Трябва ли да сложа някакъв файл?

cecipenev каза:
За да ми излиза сайта след като съм го регистрирал в търсачките?

Да трябва. Синтаксиса мисля че беше: <Body>send my web site to 1 place in google ranking. <Body>
 
E-Business каза:
cecipenev каза:
За да ми излиза сайта след като съм го регистрирал в търсачките?

Да трябва. Синтаксиса мисля че беше: <Body>send my web site to 1 place in google ranking. <Body>

И това също трябва да се добави в мета таговете:

Код:
<meta name="GooglePray" content="Google, please rate me high by keyword <по желание>">
 
Някой би ли написал точно какво да сложа в този файл и как да го кръстя и с какво разширение?
 
the_heaven каза:
И това също трябва да се добави в мета таговете:

Код:
<meta name="GooglePray" content="Google, please rate me high by keyword <по желание>">

:lol: :lol: :lol:
 
Изпрати адреса на сайта да разглеждаме тогава може да дадем свети.

За E-Business и the_heaven ; Може би човека не разбира дошъл тука да учи нещо и дал въпрос. Които правите не е хубово за вас и за predpriemach.com'а.
 
oxily каза:
Изпрати адреса на сайта да разглеждаме тогава може да дадем свети.

За E-Business и the_heaven ; Може би човека не разбира дошъл тука да учи нещо и дал въпрос. Които правите не е хубово за вас и за predpriemach.com'а.

Признавам. Не е хубаво. Написах го снощи защото не ми се обясняваше а имах да кажа някой неща на момчето. Значи казвам го като съвет. Да си огледа всички постове и ще види че рядко някой му отговаря сериозно. И има обяснение за това. чесно казано почти никога не разбирам въпросите му. За това и отговорих с такава глупост голема. Ами въобще нямам идея какво пита. Ако иска да му помогнем - да формулира въпросите си по ясно и ако трябва с малко повече обяснения.
Ето друг пример за негов въпрос: "значи имам един домейн, който остана без определена ниша с която ще се занимавам с този домейн, мислех да му слагам templete на тема бани и спални, но се отказах, бихте ли ме насочили на някъде? " Е или съм ужасно глупав след като 10 пъти чета въпроса и не разбирам какво пита или въпроса не е формулиран правилно.
cecipenev - не се притеснявай да използваш повече думи във въпросите си - ама да са малко по ясни бе приятел. Ти явно си знаеш какво питаш ама другите май не разбираме. Или поне само аз не разбирам
 
Такова ли било.

Значи купих домейн, deluxeonly.net, мислех да кача готов сайт на някой продукт от морениче или генбъкс, но се отказах от идеята да кача готов сайт за бани спални, та питам какво бихте ми препоръчали да сложа същевременно като домейна е такъв.

Сега разбрали ?
 
oxily каза:
...
За E-Business и the_heaven ; Може би човека не разбира дошъл тука да учи нещо и дал въпрос. Които правите не е хубово за вас и за predpriemach.com'а.

Нищо лично, малко хумор не е излишен понякога :)
Все пак всички сме били като него в началото, по-важно е да си вземеш поука от написаното и продължаваш напред 8)
 
cecipenev каза:
Такова ли било.

Значи купих домейн, deluxeonly.net, мислех да кача готов сайт на някой продукт от морениче или генбъкс, но се отказах от идеята да кача готов сайт за бани спални, та питам какво бихте ми препоръчали да сложа същевременно като домейна е такъв.

Сега разбрали ?

Сега е малкко по добре. Името на домейна е универсално така че ако се двоумиш за продукт от морениче или генбъкс или за бани и спални - което и да избереш ще подхожда на домейна. Макар че аз никак не съм привържаник на универсалните имена. Според мен само от името на сайта трябва да е ясно за какво е сайта и какво продава.
 
така е, но понеже нямам голям опит с тези аффилейт програми и не знам коя ниша би ми докарала повече успех, за това направих домейн с универсиално име.

би ли ме насочил точно ти, защото ми стана интересен като мислене, към продукт? било то от тези два сайта или друг ?
 
cecipenev каза:
така е, но понеже нямам голям опит с тези аффилейт програми и не знам коя ниша би ми докарала повече успех, за това направих домейн с универсиално име.

