Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

нееее
той мести домейн от един акаунт в друг (всичко това в суперхостинг)
...

Прочети пак първия пост. Той не само мести домейн от акаунт в акаунт, но и прехвърля домейн, сменя се собственика на домейна. И вероятно за това е така, защото домейна изтича и стария собственик на домейна трябва да го поднови. А все пак доколкото знам Суперхостинг са само посредници!
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

Прочети пак първия пост. Той не само мести домейн от акаунт в акаунт, но и прехвърля домейн, сменя се собственика на домейна. И вероятно за това е така, защото домейна изтича и стария собственик на домейна трябва да го поднови. А все пак доколкото знам Суперхостинг са само посредници!


Toчно и за това си мисля, че без плащане и изчакване на срока за подновяване няма да мине номера
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

Toчно и за това си мисля, че без плащане и изчакване на срока за подновяване няма да мине номера

Така е, просто са се сетили в последния момент да направят тази процедура по прехвърлянето на домейна.
 
годеди ги научи хората така че може да се трансферира вътре между акаунтите за секунди без такса и клиентите го очакват дори и да изтича и този на който му го прехвърлиш негова е отговорността за подновяването...
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

Прочети пак първия пост. Той не само мести домейн от акаунт в акаунт, но и прехвърля домейн, сменя се собственика на домейна. И вероятно за това е така, защото домейна изтича и стария собственик на домейна трябва да го поднови. А все пак доколкото знам Суперхостинг са само посредници!

Аз съм го чел, и ти сигурно - но явно не си го разбрал.

Пламен изказва недоумението си, че го бавят 3-5 дни за прехвърляне на домейн от един акаунт в друг (всичко това в СХ)
а в Godaddy преместването от един акаунт в друг е станало за секунди.

А не, че мести от СХ в Г. (или обратното).
Просто сравнява процедурите на двете места.

Toчно и за това си мисля, че без плащане и изчакване на срока за подновяване няма да мине номера

Към този час домейна си е регистриран. Може да се мести без проблем от един акаунт в друг.
То и трансфер сигурно може да се направи сега - но не се прави защото може нещо да се обърка заради наближаващата дата на изтичане.
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

Nort СХ не местят домейни ако им остават 7 дни до краяйния срок, а този изтичал в понеделник
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

сега видях, че са го написали - прехвърлянето от един акаунт в друг става за 3-5 работни дни
не знам защо толкова много, след като процедурата е елементарна
може да е някаква защита

Nort СХ не местят домейни ако им остават 7 дни до краяйния срок, а този изтичал в понеделник

силно се съмнявам
даже няма логика :wink:
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

Ето http://help.superhosting.bg/how-to-tranfser-domain.html ето още инфо: http://help.superhosting.bg/domain-transfer.html

"Ако до датата на изтичане на домейна остават по-малко от 7 дни е възможно трансфера да не се осъществи. Ако трансфера не се осъществи поради недостатъчен оставащ период домейнът трябва да бъде подновен при настоящия му регистрар, като 60 дни след подновяването ще можете да се инициира нов трансфер."
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

Здравейте, няма да подновявам домейна каквото станало станало. Нямам идея какво се проверява и къде се проверява аз направих сравнение със ГД където стана със самото потвърждаване. При условие че съм се съгласил с условията по прехвърляне на домейна в моя акаунт не съм съгласен да чакам толкова дълго време. Все пак живеем в динамично време още повече че и отдела за продажби работеше кой трябва да одобри прехвърлянето нямам идея както казах не се занимавам много с домейни.
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

Ами то пише какви са условията за прехвърляне на домейн. И не отговарте на тях. Вероятно човека от кого го вземаш е искал да си спести парите за подноваване на домейна и да излезе на печалба от теб :)
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

Не човека не е на далавера от мен дори никъде не съм споменал за пари. Щом са такива условията добре казах майната му на домейна и на парите, просто щях да го ползвам. Ако си поръчам нов домейн пак ли трябва да чакам от 3 до 5 дни. Много от хората тук работят през нощта и би било удобно да могат да си свършат работа. Още по малко да трябва да чакам събота и неделя за това става въпрос. Все пак съм клиент малко или много вярно домейна струва има няма малко под 20 лева. Още повече че вчера съм звънял 4 пъти до отдел продажби и не можах да се свържа на 5 път звъннах на техническа поддръжка и ми вдигнаха веднага. Отдел поддръжка ме свърза с отдел продажби. Оказа се че събота и неделя няма кой да прехвърли домейна. Не се оплаквам от другите услуги на Супер хостинг дори съм доволен от техническата поддръжка и от тяхното обслужване. Дори преди няколко дни получих писмо че две от версиите на WP са стари име съветват да ги обновя. Преди около месец дори бях предупреден че един от сайтовете ми е хакнат поддръжката беше реагирала своевременно за което им благодаря. Нямам проблеми със Супер хостинг яд ме е само че е въпрос на няколко клика за който трябва да чакам. Не мога и да разбера какво се проверява като и двамата сме клиенти на една и съща компания.
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

Ето http://help.superhosting.bg/how-to-tranfser-domain.html ето още инфо: http://help.superhosting.bg/domain-transfer.html

"Ако до датата на изтичане на домейна остават по-малко от 7 дни е възможно трансфера да не се осъществи. Ако трансфера не се осъществи поради недостатъчен оставащ период домейнът трябва да бъде подновен при настоящия му регистрар, като 60 дни след подновяването ще можете да се инициира нов трансфер."

