Трябва ли да съм фирма

Avdra_93

New Member
Привет на всички,незнам дали темата е на правилното място,но ще съм благодарен ако някой сподели мнение.
Въпрос 1 Трябва ли да регистрирам фирма,ако поръчвам от сайт по 50-100бр на артикул или ако праря поръчка над 500$.
Въпрос 2 Ще ми трябва ли фирма,ако продавам същите неща във фейсбук и инстаграм страница(тел.аксесоари и домашни потребности.
 
Привет на всички,незнам дали темата е на правилното място,но ще съм благодарен ако някой сподели мнение.
Въпрос 1 Трябва ли да регистрирам фирма,ако поръчвам от сайт по 50-100бр на артикул или ако праря поръчка над 500$.
Въпрос 2 Ще ми трябва ли фирма,ако продавам същите неща във фейсбук и инстаграм страница(тел.аксесоари и домашни потребности.
и да си фирма и да не си фирма пак ще си плащаш данък, дали като фрийленсър или фирма няма значение. Най добре го направи през фирма да ти е мирна главата.
 
Така е,данък ще трябва да се плаща. Ако се регистрирам като ЕООД ще ми върши ли работа или трябва да съм ЕТ.
 
Така е,данък ще трябва да се плаща. Ако се регистрирам като ЕООД ще ми върши ли работа или трябва да съм ЕТ.
задължително ЕООД защото ако нещо недай си Боже се случи отговаряш само с капитала с който е регистрирана фирмата. ЕТ отговаря с имуществото си!
 
Преди години щеше да минеш между капките, обаче сега следят дори за минимални суми, така че ще те потърсят не защото ще навъртиш сума оборот, а просто понеже ще имаш много пратки за малко пари, което е най-кофти. Така че по-добре си направи фирма - ЕООД.
 
  • Like
Реакции: Vbb
https://pisar.bg/registratsia-na-firma/ всичко става онлайн, единствено ще трябва да завериш при нотариус някой документи и да отвориш банкова сметка в банка.
И за нищо не света не ползвай услугите на адвокатами. Посочените са милион пъти по адекватни.
 
И за нищо не света не ползвай услугите на адвокатами. Посочените са милион пъти по адекватни.
прав си.... advokavami преди няколко години когато основавах фондацията ми отрязаха главата направо от цифромания , след това за фирмите ползвах други. От писар съм доволен защото първо цената е ниска, и последната компания която регистрирах при тях излезе от днес за вчера.
 
А как е по правилно да се регистрира предметът на дейност на дружеството.Търговия на едро или търговия на дребно защото ще поръчвам от сайт в големи количества а ще се продават по единично.
 
Това общо взето няма никакво значение, пиши ги и двете неща, както и всякакви други дейности по смисъла на ТР. То така или иначе една фирма може да почне с идеята за една дейност, а после в годините да се изместят съвсем нещата към друга дейност.
 
  • Like
Реакции: Vbb
Не прави глупостта да отваряш фирма в началото на бизнеса ти. Каквото и да продаваш първо продавай в сивия сектор, за да разбереш дали ще се утвърди или не. Ако се утвърди отвори фирма ЕТ (ако нямаш много на твое име). След това ако мислиш, че ще можеш да минеш 50 000 лева оборот на година тогава отвори ЕООД.

- Дори да те хванат, че продаваш без фирма, ще платиш 10%-15% данък и няма да има досъдебно производство.

- Ако отвориш ЕООД и не ти се получат нещата, смятай, че ще те разцепят от данъци, такси и осигуровки. То и да ти се получат нещата пак ще ти разцепят дупарата, защото за да си покриеш разходите трябва да изкараш минимум 7000 лева на година.

Няма смисъл да се нашиваш така за едни еднократни 500$ инвестиция, която я я разхвърлиш, я не.
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Не прави глупостта да отваряш фирма в началото на бизнеса ти. Каквото и да продаваш първо продавай в сивия сектор, за да разбереш дали ще се утвърди или не. Ако се утвърди отвори фирма ЕТ (ако нямаш много на твое име). След това ако мислиш, че ще можеш да минеш 50 000 лева оборот на година тогава отвори ЕООД.

- Дори да те хванат, че продаваш без фирма, ще платиш 10%-15% данък и няма да има досъдебно производство.

- Ако отвориш ЕООД и не ти се получат нещата, смятай, че ще те разцепят от данъци, такси и осигуровки. То и да ти се получат нещата пак ще ти разцепят дупарата, защото за да си покриеш разходите трябва да изкараш минимум 7000 лева на година.

Няма смисъл да се нашиваш така за едни еднократни 500$ инвестиция, която я я разхвърлиш, я не.
троле... не давай акъл на човека защото заради теб ще затъне! Какво ЕТ те гони незнам... като ако стане нещо отговаря с имотите и всичко което е на негово име! ЕООД отговаря до сумата на капитала който може и да е 2 лв..... аман от хора немислещи с главния мозък тъй като нямат нужното образование за да дават мнение! Какъв сив сектор те гони.... ако някой прочете съветите....
 
Всяко едно вземане на пари през куриера отива преди това в НАП.
Много хубави съвети дава трола, оправдава си ника.
 
Всяко едно вземане на пари през куриера отива преди това в НАП.
Много хубави съвети дава трола, оправдава си ника.
Абе и аз си мисля, че ползването на външни услуги, няма как да минеш по радара. С колкото повече платформи, куриери, доставчици и др. доставчици на услуги се работи, толкова е по-голям шанса да хванат засечка. Ако си на пазара и продаваш домати от градината, там вече може да си позволиш да не чукаш всяка продажба. Като си дигитален и зависиш от много доставчици, за жалост или не, е лесно да се засече.
 
Абе и аз си мисля, че ползването на външни услуги, няма как да минеш по радара. С колкото повече платформи, куриери, доставчици и др. доставчици на услуги се работи, толкова е по-голям шанса да хванат засечка. Ако си на пазара и продаваш домати от градината, там вече може да си позволиш да не чукаш всяка продажба. Като си дигитален и зависиш от много доставчици, за жалост или не, е лесно да се засече.
Да си изкара един ПИК номер и да влезе в сайта на НАП. Там всичко го има, няма да му мине през главата после да продава в такива размери без фирма.
 
Колко да затъва ? Той няма да тегли фирмени кредити. По вашите съвети, за 500$ инвестиция ще му обърнат халката от ебане. ЕООД за 500$ ,ти базикаш ли се ? 3000 - 4000 лева счетоводство на година. 3000 - 3700 осигурновки на година. 20% ДДС, 10% ЗДДС, 5% ДИВИДЕНТ --- ЗА няма и 1000 лева инвестиция. Хахахахаха. Направо му дайте въжето.
 
  • Haha
Реакции: Vbb
ЕООД отговаря до сумата на капитала който може и да е 2 лв.....
Да ти задам ли 1 по-сложен въпрос?
 

Горе