Толкова много китайски магазини, но никой не пазарува от тях!

leonssss

Well-Known Member
Има толкова китайски магазини,продават се всичко , но никой не пазарува от тях.повечето от хората предпочитат да си вземат телефон от тук и не мога да ги разбера да платят тройна цена за тях, цял свят пазарува онлайн а при нас още сме в ерата на камъняка.гледам тилифони купувани от китай ги пускат в продавалника и всичко друго можеш да намериш там.ния нямаме култура на онлайн пазаруването и защо ли на какво се дължи?
 
От: Толкова много китайски магазини, но никой не пазарува от тях!

Как се оправяш с гаранцията от китайските магазини?
 
От: Толкова много китайски магазини, но никой не пазарува от тях!

АМИ ЕДВАЛИ xiomi lenovo oppo zopo да не са класни тилифони, там ги има на евтинджос!
 
От: Толкова много китайски магазини, но никой не пазарува от тях!

Аз за гаранцията питах...
 
От: Толкова много китайски магазини, но никой не пазарува от тях!

Аз за гаранцията питах...

естествено че имат
провери на etotalk i minideal и попитай дамите,които са онлайн
 
От: Толкова много китайски магазини, но никой не пазарува от тях!

Че имат е вън от съмнение. Въпросът беше какво правиш като се скапе? Пращаш го в Китай, стоиш 3 месеца без телефон, плащаш транспорт?
 
От: Толкова много китайски магазини, но никой не пазарува от тях!

Аз като купувам нещо трябва да знам на кога да тегля една майна, ако нещо не е както трябва. Китайчето го боли шмайзера, че не си доволен, а при легалния български търговец не е точно така. Това че нещо си го платил повече, не значи че в дългосрочен план няма да ти излезе по-евтино. Да не говорим, че тука можеш да върнеш нещото, да го замениш и тн. екстри. А и да чакам 20 дена нещо хич не ми е оферта, то ми минава мерака... ебаси:)
 
От: Толкова много китайски магазини, но никой не пазарува от тях!

а да щото тукашните докато тела ти е в сервиза друг ти дават
Познат купува от виваком телефон сони, след месец го дава в сервиза им и цял месец е чакал да му го оправят.по добре 2 китайски на една цена за един купен тука
 
От: Толкова много китайски магазини, но никой не пазарува от тях!

Leonssss това е твоя начин. Моя е да платя по-висока цена за сметка на сигурност.
 
От: Толкова много китайски магазини, но никой не пазарува от тях!

а да щото тукашните докато тела ти е в сервиза друг ти дават
Познат купува от виваком телефон сони, след месец го дава в сервиза им и цял месец е чакал да му го оправят.по добре 2 китайски на една цена за един купен тука

Цял месец е максималният законово разрешен срок. В китайския случай ще ти пътува месец натам и месец насам, и още толкова ще ти го правят. А по-ниската цена ще отиде в транспортни разходи.
 
От: Толкова много китайски магазини, но никой не пазарува от тях!

Като се добави и опуления поглед след преглед на ROM-a и скритите изходящи връзки, след кратка справка установяваш, че крайната локация е някъде в планините на Тян Шан.
 
От: Толкова много китайски магазини, но никой не пазарува от тях!

6 месеца гаранция , връщането е 5-6 долара, до 1 месец телефона е обратно при мен, ако не става връщат ти парите, два пъти досега съм го правил и са коректни
 
От: Толкова много китайски магазини, но никой не пазарува от тях!

ако им се обадиш техен ром няма да ти сложат и ще ти го рутнат!
 
От: Толкова много китайски магазини, но никой не пазарува от тях!

Да бе, всеки ще се занимава да си следи тези неща по телефона. Като кажеш на бизнеса в региона, че има някаква вероятност (не, че е 100% е така) данните им да се пращат на друго място с цел злоупотреба, знаеш ли кой ще се занимава с тия лайна, да ти подскажа - никой. Всеки иска да му е максимално сигурно, бързо, лесно и евтино. Само последното има предимство от китайска страна. Има хора, които си казват "Е кво пък, нямам кво да крия!", но и те не са прави, като си закупуват подобно устройство и на някакъв етап почват издиханията. Не отдавах голяма чест на телефоните до скоро, но тъй като реално те превзеха живота на хората, е редно да се замислим сериозно какво, къде, как и колко ползваме. Ще се радвам някой роден производител да извади нещо на пазара.
 
