От: Re: От: Re: От: Това позволено ли е в Adsense

Здравейте!
За да не пускам нова тема искам да питам дали е позволено следното нещо:
Реклами на адсенс - които са изцяло внедрени в текста на статията
и реклами от Adnow - сложени във футера.
Дали ще си прецакам адсенса?
От (Adnow.com) се свързаха с мен и искат да им сложа реклами във футера. Чудя се дали да приемам? Не искам да си прецакам адсенса.
Очаквам съвети и препоръки!

От правилата на адсенс се разбира, че е позволено!
Страхувам се най-вече, дали тези въпросни реклами на аднау, няма да генерират реклами за възрастни и реклами от типа на хазарта - което вече си е НАРУШЕНИЕ на АДСЕНС-а!
Някой да е работил с тях?
 
Последно редактирано:
От: Това позволено ли е в Adsense

Е нали сайтове с новини и насилие са забранени от адсенс как става този номер ?
 
От: Това позволено ли е в Adsense

Е нали сайтове с новини и насилие са забранени от адсенс как става този номер ?

Това с новините от къде го измисли?
 

Горе