Трейдинг стратегия за постоянен седмичен доход

Пуснал съм wordpress. Ще го обявя след като му наглася абонамента за бюлетина и някои други дребни неща. Все тая, че е грозен.

Давай, чакаме. Бял бекграунд с черни линкове и си готов, никой не го такова за дизайна.

Няма голяма опасност от марджин кол ако търгуваш със солидна компания и държиш лоста само за бекъп. Въпрос на себеконтрол е. Нищо, че в акаунта виждаш х10 buying power - никой не те кара да го използваш.

Не съм много наясно, трябва да почета още за да видя при опциите колко е толеранса на брокера и какво следва. При всички положения ако вкарам 20 с марджин, стават 40 и от тях ползвам 15 за трейд, може би ще ми е по-комфортно да ползвам 10 от 20 без марджин. Не знам, някак ми се вижда несъществено това, за да се мисли толкова. Все едно преди да си пуснал 1 позиция да започнеш да смяташ данък печалба.

Сложи един от параметрите когато търсиш компании да ти е IV (implied volatility). Не знам какви са ти границите - примерно от 30% до 80%.

Основно как процедирам:

1. Първоначален подбор - IV 50-80 (30-50 като че ли е много нисък премиума). Делта около .3 (.25 - .35). Премиум поне 1% от цената и поне 30% годишна възвращаемост. Цена 30-100 на акция за 20к акаунт, въпреки че обикновено се ограничавам между 20-40, за да мога да пусна поне 2, макс 3 позиции. Да няма в близкия месец някакви големи новини (earnings, дивиденти, борд на директорите и т.н.). Това е в общи линии.
2. Всички кандидати им правя един бърз поглед на графиката, в рамките на 2 мин. на символ. Така отсявам доста и остават само няколко.
3. Тези няколко вече им правя по-сериозен технически анализ + анализ на VIX и SPY.
4. Накрая остават може би 1-2 макс, всичко останало е с компромис.
5. Ако нещо ми харесва започвам да чета новините, за да добия по-добра представа.

Искам да започна да гледам и финансови отчети, но там съм още бос и тепърва ще се уча как да ги тълкувам.

Това е за CSP, за CC вече не гледам нищо - делта, iv, доходност и събирам премиум. Ще се изгради някаква стратегия и тук, но за начало смятам за по-важно процеса на откриване, а не толкова затварянето и управлението. Ако свършиш добра работа по точка 1, все тая после какво става, единствено анализ ако се очаква да си ITM пък искаш да задържиш по-дълго.

Цялото това не е финансов съвет, а по-скоро се надявам на обратна връзка - къде греша и къде мога да усъвършенствам.


Хич не ме кефи редит, но явно ще трябва да му свикна.
 
Давай, чакаме. Бял бекграунд с черни линкове и си готов, никой не го такова за дизайна.



Не съм много наясно, трябва да почета още за да видя при опциите колко е толеранса на брокера и какво следва. При всички положения ако вкарам 20 с марджин, стават 40 и от тях ползвам 15 за трейд, може би ще ми е по-комфортно да ползвам 10 от 20 без марджин. Не знам, някак ми се вижда несъществено това, за да се мисли толкова. Все едно преди да си пуснал 1 позиция да започнеш да смяташ данък печалба.

С марджин можеш да използваш всичкия личен капитал. Ако си без марджин само половината ако искаш да си внимателен. Т.е. и печалбата ти е на половина.

При IB марджина е толкова евтин, че няма логика да не го използва човек. 1.58% от $100,000 до $1,000,000. Т.е. за $100,000 ако държиш заема цяла година плащаш $131.6 на месец.

Това е и една от причините никога повече да не тегля потребителски кредит. В банките колко са лихвите в момента? 4-5%? Даже ипотечните са двойно около 3%. :eek: Айде бегай :D

Естествено има риск лихвите да се променят ама то и в България лихвите по заемите се променят, защото почти няма ипотечни кредити с фиксирана лихва... А ако има лихвите изобщо не са изгодни. В САЩ не е така, там фиксираната лихва за ипотечен кредит е нещо нормално и е доста ниска.

Имам фирмен акаунт, в който имам дълги позиции. Ако ми потрябват спешно пари и нямам свободни използвам марджина за да изтегля.

Това е практика, която използват всички богати хора де имат инвестиции на пазара. Заемат пари срещу позициите си, а за тези пари не плащат данък понеже е кредит. Позициите се покачват и на практика парите са им безплатни. Акциите са един вид обезпечение за брокера.

@Blinky това е за теб понеже искаше мръвка.

