Трябва ли да се крие афилейт линка? --АНКЕТА--

Трябва ли да се крие афилейт линка?

  • Незнам трябва да питам жена ми!

    Votes: 0 0.0%
  • Какво е афилейт линк?

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    18

Cybertack

New Member
Здравейте, както знаете за всяко нещо си има две мнения, но винаги едното е доминантно. Та аз реших да разберем кое е водещото мнение за криене на афилейт линка. Прочетох доста убедителни мнение за ДА и по малко за НЕ но нека да видим какво ще каже анкетата или по точно какво ще кажете вие :)

Последните два отговора са за да резведрят малко обстановката но в някои случаи и те имат смисъл :)
 
Мерси, бате интересно е.:) Но ако някой иска да те цака на такова ниво, нищо не може да го спре. Аз разчитам на това че посетителите ще купят от дадения сайт заради факта че webmaster-а се е постарал да стигне до него и то с добро и качествено ресурсче.

Иначе ако става дума - много терикати има и не е нужно кофти браузъри или недобре сложени кукита да те прецакат. Прости както казах ако ти е писано да попаднеш на идиоти, няма какво да направиш. В крайна сметка си мисля че трабва да се съсредоточиме върху маркетинга, ане върху това дали някой ще читва. Има и такива. :wink:
 
Винаги има две мнения (а не като в рекламата на Вежен :) ) и аз не мога да реша категорично кое е по добре но както викаш понякога оставянето на линка е друг тарикатлък и друг вид стратегия. Но съм виждал много хора които си мислят, че примерно ако се регнат през теб им крадеш нещо :p
 
да има го и това нещо... но не смятам че трябва да се крие
 
Аз ако разбирам, ще видя че ме пренасочваш и ще си изтрия кукитата и с друг браузър ще вляза, ще се регна без твоето айди, човек трябва да си изгради име и тогава да чака да се регват през него. Поне аз така ги виждам нещата помогни за да ти се отплатят хората.
 
Аз винаги се регвам през афилиейт линка ако не е дал дори си питам. Типична българска черта е да не уважиш другия и дори ако може да го прецакаш
 
UK каза:
Аз винаги се регвам през афилиейт линка ако не е дал дори си питам. Типична българска черта е да не уважиш другия и дори ако може да го прецакаш

Обаче има много хора които единствено могат да спамят с линкове, на такива веднага им режа ref-a без да се замислям.
 
AxCx каза:
UK каза:
Аз винаги се регвам през афилиейт линка ако не е дал дори си питам. Типична българска черта е да не уважиш другия и дори ако може да го прецакаш

Обаче има много хора които единствено могат да спамят с линкове, на такива веднага им режа ref-a без да се замислям.
Да, това е правилно вече. Това означава че никак не се е постарал да направи нещата както е редно и обикновенно си пати в пропуснати ползи. Или казано по друг начин - бяхат му от неговото реф. урл. :)

И аз съм забелязал че има случаи от Бг, където се опитват да се правят на хитри, защото си мислят че ще се прецакат ако се рефистрират или купят през теб. Не ми е ясен този вид манталитет, но явно проблема не е при този, който прави маркетинга, а при това че този вид посетител не заслужава да е на твоят сайт.

И после тези "терикати" се чудят защо немогат да направят нищо за да успеят, както онлайн така и в нормалният живот. Еми принципът е ясен - както го е казал Джъстин - всичко се връща. :)))
 
ето още една гледна точка за необходимостта от защита на афилиейт линковете - даже и софтуер са измислили специално за това http://www.peterdobler.com/AffiliateFireExtinguisher/trial/

аз лично мисля че афилиеит линка трябва да се крие
но ако се записва човек в афилиейт програма трябва да знае чрез кого се записва
 
SSH_ON каза:
Според мен, ако те уважават хората афилиейт линка няма да им е проблем.
Ако не те уважават, колкото и да го криеш ефект няма да има.

8)

и аз съм на мнение че е все едно аз лично не го правя, и като се записвям не се изхитрявам но винаги гледам да ли има айиди :), навик
 
arsenal каза:
SSH_ON каза:
Според мен, ако те уважават хората афилиейт линка няма да им е проблем.
Ако не те уважават, колкото и да го криеш ефект няма да има.

8)

и аз съм на мнение че е все едно аз лично не го правя, и като се записвям не се изхитрявам но винаги гледам да ли има айиди :), навик
Да, аз даже ми е кеф да видя, някои webmaster-и с какво милслене са, като видя ID-то на URL-то. Дали е бивш геймър, старо куче в бранша.... ит т.н.

А като защита, еми то ако се виждат или не все те препраща на продуктовия или за услуги сайт, като според завиди от програмата дали го траква за секунди и го изтрелва на оригиналното URL. Важното е дали ще има после желание да мине с нещо за триене на куките или си има специален пръгин за браузъра. Мисля че и в двата случая е до желани и в някой случаи манталитет. :wink:
 
За проверка и аз първо го преглеждам преди да цъкна ,но манталитета на българина в интернет е такъв и от части го оправдавам. Как да имаш доверие като виждаш около тебе какво става е с тая игра с наградите всичко беше оспамено с лъжливи линкове от сорта - катеричката на парис , циците на преслава и не знма си какво. Отделно че доскоро пазаруването в интернет беше свързано и с измами и от части разбирам мнителността. Но не мога да разбера желанието да прецакаш някои било то и непознат. Абе нека бъдем оптимисти и дано нещата се променят
 

Горе