Трябват ми хора за писане на новини

От: Трябват ми хора за писане на новини

Аз се чудя на хората как искат да взимат добри доходи и се навиват на такива оферти и защо после не им се цени труда. Дори и много калпаво свършена работа струва доста повече.
 
От: Трябват ми хора за писане на новини

@Slavchev - А защо сте избрали да търсите човек за преписване на новини от водещите източници, вместо да направите екип, който сам създава оригинално съдържание?
 
От: Трябват ми хора за писане на новини

И как предлагаш да стане това? Да наема хора от всеки град на България, които да обикалят със смартфона и да вземат интервюта ли?
 
От: Трябват ми хора за писане на новини

Не е задължително да са във всеки град - информация от първоизточник може да се взима и по мейл/скайп/тел/уеб. Важното е хората ти да имат идея как се развива ресор (от журналистическа гледна точка), как се борави с публични бази данни (Търговски регистър, домейн регистри, съдилища и др.), как се създават и развиват контакти с институции, фирми, експерти от даден бранш. И най-вече - да имат желание да трупат бекграунд в съответната област, защото този бекграунд ще им помогне след това да пишат много по-бързо и лесно новини/статии.

Понякога е достатъчно да следят сводките от седмичните заседания на Министерски съвет (от сайта), за да напишат нещо едновременно с т.нар. "водещи източници", вместо да го преписват от тях. Друг път е достатъчно да следят jobs.bg, за да разберат, че чуждестранна компания ще стъпи в България - много преди въпросните "водещи източници" да са го обявили. Има много начини :)
 
От: Трябват ми хора за писане на новини

Пипкава е работата с бг новините. Всякакви уеб медиики се навъдиха и кой от кого преписва е трудно да се проследи. За да си ги гони сам новините ще му трябва доста сериозна финансова база и хора с необходимите умения. После го има и другото, че със сигурност ще почнат и да му крадат материалите...
 
От: Трябват ми хора за писане на новини

Много пакостна тема, а за парите - просто Хит :)
 
От: Трябват ми хора за писане на новини

Ако трафика, който се очаква е от Фейса може да се пишат новини и за по 10 стотинки :lol: . Смислената реч в случая е само "мираж" ;)
 
От: Трябват ми хора за писане на новини

Вижте, по 1 лев за 10-15 мин. работа са пари за много хора.
Може да не са пари за повечето хора от форума, но повярвайте ми - има хора, които имат нужда от доход и може би са що-годе кадърни(за това не мога да гарантирам)
Стига спамите темата
 
От: Трябват ми хора за писане на новини

И аз имам интерес към обявата....
skype:evelina.mihova65
 
От: Трябват ми хора за писане на новини

Как така повечето са захапали slavchev не мога да разбера. Посочената цена за пренаписана новина в рамките на 150/200 думи е нормална. Освен това офертата е далеч от тези за жълтите стотинки, които са се срещали във форума. Ако на някой не му харесва просто подминава темата и това е.
 
От: Трябват ми хора за писане на новини

Хейтват си хората, не че някои от тях дава повече, ама да си чешат езиците и да се мислят за велики :)
 
От: Трябват ми хора за писане на новини

Местенца да има още ? Ако ДА, едно ЛС ?
 
От: Трябват ми хора за писане на новини

Местенца да има още ? Ако ДА, едно ЛС ?

Няма за сега
 

Горе