Основно как процедирам:

1. Първоначален подбор - IV 50-80 (30-50 като че ли е много нисък премиума). Делта около .3 (.25 - .35). Премиум поне 1% от цената и поне 30% годишна възвращаемост. Цена 30-100 на акция за 20к акаунт, въпреки че обикновено се ограничавам между 20-40, за да мога да пусна поне 2, макс 3 позиции. Да няма в близкия месец някакви големи новини (earnings, дивиденти, борд на директорите и т.н.). Това е в общи линии.
2. Всички кандидати им правя един бърз поглед на графиката, в рамките на 2 мин. на символ. Така отсявам доста и остават само няколко.
3. Тези няколко вече им правя по-сериозен технически анализ + анализ на VIX и SPY.
4. Накрая остават може би 1-2 макс, всичко останало е с компромис.
5. Ако нещо ми харесва започвам да чета новините, за да добия по-добра представа.

Искам да започна да гледам и финансови отчети, но там съм още бос и тепърва ще се уча как да ги тълкувам.

Горе-долу това правя и аз. Основното е да избирам компании, които харесвам и имам дълги позиции в тях или нямам против да притежавам така или иначе.

Като нямам против да отворя позиция преди отчет, защото има по-висока волатилност тогава. Но това си е мое предпочитание.

Това е за CSP, за CC вече не гледам нищо - делта, iv, доходност и събирам премиум. Ще се изгради някаква стратегия и тук, но за начало смятам за по-важно процеса на откриване, а не толкова затварянето и управлението. Ако свършиш добра работа по точка 1, все тая после какво става, единствено анализ ако се очаква да си ITM пък искаш да задържиш по-дълго.

Цялото това не е финансов съвет, а по-скоро се надявам на обратна връзка - къде греша и къде мога да усъвършенствам.



Хич не ме кефи редит, но явно ще трябва да му свикна.

Има интересни неща там, като всеки форум.
 
Новите публикации вече ще са в блога. Който има интерес ще изпратя връзката на лично съобщение.

За сега ще пускам основно постове за колелото. От време на време ще споделям и алтернативни методи чрез които инвестирам за пасивен доход като стейкване в крипто, робо арбитраж, NFT търговия, play to earn крипто игри и др.
 
Кратък ъпдейт за края на месеца. Това е от колелото и е въпреки спада, който имаше на пазара. ;)

Screen-Shot-2022-01-28-at-22-45-05.png
 
Ако някой си мисли, че съм спрял да трейдвам опции, греши!

Този месец за сега е малко слабо, защото трябваше да ролна една позиция, но пък какво толкова? $889, са си $889. Важното е да не се губят пари. ;)

Screen-Shot-2022-02-23-at-10-21-20.png
 
Честит празник!

Кратък ъпдейт за тази седмица. Старите позиции вече съм ги разкарал за някаква дребна или нулева печалба, заради макро промените. Не ми се чакаше до край.

Също прехвърлих малко пари в лонг акаунта за да съм готов да пазарувам ако има паника при вдигането на лихвите с повече от 0.25%. Има шанс и да не пипнат лихвите заради войната в Украйна.

В момента сантимента е надолу, та гледам да пускам позиции, които го взимат предвид. Ако някой планира да купува е добре да изчака първо следващата FOMC среща на FED както и данните за CPI.
  • Трейдвам малки къси позиции.
  • Основно с компании от S&P500 и отварям само в ден, когато всички са ярко червени.
  • Месечни опции с по 1-2 контракта (не седмични) за да може ако някоя позиция тръгне рязко срещу мен времето (theta decay) да помага.
  • Това е с цел по-малко риск и печалба от спадове.
  • Тъй като пазарът е много волатилен ако позиция направи 30% за няколко дни - затварям. Идеята ми е повече активност за по-голям шанс за успех.
  • Дейтрейд позициите ги затварям най-късно в 23:30 часа (30 минути след пазара) независимо от резултата. Не оставям за утре, защото не се знае Путин какво може да измисли. Ще пусна пост в блога идните дни на тази тема, че тук е само за колелото.
Туй е от днес. Да, не използвам TWS, супер дърво е.

IMG-355846-AB2207-1.jpg
 
20-тина дни по-късно това е резултата. Като в общата доходност имам и малко обикновен дейтгрейдинг, който беше средно успешен.

Можеше и много по-добре ама лакомията си е лакомия...

Колелото $3.4к и дейтрейдинг $5.1к общо $8.6к Това е върху акаунт с размер $70к. Или около 12% за 24 дни и около 360% на годишна база. ;)

Screen-Shot-2022-03-24-at-11-11-11.png
 
В крайна сметка завърших месеца с $10.4к или 178% на годишна база спрямо $70к капитал от 1-ви март. ;)

$4.95к са от описаната в тази тема стратегия за колелото. Като фокуса ми не беше върху нея.

Screen Shot 2022-04-01 at 13.08.36.png
 
Едно много бързо сравнение на две компании при отваряне на нова Covered Call или Put позиция.

Подобни таблички ми помагат да взимам решение дали искам да отварям позицията или не и да добия представа колко пари ще получа. Както много пъти съм казвал гоня поне 30% на годишна база върху buying power-a с марджин или 60% на личен капитал.

Разбира се на практика е невъзможно 4-те седмици да имаш еднакъв премиум.

Ще обясня по-подробно в пост в блога си защо въпреки по-високата доходност месечните опции често са по-добър избор и защо все пак предпочитам седмичните.

