Трафик Злоупотреба!

W

w-seo

Guest
Здравейте колеги,

Време е да споделя наблюденията си от спам. Преди да започна, препоръчвам на админите или модераторите да създадат нова секция -
Security

Просто съвет!!!
Сега относно моите проблеми със спам, отнемане на трафик и др.
Доста нощи без сън, резултат следния:
Излових, че група тарикатчета правят Flood, чрез програми, генериращи различни ИП адреси, от различни държави, което прави ограничението по ИП адрес сложно. Примерна такава програма е The hide iP

Инсталирах последната версия, Кракнах я, тествах я как работи, поразгледах я - интересно ... програмата работи добре.

П.С. Тук е мястото да споделя, че в последно време доста сайтчета имаше, които предлагаха трафик 1000 к - само срещу регистрация,
мисля, че ползват такъв софтуер.

Моят проблем конкретно е с TopBG dot ORG - доста проблемен сайт, а печалба от него - никаква.

Аз за сега правя следното: Препращам трафика от моя сайт към сайта на хората, които пускат тез програмки и злоупотребяват. Същевременно пиша до съппорт на хостинг компанията им.

На път съм да направя нова по-сигурна система - защита, но....
ако вие имате някакви наблюдения - моля споделете ги.

Това е от мен за сега
 
От: Трафик Злоупотреба!

Пич, не разбрах какъв е проблема и какво било за поредния Топ бг дот нещо си?

система за каква сигурност ще правиш?
 
От: Трафик Злоупотреба!

Разглежда ли си програми от типа на "Hide the ip"
Пробемът е, че имам посещения, които са от софтуер, който генерира различни айпи адреси. Проблемът е сериозен, тъй като лог файла ми се побърква -> посещенията са всяка секунда от различен Айпи адрес.

Това може да сполети всеки един, за това го обсъждам
Схвана ли?
 
От: Трафик Злоупотреба!

а какъв е проблема, че имаш такива посещения...?
 
От: Трафик Злоупотреба!

Ами то сайта по начало е топ класация. Предполагам с цел, манипулация на гласуването го правят

Проблемът е, че се претоварва Cpu, както и останалите ресурси на хостинг-а
 
От: Трафик Злоупотреба!

Тези проксита са изключително бавни и на всичкото отгоре те режат веднага когато направиш няколко мегабайта трафик. Освен това прокси сървърите не са толкова много, че да не може да ги блокираш всичките. Сложи там някакво кеширане на сайта си и няма да се товари процесора на хостинга.

P.s. Да не ползваш хостинг тип "Всичко по 1 лев"?
 
От: Трафик Злоупотреба!

Не не, хостинга не ми е от магазин за лефче,
 
От: Трафик Злоупотреба!

Всъщност схванах
Проблема на пича е сериозен. Стискам палци да успее със тази защита. Явно има акъл щом се е наел!
Успешно скорошно интегриране!

П.С. После може да го продаваш. Бих си купил. :)
 
От: Трафик Злоупотреба!

w-seo и аз имах такъв проблем със сайта, преди около 1-2 месеца. В един от сайтовете ми беше флуудено под статийте.. с коментари ( всеки коментар с различно ИП ).. грешката беше моя.. бях забравил да сложа вертификейшън код (captcha). След това спряха.. и се прехвърлиха на форума на сайта ..който си флуудят и до днес. Сложил съм всички възможни защити и няколко capch-и и пак се регистрират и пишат. В момента това което само ги спира е, че направих активирането на новорегистрираните потребители да е ръчно.
 
От: От: Трафик Злоупотреба!

В момента това което само ги спира е, че направих активирането на новорегистрираните потребители да е ръчно.

лелее...
сигурно утре роботите ще почнат и да се активират по телефон.
 
От: Трафик Злоупотреба!

има програми близки до сърфчетата които предлагат 1 десета от цента за решена captcha или доларче за 1000 :) тегава история трябва да си много изтрещял за да правиш нещо подобно

w-seo ако това е атака би трябвало да е проблем на хостинга ти не твои иначе защо да плащаш повече за хостинг които при първи проблем те оставя да се оправяш сам, относно манипулирането на класацията нямам решение може да добавиш някаква captcha все пак

и третото клъстърен хостинг за малко повече от 12 лева в чужбина удържа без проблеми 50 000 MySql заявки на час (преди - чух че едно приятелче което ги ударило са му ги увеличили на 100 000 незнам дали е за всички но мисля че е така) http://www.servage.net/ (овърселват здраво ограничението е в зявките) малко зависи колко кадърно е написан скрипта но би трбявало да са достатъчни ти си знаеш
 
От: Трафик Злоупотреба!

radev - Благодаря, че ме разбра!

Вече съм готов със скриптовете за защита.
Ако имаш проблем драсни ЛС и ще споделя
 
От: Трафик Злоупотреба!

Здравейте колеги,

Време е да споделя наблюденията си от спам. Преди да започна, препоръчвам на админите или модераторите да създадат нова секция -
Security

Просто съвет!!!
Сега относно моите проблеми със спам, отнемане на трафик и др.
Доста нощи без сън, резултат следния:
Излових, че група тарикатчета правят Flood, чрез програми, генериращи различни ИП адреси, от различни държави, което прави ограничението по ИП адрес сложно. Примерна такава програма е The hide iP

Инсталирах последната версия, Кракнах я, тествах я как работи, поразгледах я - интересно ... програмата работи добре.

П.С. Тук е мястото да споделя, че в последно време доста сайтчета имаше, които предлагаха трафик 1000 к - само срещу регистрация,
мисля, че ползват такъв софтуер.

Моят проблем конкретно е с TopBG dot ORG - доста проблемен сайт, а печалба от него - никаква.

Аз за сега правя следното: Препращам трафика от моя сайт към сайта на хората, които пускат тез програмки и злоупотребяват. Същевременно пиша до съппорт на хостинг компанията им.

На път съм да направя нова по-сигурна система - защита, но....
ако вие имате някакви наблюдения - моля споделете ги.

Това е от мен за сега
Това с печалбата е трудна работа.
Смени си хоста, качи сайта на такъв, който няма ограничения относно трафика..
Чуждестранен
 

Горе