Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Трябва ли да развалим концесиите с ДЪНДИ

  • Не - на нас злато не ни трябва

    Votes: 0 0.0%
  • Все ми е тая - аз съм прост

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    19
От: От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Toзи стандарт е такъв защото държави от трети и четвърти свят като България се гъзят на американските фирми и други подобни сенчести фирми, защото от третостепенни държави нищо не зависи.

Австралия от 3-тия свят ли е?
Китай от 3-тия свят ли е?
Канада от 3-тия свят ли е?
Чили, Перу и да не изброявам още и те ли са?
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Я дай да видим какви концесии имат и как са придобити? Ти не знаеш май, че с пари и с много пари всичко е възможно? Пък да не говорим, я чакай - я кажи ти знаеш ли за колко операции и преврати ЦРУ са си признавали от втора световна война? Имаше една бананова република, където решава президента да увеличи данъка за бананите и какво следва според теб? - Fruit нещо си, компанията американската, която купува бананите, в борда на директорите е и тогавашния шеф на ЦРУ - веднага се обявява за диктатор и се сменя правителството и 30 години там е военно положение, разбира се първата работа на превратаджиите е да махнат увеличението на бананите. Ей ти един пример, знаеш ли колко такива примера има, за колко са си признали ЦРУ и за колко не са ? -Много.
Сиреч - с власт и влияние всичко може да се постигне.
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Мерси че ме просветли за парите...
Като говориш за конспирации поне помни че става дума за American United Fruit Company - и не са вдигнали данъка в Гватемала, а са дошли комунистите и са национализирали земята и познай какво става с хамериканците.

А до въпроса ти не знам как да придобити в Канада, Австралия, Китай и т.н - ако има някоя конспирация ще се радвам да ми я споделиш. Казвам че такъв е стандарта.

Да 5 килограма чисти на всеки 100 добити, при нула вложения - не забравяй че от 100 килограма едно 70-80 килограма отиват за разходи.
 
Последно редактирано:
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Златото е борсов актив и може да си го купиш - това, че сме най-старите не значи, нищо спрямо сега.
Защо да купуваш нещо, което имаш? Къде е икономическата логика в това? Технологии се разработват и усвояват, става въпрос за МИЛИАРДИ, а не за жълти стотинки, нали така? Защо да плащаме на някой 99%, за да получим 1% от това, което си е наше по право?

не забравяй че от 100 килограма едно 70-80 килограма отиват за разходи.
Интересно, как пък го сметна това?
 
От: От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Защо да купуваш нещо, което имаш?

Защото казваш, че ще се изпари от земята ни и после злато кът ...

Ако го имаше, нямаше да го добиваш, а щеше да стой в трезор.
 
От: От: От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Защото казваш, че ще се изпари от земята ни и после злато кът ...

Ако го имаше, нямаше да го добиваш, а щеше да стои в трезор.
Ами имаш го, просто трябва да го добиеш. Както се добиват мед, сребро, платина и редица други метали.
 
От: От: От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Ами имаш го, просто трябва да го добиеш. Както се добиват мед, сребро, платина и редица други метали.

Ами добре сформирай компания и почвай да го добиваш - ще те подкрепя на 1001%
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Пак ти казвам, смятам че това е обществен ресурс - на цялото общество. Дори и българска компания да е, процентът за държавата трябва да е голям и този ресурс да се използва или като злато, или за общо благо - подобряване на инфраструктура и прочее. Не одобрявам продажбата на природните ресурси на частници, тъй като някой прави пари на гърба на нещо, което е на цялата нация.
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Това малко като цоц лозунг ми звучи - щом е на държавата, то по дефиниция не е твое. Как може нещо да е твое, като нямаш право да се разпореждаш с него?
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Пак ти казвам, смятам че това е обществен ресурс - на цялото общество. Дори и българска компания да е, процентът за държавата трябва да е голям и този ресурс да се използва или като злато, или за общо благо - подобряване на инфраструктура и прочее. Не одобрявам продажбата на природните ресурси на частници, тъй като някой прави пари на гърба на нещо, което е на цялата нация.