Screen Shot 2022-04-01 at 22.54.12.png
 
@Ivo_ да ти покажа защо колелото не е за всеки :D. Все пак днес изкарах $440 де и за сега месеца ми стъпва на $4,913.5

Screen Shot 2022-04-18 at 20.58.54.png

Имам 14,500 бройки SOFI на средна цена $9.36 ако не броя транзакциите по колелото. С тях е $9.07.

Като SOFI продължава да пада надолу. Има Book Value от около $5.27, но винаги има и шанс да падне под. Аз лично се надявам някоя банка да ги купи на поне $9.5 и да ме избави от мъките o_O.

Имам и бекъп план да купя още с опции ама ще чакам да видя докъде ще я докарат.

Screen Shot 2022-04-18 at 20.40.15.png
 
Вдигам темата с един кратък отчет за последните 2-3 месеца.

Не ми остава много време да търгувам активно. Затова пък използвам месечни опции докато се прибера в България. ;)

- SOFI позицията я затворих с много малка печалба, защото се панирах какво ще стане покрай отчета им, Биден с опростяването на кредитите и макро. Преди 2 месеца отворих нова с по-малко капитал и по-долу е резултата.

- ARKK я стартирах на майтап за да покажа на един колега, че и с meme ETF могат да се правят пари. Все още я дундуркам, но ако макро се задържи би трябвало и там да е последен цикъл.

Като за мечи пазар толкоз.

Screen Shot 2022-08-06 at 23.26.33.png

Screen Shot 2022-08-06 at 23.44.29.png
 
Вдигам темата с един кратък отчет за последните 2-3 месеца.

Не ми остава много време да търгувам активно. Затова пък използвам месечни опции докато се прибера в България. ;)

- SOFI позицията я затворих с много малка печалба, защото се панирах какво ще стане покрай отчета им, Биден с опростяването на кредитите и макро. Преди 2 месеца отворих нова с по-малко капитал и по-долу е резултата.

- ARKK я стартирах на майтап за да покажа на един колега, че и с meme ETF могат да се правят пари. Все още я дундуркам, но ако макро се задържи би трябвало и там да е последен цикъл.

Като за мечи пазар толкоз.

Виж файлът 25121

Виж файлът 25122
Важното е да те кефи.
 
Важното е да те кефи.

Ако това е намек можеш да погледнеш в по-стари постове за снимки от брокера. Там се вижда и сравнение, което показва, че не са от виртуален акаунт. ;)

Просто няма брокер, който да следи средната стойност. Затова в таблици.
Иначе след 2-рата, 3-тата врътка няма как човек да знае на каква цена да пуска covered call.
 
Ако това е намек можеш да погледнеш в по-стари постове за снимки от брокера. Там се вижда и сравнение, което показва, че не са от виртуален акаунт. ;)

Просто няма брокер, който да следи средната стойност. Затова в таблици.
Иначе след 2-рата, 3-тата врътка няма как човек да знае на каква цена да пуска covered call.
Ела да те банна

И вземи @nandibandi и @етерИум
 
Малък ъпдейт.

Слабо, но не се оплаквам.

Като ще почакам ARKK да паднат на $30 и тогава ще пусна още PUT опции за да си сваля средната цена и евентуално да ги разкарам.

Screen Shot 2022-09-27 at 14.03.59.png
 
Ако някой си мисли, че съм спрял да трейдвам се лъже.

Просто няма смисъл да пускам чести ъпдейти, защото не се случва кой знае какво освен да продължавам да следвам първоначалната стратегия:
- т.е. да продавам covered calls на асайнатите позиции.

SOFI утре ще има отчет и има вероятност най-после да се отърва от асайнатите акции при това с доста добра печалба. Не съм се интересувал особено от перформънса им и няма как да направя предварителен анализ с очаквания.

Каквото стане. Ако потънат с 10%-20% средната ми цена вече е около $6 и изобщо не е проблем. :)

С ARKK е малко по-сложно, но и там средната ми цена продължава да пада надолу.
 
Асайнаха ми и малко MPW акции, които хващам за експеримент пак. Тук идеята е да тествам стратегията с дивидентни акции за по-малко риск.

Като преди да ми ги асайнат имам изкарани $74.8 от продажба на PUT позиции, но тях няма да ги броя към общата цена.

Screenshot 2022-12-18 at 11.09.38.png

Бонус - дори да не успея да ги продам бързо ще получавам дивидент, който е доста приятен и покрива почти 3 пъти марджина.

В понедельник ще пусна CC за $11.5 или $12 (в зависимост от настроението на пазарите) като ако е за петък ще очаквам поне $0.15 на контракт. Т.е. $45 премиум, което да свали средната цена на около $11.23

Само не ми стана ясно, защото за едната позиция вместо да ми вземе комисионна всъщност ми даде. :oops:

Screenshot 2022-12-17 at 21.04.59.png

Screenshot 2022-12-18 at 1.53.09.png
 

Горе