Тотален срив на трафика, Защо?

pisara

Well-Known Member
Дали е имало ъпдейт на алгоритмите на гугльо на 13-ти септември (четвъртък, намерих данни за 4-ти, но не и за 13-ти)? Втори ден трафика ми се брои на пръстите на едната ръка :twisted:. До 12-ти септември 00:00 всичко беше нормално, след това трафика ми се загуби. И не става дума за един сайт, а за всичките на един хостинг - в един ден, един час... Това наказание ли е, панда ли е, пингвин ли е или друго животно?
Трафика ми беше 90% органичен. Връщах се няколко дена назад и проверявах думите с, които са намирали сайтовете и все още са на позицията на която са били в дадения момент (с малки изключения).

Някакви идеи да имате каква може да е причината?
 
От: Тотален срив на трафика, Защо?

Ако сайта ти е за младежи е заради предстоящото училище. Около 15 септември винаги пада. Октомври месец ще почне да се качва.
По-горното важи ако позициите, на които си бил са си същите.
 
От: Тотален срив на трафика, Защо?

@biaaro Не женска тематика са всичките и са на езици различни от български (съответно и различни геолокации). При мен лятото е слабо, а от септември започват да увеличават трафика, но какво стана??? От началото на септември започнаха да се увеличат посещенията, но изведнъж втори ден нямам нищо, никой не влиза.
 
От: Тотален срив на трафика, Защо?

На мен пък от няколко дни скочи с над 50% ,
позиции не съм проверявал дали съм нагоре или самият трафик в нишата се е засилил

Но както е казано, за едни брадва, за други сватба
 
От: Тотален срив на трафика, Защо?

@irgy в твоя случай няма какво да проверяваш, пий една бира и това е :).

Да разбирам, че ъпдейт не е имало на 13-ти?
 
От: Тотален срив на трафика, Защо?

@biaaro Не женска тематика са всичките и са на езици различни от български (съответно и различни геолокации). При мен лятото е слабо, а от септември започват да увеличават трафика, но какво стана??? От началото на септември започнаха да се увеличат посещенията, но изведнъж втори ден нямам нищо, никой не влиза.

В този случай не знам ... провери позициите с някой туул или през чист браузър. Данеби само ти да си виждаш позициите като преди, а всъщност да си назад. WMT какво показва? Макар, че там е рано да се види...
 
От: Тотален срив на трафика, Защо?

Е то е ясно че не са "животните" - щом е за всички сайтове на хоста в един ден и час...другаде е проблема. няма как да те хване наказание за всички сайтове едновременно... не и на ауто :wink:
 
От: Тотален срив на трафика, Защо?

@biaaro, Честно казано не знам какво да гледам в уебмастъра или в аналитикса, всичко изглежда както преди, без фрапиращи грешки, всичко работи, отваря се, единствено посещения няма. Да, но е варинат да има кеш и да виждам само аз позициите.

@madgooglebot, Не знам дали "животните" са по-голямото зло или нещо, което се случва, но не е ясно какво е...
 
От: Тотален срив на трафика, Защо?

А ти по-какво разбра за трафика? Това е преди 2 дена нали

Точно така. Вчера след 01:00 и днес има по 5-10 влизания за един от сайтовете, останалите въобще нямат посещения. Тези цифри не са нормални.
 
От: Тотален срив на трафика, Защо?

Всъщност разбрах от два брояча, аналитикса на гугльо и липсата на импресии на рекламите.
 
От: Тотален срив на трафика, Защо?

Не че влизам в спанела често, но и там е същото.
 
Анализ на сайта в уебмстър тулс, видимост на сайта, индексирани страници, Ранкинг на сайта както казаха другите писали преди мен... виж и хостинга дали се вижда от определени региони

виж тази тема също и свързаните с нея теми за диагностика на гугъл наказание

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=9488
 
От: Тотален срив на трафика, Защо?

Е то ясна работата. Гледаш как си с големият бот. Първо дали имаш индекс "site:...." после гледаш ключовите ти думи как са им позициите. Ако там всичко е ОК, търсиш проблема в хоста/сайтовете. Трафа поне 50% ти е от бота, при положение, че с индекса и класиране по ключ си ОК, значи няма каквото и да е наказание. Трафа ти е 100% по ключове, така че ако няма промяна, няма и при трафа. Също пишеш, че трафа е заминал почти на 100% (щото останалите 50% или колкото са извън тръсачките са ти фейвърит или директни) Ако е верно това 100% проблема е в хоста/сайта. Щом се касае за всичките сайтове, значи не проблем в даден от тях..код или от сорта / злонамереност. Тоест може да е единствено от хтаксеса. Виж там как е, трий го, сменяй го, как и да е - Остава хоста :) Къде викаш се хостват :twisted:
 
От: Re: Тотален срив на трафика, Защо?

свързаните с нея теми за диагностика на гугъл наказание
гошо може ли да наказва хост?
Доколкото разбрах, става въпрос за разноезични сайтове на един хост. Според мен проблема е в хоста.
 
От: Тотален срив на трафика, Защо?

Единият сайт ми го е нализило жовотно, май е пингвина. От топ5 на първата страница ме е метнало на втора. Това го забелязах от вчера, понже видях спад в посещенията и проверих позициите.
 
От: Тотален срив на трафика, Защо?

Положителното е, че site: и ключови думи са си ок нещата. Това бяха първите неща, които проверих. Как хоста може да е свързан с нещо подобно? Вече не си спомням колко години ги ползвам, май 3 станаха. За всеки случай мога да ги питам, съпорта им е супер отговарят на всичко. По принцип съм тук host-ed.net, въпреки че преди година правиха някакви трансфери и ме прехвърлиха тук alotspace.com

Ако продължи така ще тествам да прехвърля на някой от другите хостове един от сайтовете.
 

Горе