Re: От: Толкова много китайски магазини, но никой не пазарува от тях!

Как се оправяш с гаранцията от китайските магазини?

Няма гаранция. Има риск. Но какво да ти кажа, поемаш, ако искаш нещо добро за не много пари. Говоря за по-непопулярните смартфони тук, иначе iPhone & Samsung от тук, защото там не знаеш на какво може да се попадне, а риска на база спестени пари не си заслужава в повечето случаи. Пък и специално за iPhone, там и другите сайтове си поддържат нормалните цени, като може да са по-ниски, но не с много. ;)
 
От: Толкова много китайски магазини, но никой не пазарува от тях!

Да бе, всеки ще се занимава да си следи тези неща по телефона. Като кажеш на бизнеса в региона, че има някаква вероятност (не, че е 100% е така) данните им да се пращат на друго място с цел злоупотреба, знаеш ли кой ще се занимава с тия лайна, да ти подскажа - никой. Всеки иска да му е максимално сигурно, бързо, лесно и евтино. Само последното има предимство от китайска страна. Има хора, които си казват "Е кво пък, нямам кво да крия!", но и те не са прави, като си закупуват подобно устройство и на някакъв етап почват издиханията. Не отдавах голяма чест на телефоните до скоро, но тъй като реално те превзеха живота на хората, е редно да се замислим сериозно какво, къде, как и колко ползваме. Ще се радвам някой роден производител да извади нещо на пазара.

аз затва съм с 2 телефона един чернобял, който дори и марсианците няма да могат да го дешифрират разговора по него.А другия го нося ей така всички като седнат някъде си ровят в смартфона и аз да не остана назад да си проверя числарта от евролотото:) или пусна секс клип със звук да ги дразня.
 
От: Толкова много китайски магазини, но никой не пазарува от тях!

Не купуват защото или няма да има български превод или ще е частичен.
Да не говорим, че трябва 2 дена да си играеш да флашваш, чавъркаш и тем подробни глупости докато заработи на поне 90%.
Като добавим и ъпдейтите клито омаззват всичко и след всеки си в изходна позиция.
Също и никога телефона няма да заработи като такъв произведен за БГ, я обхват няма да има, я звука ще е кофти.
Леонссс погледни малко андроид форума каква мъка е докато си настроят китайсите тамагочита.
 
От: Толкова много китайски магазини, но никой не пазарува от тях!

Все още повечето хора дори не знаят какъв телефон искат. Много от тях ползват интернет да разглеждат снимки или да играят фейсбук игри. В повечето случаи тези хора не могат да изброят и 20 посещавани от тях сайта :) Обикновено се иска нещо с хубава камера и да не забива много. Отиват в магазина и консултанта ги насочва. Останалите, които знаят какво им трябва, обикновено държат на марката и не искат да се занимават с гаранции в чужбина. По-лесно е да отидеш в магазина до блока и да се накараш едно хубаво на консултанта... : )
 
От: Толкова много китайски магазини, но никой не пазарува от тях!

Аз съм си купувал китайски телефон. Бях много доволен. Готин дизайн, 2 сим карти, ГПС, ВИ-ФИ, всички екстри, евтин.. похвалих се на един приятел и той си купи китайски 2 пъти по-скъп и по-хубав от моя. Неговия изкара 3 месеца, а моя 6. След това бяха за боклука и 2та. Ако можеш да си позволиш да даваш по 200-300$ за телефон на всеки 3 месеца купувай си. Аз повече такава грешка няма да направя. А иначе тези дето ги продават тук по сайтовете за обяви са с 200-300 лв. надценка. И как имат очи да продават такива боклуци на такива цени просто не знам.
 
От: Толкова много китайски магазини, но никой не пазарува от тях!

Може би слагат тези надценки именно заради риска, който сам си видял :wink:
 

Горе