@Redrum едно от нещата, които може би трябва да бъдем по-информиране за да водим този дебат е цената за производството на злато. Цифрите, които blackout ти цитира са горе долу валидни и отговорят на всичките данни, дадени от големите компании за добиване в световен мащаб като дори в някои случаи отива и по-скъпо от 80%, като се добавят и различните такси и данъци от държавата. Разбира се това зависи малко или много от мините и условията. Също така има значение и скалата, на която действаш. При нас, без да имам никаква техника, която да ни помогне, първоначалната инвестиция ще е огромна. Добави към това и цената, която ще ни коства да за да работи техниката. Напълно е възможно да не успеем да възвърнем една такава инвестиция и да сме на загуба, дори и ако намерим купувачи за техниката след това. Можеш да провериш, това е почти сигурен факт.

А замислял ли си също така, че все пак има конкуренция. Ако беше толкова изгодно, конкуренцията щеше да е доста по-силна и щеше да има други оферти за нашите мини. За пример, Goldcorp едни от водещите компании за добиване на злато плащат около 1109$ за 28 грама(репорт за 2014!). Цената на 28 грама в момента в САЩ е $1167.8$ . Говорим за голяма компания с дългогодишен опит и голяма машинна и хардуерна база. Също така е редно да отбележа, че цената зависи от мините и т.н, нещо, което не смятам да търся в момента. В крайна сметка е доста лесно да се види, че ако държавата тръгне да го прави няма да е рентабилно. Ако успеем да увеличим таксите до 2% би било добре, но реално сме получили 10млн такси за това злато, както и още едни 10 млн от различни данъци(заплати, бля бля) за 2014(годишен репорт на Dundee).
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Много ме кефи какви глупости пишете. Значи, горките фирми работят едва ли не на загуба. Инвестициите били огромни, та ще ме светнете ли в какво точно е инвестирала Дънди в България? Каква техника ти трябва, за кой етап - проучване, добив, преработка? Каква техника е нужна, някаква идея имаш ли? Кой етап е най-скъп? Дънди ли прави всичко или има подизпълнители? Фирма имаш ли, знаеш ли как може да се генерират изкуствено разходи и да излезеш с 1 лв. печалба накрая?

Още, как по-точно разбирате колко злато е извлечено и какви други метали, след като това не се случва в България? Това не ми е ясно.
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Това малко като цоц лозунг ми звучи - щом е на държавата, то по дефиниция не е твое. Как може нещо да е твое, като нямаш право да се разпореждаш с него?
Днес държавата е такава, утре може да стане друга и вече да имам право да се разпорежда. Ако не аз, внуците ми. За това, златото да си стои там, то никога няма да излезе от мода.
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Самият факт, че компания от Северна Америка си е довлякла оборудването през половината свят тук да копа златна руда, трябва да даде отговор сам по себе си.
 
От: От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Много ме кефи какви глупости пишете. Значи, горките фирми работят едва ли не на загуба. Инвестициите били огромни, та ще ме светнете ли в какво точно е инвестирала Дънди в България? Каква техника ти трябва, за кой етап - проучване, добив, преработка? Каква техника е нужна, някаква идея имаш ли? Кой етап е най-скъп? Дънди ли прави всичко или има подизпълнители? Фирма имаш ли, знаеш ли как може да се генерират изкуствено разходи и да излезеш с 1 лв. печалба накрая?

Още, как по-точно разбирате колко злато е извлечено и какви други метали, след като това не се случва в България? Това не ми е ясно.