би ли ме насочил точно ти, защото ми стана интересен като мислене, към продукт? било то от тези два сайта или друг ?

Чесно казано в случая бих ти препоръчал да започнес а аффлилиейт , за да натрупаш опит с сео и да видиш на къде са нещата. А през това време да мислиш за сайт с други продукти (не афилиейт). Там нещата са малко по сложни. Но ако ме питаш само да ти препоръчам продукт - ето някой от моите съвети в тази област:
- да не е електроника
- да е нещо без което ВСЕКИ човек не може. Или айде почти всеки.
като спомена за бани - например сайт за завеси за бани. Но ако става дума за спални....комплекти за спални и покривала за легла например
- да е нещо просто като продук и клиента да няма съмнения че това което гледа на сайта ще се различава от това което ще получи.
- Да не е тежък продукта - тежките продукти се транспортират скъпо и вероятноста за повреда е много по голяма. В твоя случай за спалните - в никакъв случай не продавай легла или гардероби за спалня.
- Продукта да има някакви аксесоари по възможност които клиента евентуално в последствие ще купува от теб.
- Продукта да не е чуплив - например безумна идея е да продаваш полилей
- Продукта да няма много цветови разновидности че има проблеми после. Клиента казва ама на моя монитор това изглеждаше тъмно бяло а то е светло бяло.
- Продуктите да са еднотипни. не може в един сайт да предлагаш завеси за баня, прах за пране, храна за кучета, пръс за цветя, книги за килинарство и мишки за компютри
- Много е важно продуктите да не са много скъпи (между 40$-200$). Клиентите по лесно се разделят с малки суми
-по възможност продуктите да не са "вечни" а да се амортизират. така доволните клиенти ще повтарят и ще потретват във вашия сайт.

Ами това е за сега - има още доста неща ама...
 
@E-Business, поздравления за теб и всички които правят продажби в интернет. Обаче според мен това изобщо не е лесно, и затова не трбва да се дават празни надежди на начинаещите щото накрая ще има много разочаровани и разплакани. Пожелавам успех на всички, и много късмет. Не съм сигурен обаче дали за начинаещите вероятноста за печалба от тотото не е по-голяма от печалба от продажби в интернет.
 
coolice каза:
Ха Ха ами пробваи бате според мен въобще не е трудно :D

Пробвал съм много преди теб батковото, и продължавам да се мъча, обаче никак не е лесно да докараш посетители и после да ги накараш да си бръкнат в джоба, особено за някой който сега стартира.
 
AxCx каза:
@E-Business, поздравления за теб и всички които правят продажби в интернет. Обаче според мен това изобщо не е лесно, и затова не трбва да се дават празни надежди на начинаещите щото накрая ще има много разочаровани и разплакани. Пожелавам успех на всички, и много късмет. Не съм сигурен обаче дали за начинаещите вероятноста за печалба от тотото не е по-голяма от печалба от продажби в интернет.

Обърни внимание на първото ми изречение: Чесно казано в случая бих ти препоръчал да започнес а аффлилиейт , за да натрупаш опит с сео и да видиш на къде са нещата. А през това време да мислиш за сайт с други продукти (не афилиейт).
Не си прав че не е лесно. Лесно е. Трудно се започва. Просто трябва малко да се рискува и да се инвестират малко пари. Аз съм започнал от 0-та. Но бях търпелив и не бързах. Инвестирах и в четене доста. След 2-рата година резултатите дойдоха. Умирам си от смях като прочета някой да пита: "Направих сайт. Минаха 20 дена а нямам продажба. Къде греша?" И след още 10 дена: Продавам сайта - ще пробвам с друг - дано с него да спечеля до 20-тия ден.
Иначе като цяло интернет търговията не е по трудна от тази на пазара. Даже малко по лесна. Защото нямаш допир с клиента - както е на пазара. Гледам да не давам напразни надежди на никого. Особено на въпроси: ама мога ли до 20 дена са печеля 1000$ :)
 
Съгласен съм с теб, нека децата знаят че можеш да се докопаш до "лесните парички" след 2 години сериозен труд. Но това е различно от "Много е лесно ... само за 2 години" ;) Щото всеки като се регистрира някъде и веднага почва да пита кога ще му дойдат парите и си прави планове какво ще си купи. Някой от тях ще спечелят, но много ще бъдат разочаровани.
 

Горе