Тротоарно право при подвижно търговско съоръжение

mr_flower

New Member
Все още не мога да намеря отговор на въпроса юридически как стои въпроса с тротоарното право на ето това - http://kafenakolela.bg/home.html ???
За касов апарат, разрешителни от хеи и агенция по храните - ок, ясно е !
Интересува ме въпроса дали и как се дължи тротоарно право и ако не - как това се узаконява като търговси обект ?
 
От: Тротоарно право при подвижно търговско съоръжение

Ако става въпрос за София, приготви си почерпка и отивай в общината. Има списък с нещата който могат да се продават така на тротоара и ако твоето е в списъка си ОК. Ако обаче си проявил креативно мислене и си измислил нещо ново, просто нямаш шанс. :)
 
От: Тротоарно право при подвижно търговско съоръжение

Ами вече ударих на камък в Пловдив - не можело, трябвало да се извършват продажби само на едно място, което е абсурдно - какъв е смисълът на такова съоръжение тогава, а ги виждам и в Копенхаген и Амстердам - видях и едно подобно - трайк продаващ гевреци в морската в Бургас, но като питах младежа - той взе че се притесни, смънка нещо и изчезна !
Излиза, че ако искаш да продаваш мартеници или царевица ( напр.) на точно определено место може, но ако речеш да си по-креативен и мобилен - не става ! Леко абсурдна теория - добре, че още не са забранили онлайн магазините, щото и те не са физичести позиционирани на улицата с витрина и регистрирани като търг. обект !
 
От: Тротоарно право при подвижно търговско съоръжение

Ако става въпрос за София, приготви си почерпка и отивай в общината. Има списък с нещата който могат да се продават така на тротоара и ако твоето е в списъка си ОК. Ако обаче си проявил креативно мислене и си измислил нещо ново, просто нямаш шанс. :)
Къде ? В коя община ? Нали идеята е сега да си във Възраждане, а след час в Средец примерно ? Естествено, стоките трябва да са разрешени за продажба на тротоара !
 
От: Тротоарно право при подвижно търговско съоръжение

За центъра съм се интересувал. Градската градина или около НДК. Но щом и в Пловдив са ти казали същите неща явно навсякъде е така.
 
От: Тротоарно право при подвижно търговско съоръжение

този на сайта може да го изгониш с акт за паркиране в тревни площи, иначе би трябвало да минава като патент към общината, ако искаш да се преместиш - подаваш коригираща декларация за новия адрес :lol: мисля някъде в наредбите на общината са разписани някакви разрешени площи за извършване на такава търговия по вид и брой
 
От: Тротоарно право при подвижно търговско съоръжение

Абе излизай и си продавай, какво се занимаваш с глупости, излизай си и си продавай.
 
От: Тротоарно право при подвижно търговско съоръжение

Не мисля, че трябва да искаш специалноо разрешение за това нещо. Просто си върши работата и недей се занимава с бюрократичните простотии. Понеже това е нещо ново за БГ ти като ги питаш един вид сам ще си вкараш гол, защото те няма да ти кажат никога да ок няма проблеми продавайте си не ви трябва разрешително. В момента, в който зададеш въпроса и те започват да те мислят колко такса да ти вземат. Затова действай си без притеснения не мисля, че някой ще те закачи за опдобно нещо, още повее, ако сменяш мястото постоянно. Нали има тука във Варна поне виждам на много места през лятото едни камиончета, които продават сладолед както сме виждали по филмите в USA, свирят с един звънец, застава някъде за 30 минути, после отива на друго място и така. Да не мислиш, че някой плаща нещо, пълен абсурд. А аз познавам лично хора, които продават разни неща с рикши и други подобни превозни средства и ги продават лятото по курортите и нямат проблеми правят много пари, защото нито наем плащат нито ток нищо... имаше дори един младеж видях това лято беше си направил от мотопеда беше му заварил едно ремаркенце и правече палачинки там и пуканки и като реши пали го и заминава.
 
От: Тротоарно право при подвижно търговско съоръжение

Е защото основните препоръки са "давай смело" сме на това дередже.

Няма как да продаваш легално нещо "от колело, трайк или рикша".... Дори да не плащаш тротоарно, трябва да имаш регистрация при "храните", те няма да ти дадат такава защото нямаш "място" и кръга се затваря.

Измисли нещо друго. Ще изкараш 2000 лева и ще ги дадеш за актове...
 
От: Тротоарно право при подвижно търговско съоръжение

Toва е България - тук трябва да ни е гадно, да се мъчим, да ни е кофти - това е положението, ако не си свикнал - свиквай.


Е защото основните препоръки са "давай смело" сме на това дередже.
πрекалено изтъркано
 
От: Тротоарно право при подвижно търговско съоръжение

Toва е България - тук трябва да ни е гадно, да се мъчим, да ни е кофти - това е положението, ако не си свикнал - свиквай.



πрекалено изтъркано
Как не написа и прост народ слаба държава не знам
 
От: Тротоарно право при подвижно търговско съоръжение

Toва е България - тук трябва да ни е гадно, да се мъчим, да ни е кофти - това е положението, ако не си свикнал - свиквай.



πрекалено изтъркано
Как не написа и прост народ слаба държава не знам
 
От: Тротоарно право при подвижно търговско съоръжение

народа си го харесва, държавата не.
 

Горе