Трафика се срина изведнъж

AlexHD2

New Member
От около 3-4 седмици да кажем, единия ми блог си прави всеки ден 1000 уникални посещения. В последните 20-тина дена по 1500 и нагоре, а във вторник напарави и рекорд с 1800. Проблема се появи вчера. Към 1-2 часа наобяд имах вече 1000 уникални, което беше супер и ми говореше за нов рекорд. По принцип ги правя чак към 6 часа следобяд и втората половина на деня ми е по-силна. Статистиките ми се зануляват в 24:00. И какво стана, от 2 часа на обяд до 24:00 имах само 50 посещения. Това изобщо не ми се вижда нормално. Още вчера следобяд усетих този спад. По принцип като стана сутрин и има по 300-400 посещения, а за днес само 40 :shock:
Посещенията ги следя през вградената статистка на Wordpress, + един плугин и + Адсенс. Всичките показват рязък спад за 1 ден.

Давайте идеи от какво може да е, че тъкмо се зарадвах малко, и почнах да препечелвам нещо и изведнъж пак до никъде.

Проверих, робота е минавал преди 16 часа, като напиша домейна в гоогле, го открива. По принцип трафика ми е главно от гогле.

това е блога - http://wmpocket.com/
 
От: Трафика се срина изведнъж

Мисля, че открих проблема - sitemap-a. В google webmaster tools ми го показа.

Пътищата не съвпадат.
Установихме, че сте подали вашата Sitemap с URL адрес, чийто път включва префикса www (например http://www.example.com/sitemap.xml). Изброените във вашата Sitemap URL адреси обаче не използват префикса www (например, http://example.com/myfile.htm).
И наистина http://wmpocket.com/sitemap.xml ми се отваря, всичко е ок, но при http://www.wmpocket.com/sitemap.xml визниква грешка, можете да я видите.


Не мога да разбера защо с www сайтмапа не се отваря?
 
Последно редактирано:
От: Трафика се срина изведнъж

Едва ли това ти е решението много от сайтовете въобще нямат сайтмап и си правят по хиляди посещения.
За да си имал такъв трафик значи си бил на челни места по интересни думи с много трафик в Серпа на Г , щом ти е изчезнал трафика значи вече не се класираш по тях.
 
От: Трафика се срина изведнъж

Еми незнам, може и така да е.
Но забелязах, че в google webmaster tools точно вчера се е появила тази грешка за сайтмапа, когат ми спадна и трафика.
Дано да се оправи.
 
От: Трафика се срина изведнъж

Разбири от кои ключови думи ти е идвал трафика и виж дали в момента си на челните места по тези думи.
 
От: Трафика се срина изведнъж

Същото положение и при един от моите сайтове. От 300-400 посещения само от гугъл, сега 30-60. Това стана преди 2 дена. Класираше се за разнообразни лонг тейл думи.
 
От: Трафика се срина изведнъж

Затова гледам да не субмитвам никакви sitemaps никъде, и въобще карам без тях, веднъж такива проблеми ми направи 1 сайтмап не е истина, google webmaster toolsa умря да пищи за грешки и срина трафика, айде няма нужда от скапаните сайтмапс.
 
От: Трафика се срина изведнъж

Сайтът е английски. Не се ранква за ключови думи свързани с новините от деня. Според мен е някакво пеналти. Май му дойде линк билдинга в повечко. Чудя се дали да го пооставя малко и натурално да стават нещата или да взема няколко платени и тежки линка и да го навържа.
 
От: Трафика се срина изведнъж

Какво ще ме посъветвате да правя? Да продължавам да си пиша статиите?
Изведнъж както тръгна, така и го резнаха. Бесен съм. Толкова добре вървеше...
 
От: Трафика се срина изведнъж

Слагай линкове към wikipedia и напускай силни линкове към главния домейн.
 
От: Трафика се срина изведнъж

И аз от няколко дни наблюдавам същото нещо само че на EN сайт за Щатско.
Посещенията от 700-800 паднаха на 40-50, но още не ми е останало време да проуча защо...
 
От: Трафика се срина изведнъж

Не може да направиш нищо без да си локализирал източника на трафик и съответно проблема. Ако до момента не си имал аналитикс си го качи защото от там се почва.
 
Re: От: Трафика се срина изведнъж

Какво ще ме посъветвате да правя? Да продължавам да си пиша статиите?
Изведнъж както тръгна, така и го резнаха. Бесен съм. Толкова добре вървеше...


пъво направи диагностика както казаха много хора кои киурди които са ти вкарвали посетители не излизаш вече и какво излиза там

след това проверяваш дали някъъде сайта ти не си прави сам дупликейт контент (тагове категроии архиви) щото особено за нов сайт

освен това проверяваш дали някои не ти копира статиите

4 ако е нов саит може да си получил временно бонус и тепръва работата да предстои само със съдържание и по малко с линкове ли го изкара и колко е нов
 
Re: От: Трафика се срина изведнъж

Сайтът е английски. Не се ранква за ключови думи свързани с новините от деня. Според мен е някакво пеналти. Май му дойде линк билдинга в повечко. Чудя се дали да го пооставя малко и натурално да стават нещата или да взема няколко платени и тежки линка и да го навържа.


вземеш ли веднъш няма спиране докато не стигнеш върха и не те филтрират ръчно това как прозвуча тои може да си остане с пеналтито ако е ръчно 6 или 9 месеца въпреки всичко но това не значи да спираш линк билдинга (просто не толкова агресивно) като излезе по малко (затова е хубаво след първия проект да пуснете още няколко в подобна ниша :) тъкмо и за сателити стават :)
 
От: Трафика се срина изведнъж

И на мен 5 USA сайта през последните 2-3 дена ми се сринаха от по 5000-6000 посетителя всеки на ден на под 100 посетителя! Обясняват го с някаква Гугъл Панда, която филтрира и наказва "контент фермите" - такива без уникално съдържание и т.н. И понеже моите сайтове са само с фотоси и картинки, май таз Панда е прочела единственото текстово съдържание на всяка от страниците ми - Terms of Services (ToS). А ToS ми е на 90% еднакъв на тези сайтове (то как ли и да е различен) и ги е порязала, считайки ги като по-нови за копия на най-стария ми сайт. Стария сайт си държи посетителите, а новите се сринаха. Така си го обяснявам с ToS-а, понеже снимковия материал не е еднакаъв и копиран и няма и как гугъл да го проверява на друга база, освен текста на общите условия. Сега се чудя какво да ги правя и как да ги "поправям" за да им угодя на Гугъл с тази нова Панда. Освен и ToS да го направя като картинка че да не го брои за копирано съдържание и да ме наказва заради него ...
 
От: Трафика се срина изведнъж

Значи това е масово, въпреки, че в последно време сам си пиша (превеждам) статии и около 60-70% от всички са уникални.
 
От: Трафика се срина изведнъж

Ммммм.. До някъде ми харесва новият алгоритъм на панда, но донякъде не..
В моя сайт имам 60% дубликеит контент.. Ако сега ро променя изцяло, google ще ми вдигне ли позициите ?
И в какъв срок евентуално..? Тоест горе долу колко трябва да изчакам за да разбере гугъл, че съм си променил статиите..? (ползвам Wordpress)

П.С. Има ли някакъв софтуер който променя описанията? примерно да ги завърта по някъв начин думите ?
говорим за English Website :)

Cheers,
 

Горе