абе човек, става въпрос за вътрешен трансфер
а не между различни регистратори

за казуса на Пламен, четете тук - http://help.superhosting.bg/prehvarliane-na-uslugi.html

Не човека не е на далавера от мен дори никъде не съм споменал за пари. Щом са такива условията добре казах майната му на домейна и на парите, просто щях да го ползвам. Ако си поръчам нов домейн пак ли трябва да чакам от 3 до 5 дни. Много от хората тук работят през нощта и би било удобно да могат да си свършат работа. Още по малко да трябва да чакам събота и неделя за това става въпрос. Все пак съм клиент малко или много вярно домейна струва има няма малко под 20 лева. Още повече че вчера съм звънял 4 пъти до отдел продажби и не можах да се свържа на 5 път звъннах на техническа поддръжка и ми вдигнаха веднага. Отдел поддръжка ме свърза с отдел продажби. Оказа се че събота и неделя няма кой да прехвърли домейна. Не се оплаквам от другите услуги на Супер хостинг дори съм доволен от техническата поддръжка и от тяхното обслужване. Дори преди няколко дни получих писмо че две от версиите на WP са стари име съветват да ги обновя. Преди около месец дори бях предупреден че един от сайтовете ми е хакнат поддръжката беше реагирала своевременно за което им благодаря. Нямам проблеми със Супер хостинг яд ме е само че е въпрос на няколко клика за който трябва да чакам. Не мога и да разбера какво се проверява като и двамата сме клиенти на една и съща компания.

виж тук какво пише

След като бъдат получени двете потвърждения, процедурата по прехвърлянето на услугите се извършва от 3 до 5 работни дни. След като бъдат преместени услугите, се изпращат уведомителни съобщения.

хората са си го написали
и на мен ми е чудно защо времето е толкова много
затова ще ги попитам
 
Re: От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

Не човека не е на далавера от мен дори никъде не съм споменал за пари. Щом са такива условията добре казах майната му на домейна и на парите, просто щях да го ползвам. Ако си поръчам нов домейн пак ли трябва да чакам от 3 до 5 дни. Много от хората тук работят през нощта и би било удобно да могат да си свършат работа. Още по малко да трябва да чакам събота и неделя за това става въпрос. Все пак съм клиент малко или много вярно домейна струва има няма малко под 20 лева. Още повече че вчера съм звънял 4 пъти до отдел продажби и не можах да се свържа на 5 път звъннах на техническа поддръжка и ми вдигнаха веднага. Отдел поддръжка ме свърза с отдел продажби. Оказа се че събота и неделя няма кой да прехвърли домейна. Не се оплаквам от другите услуги на Супер хостинг дори съм доволен от техническата поддръжка и от тяхното обслужване. Дори преди няколко дни получих писмо че две от версиите на WP са стари име съветват да ги обновя. Преди около месец дори бях предупреден че един от сайтовете ми е хакнат поддръжката беше реагирала своевременно за което им благодаря. Нямам проблеми със Супер хостинг яд ме е само че е въпрос на няколко клика за който трябва да чакам. Не мога и да разбера какво се проверява като и двамата сме клиенти на една и съща компания.


Супер хостинг не са ICANN акредитед регистър а са рислерън на такъв... а и не всеки ICANN акредитиран си е въхвел вътрешни правила и система за бърз лесен трансфер между акаунтите

това са старнартните правила за трансфер като между различни регистратори... пише от три до пет дни защото това е срока в който ако собственика на домейна не кликне линка домейна се трансферира автоматично... реално ако кликне процеса е под два часа между различни регистратори за има няма 20 мин тръгва от дедито и до два часа излезе при другия... (говоря за готов за ползване ) иначе мина статусите пендинг атхър регистър и тнт бързичко

Та при някои между вътрешни акаунти се мести като между външни ако някой знае кой точно риселват ще ти кажа какви са правилата...
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

Значи ето отговорите на въпросите:

защо са написали 3-5 дни - застраховат се хората. Иначе става много по-бързо. Самата процедура се извършва от отдел "Управление на клиентски акаунти." (работно време: пон-петък). И е стандартна - получават потвърждение от двете страни и го местят.
т.е. Пламен може да им пише във понеделник за да ги подсети :) въпреки, че го мисля за ненужно.

Относно изразените мнения, че ако до изтичането на домейна остават по-малко от 7 дни НЕ може да се премести домейна в друг ацц. Както си мислех - не е вярно. Може да преместят в друг акаунт дори вече изтекла услуга. :mrgreen:

Това е.
 

Горе