Не твърдя, че работят на загуба, а че е капиталоемък бизнес. Много добре знаеш каква техника трябва за добив на злато в индустриални мащаби.
Ако си мислиш, че проучвателният етап е по скъп си в грешка.
Дънди работи с БГ фирми и БГ доставчици - не случайно казах, че има и ползи освен от концесията, заетостта и приходите от данъци.
Да може да стане и 1 лв на печалба - но Дънди работи на печалба и това и са официалните отчети както си пишат (така че имаш и гарантиран корп. данък - що не може да кажем такова нещо за другите държавни мизерии например топлото в соферто, бдж-то и т.н). Дори и на загуба да работят концесионна така се дължи на добитото количество в случаят от 140к унции злато или 1050 унции злато.

Добре докажи, че се извличат в пъти повече злато и всякакви други метали - защото всичко друго е спекулация ...
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Днес държавата е такава, утре може да стане друга и вече да имам право да се разпорежда. Ако не аз, внуците ми. За това, златото да си стои там, то никога няма да излезе от мода.

Колко хубаво би било да можеш да се разпореждаш с нещата и държавата да не се меши и секвистира всичко ...
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Добре докажи, че се извличат в пъти повече злато и всякакви други метали - защото всичко друго е спекулация ...
Ти докажи обратното. Най-малкото, не трябва да им позволяват да изнасят рудата от тук, защото не е ясно какво извличат и колко. Трябва да има контрол да го еба, това не са пуканки. Или им вярваме, като последните балъци?
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Ти докажи обратното. Най-малкото, не трябва да им позволяват да изнасят рудата от тук, защото не е ясно какво извличат и колко. Трябва да има контрол да го еба, това не са пуканки. Или им вярваме, като последните балъци?
Та да започнем:
И трите разрешителни, които "Дънди" е получила за завода край Челопеч, се обжалват от екоорганизации пред Върховния административен съд (ВАС). На първа инстанция съдът отхвърли ОВОС на компанията, но дружеството обжалва пред петчленен състав. "Ще ни бъдат необходими най-малко още пет години, за да получим необходимите разрешителни, което обезсмисля инвестицията ни", коментира пред "Дневник" корпоративният директор на "Челопеч майнинг" Алекс Нестор.

Затова компанията е решила да се подсигури и да купи завода, в който досега се е преработвала рудата й - намибийското предприятие "Цукеб". Цената на сделката е 33 млн. долара. Край Челопеч дружеството щеше да вложи в предприятие и разширяване на съществуващата мина общо 155 млн. долара. Компанията ще продължи проекта си за модернизация на рудника и увеличаване на капацитета му.
http://www.dnevnik.bg/biznes/compan...i_kupi_zavod_v_namibiia_blokira_proekta_si_v/

Победа на еколозите: Дънди се отказа да добива злато чрез цианид край Крумоград

Та дай да видим и разходите за унция към 2014
gold%20cost%20curve.jpg


Та дори и тук да работят на по ниски разходи примерно 800 долара, който кореспондират на печалбата им - та отчетите им не излизат криви.

Та значи няма как да имаш контрол заради зелените.
Може да работим със стандартни мерки 5 грама злато на тон руда, дори и да ги завишиш двойно пак може.
Знаем, че по данни на МИЕ имам 27к милиона тона златна руда в резерва.
И пак по отчети на дънди добиват за 2014 140к унции - та може да работим само над това.
Всичко друго си е спекула.

ПП А графиката показва това и което казвам свит марж на печалбата сега цената е 1200 долара за унция под 1050 долара над 90% от световните мини ще спрат производство. Така, че тази романтика на златото и големите печалби .... пак ти казвам оправи газовите договори и милиарди лв ползи ще има за икономиката ни с тези пари може да изкупиш десетки тона злато ...

Колко пъти казах тези договори, но май се правите на ударени ...
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Нищо не разбрах от графиките, ако може малко поподробно и кой ги е провил е важно
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

ХАхахах, ами да използват друга технология бе, проблемът е техен. Много ясно, че ще им забранят тия гадости с цианидите. И слава БОГУ!!!

HungaryToxic.jpg


Има няколко пресни примера за цианидни катастрофи от Румъния и Унгария, потърси инфо да видиш за какво иде реч.
 

Горе