Трябва ли да съм фирма

Колко да затъва ? Той няма да тегли фирмени кредити. По вашите съвети, за 500$ инвестиция ще му обърнат халката от ебане. ЕООД за 500$ ,ти базикаш ли се ? 3000 - 4000 лева счетоводство на година. 3000 - 3700 осигурновки на година. 20% ДДС, 10% ЗДДС, 5% ДИВИДЕНТ --- ЗА няма и 1000 лева инвестиция. Хахахахаха. Направо му дайте въжето.
като си тъп трол такъв си оставаш завинаги! Какви са тея суми дето си написал идея си нямам .... 3-4000 лева счетоводство..... 3700 осигоровки..... мале мале мале...... скрий се някъде тъп трол
 
С риск и аз да бъда обявен за трол... Сметките са си такива.
Ако не си някъде на заплата и то ако не е на МОД, то осигуровките са си 300 на месец и то ако си плаща минимална заплата. Ако реши да си плаща нормална заплата, то осигуровките отиват доста нагоре.
За счетоводството, по ДДС си е вече 200+ на месец.
Пък зависи и от броя документи де, отиват и те нагоре.
 
С риск и аз да бъда обявен за трол... Сметките са си такива.
Ако не си някъде на заплата и то ако не е на МОД, то осигуровките са си 300 на месец и то ако си плаща минимална заплата. Ако реши да си плаща нормална заплата, то осигуровките отиват доста нагоре.
За счетоводството, по ДДС си е вече 200+ на месец.
Пък зависи и от броя документи де, отиват и те нагоре.
по твоята логика човек трябва да си тегли въжето... щото като има фирма има разходи , но не смята това което ще изкарва от бизнеса. Аз що нямам такива раязходи месечно? Счетоводител съм си аз самия , осигуровки плащам само . Я се спрете малко да плашите хората да ви 8 ... предприемачите... недодялани
 
Ае баро, пича е писал, че ще инвестира $500.. Ако има очаквания да изкара пари и да ги завърти, много вероятно да му излязат криви сметките.
Никой не му казва да си тегли въжето, ама евентуално ако си направи математиката може да си спести излишни ядове.
Пък и да научи счетоводството също ще му е от полза, ама с тая тема как мислиш са му познанията?
 
Ае баро, пича е писал, че ще инвестира $500.. Ако има очаквания да изкара пари и да ги завърти, много вероятно да му излязат криви сметките.
Никой не му казва да си тегли въжето, ама евентуално ако си направи математиката може да си спести излишни ядове.
Пък и да научи счетоводството също ще му е от полза, ама с тая тема как мислиш са му познанията?
ако ти от 500$ не може да направиш 5000$ на месец значи не става предприемач от теб! Има хора които от 50$ правят по 50 000$ ама няма как умствения ви капацитет да го осъзнае като информация!
 
Аз по скоро разбирам че ще има много по 500.
Няма логика да намери ниша и да я използва само веднъж.
 
  • Like
Реакции: Vbb
Ама се пънете като магарета.
Сигурно ще има много по 500, че и по 5000. Така трябва да е.
Ама да не се окаже препъни камък пропуснати сметки, защото няма да е първия, който си прави математиката на база ценообразуване без никакви разходи, за които не подозира.
Не виждам никакъв проблем, че сме му писали за тези подводни камъни.
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Аз по скоро разбирам че ще има много по 500.
Няма логика да намери ниша и да я използва само веднъж.
Нещо като Коректна фирма. :)
Да, разходите за жалост не са малко, но някои биха могли да се избегнат, примерно осигуровките при максимално осигуряване на друго място или осигуряване на пенсионер / инвалид. Има си разходи, и да горе долу това са цифрите, имаш още няколко съпътстващи също - поддръжка на фирмена сметка, ако са ни нужни някакви правни услуги - също, но те са влизат в графата постоянни / регулярни, освен ако не ги направим някои в зависимост от нуждите на бизнеса.

Наистина е тежко във всяко едно начало, особено ако преди това не тръгнало и не може да покрива разходите, а е нужно да се предвиждат допълнителни средства, за да мине през червената линия - разликата приходи/разходи да е над 0. Дори и повече, за да има смисъл да се извършва. Няма да пиша цифри, защото са специфични за всеки един бизнес.
 
  • Like
Реакции: Vbb
Отвори си фирма, работи здраво и умно, резултата ще е на лице. Ако не успяваш или не е за теб или ти си мързелив и глупав. Успех.

Поздрави.
 
  • Like
Реакции: Vbb

Горе