Трябва ли децата да изучават повече компютърни науки в училище?

Akademika

Active Member
Достъпът на българските деца до компютри е на добро ниво , като близо половината (49,8%) от тях използват семейния настолен компютър. Това показа обявено днес изследване на Аkademika.bg по поръчка на Intel. Общо 31,8% от децата използват семейния лаптоп, а 18,4% притежават собствен настолен компютър, а други 32,2% са горди собственици на лаптоп, като едва 4,6% от децата нямат достъп до компютър в дома си.Като цяло българските родители смятат, че децата трябва да получат достъп до компютър на възраст между 9 и 12 г., (според 36,8% от анкетираните), а според 36% от интервюираните родители – на възраст между 5 и 8 г.
 
От: Трябва ли децата да изучават повече компютърни науки в училище?

Над 10y задължително. Първо да покопат у песъчника малко, тогава да седат да си вкарват 32бита цвет в още недоразвитите си мозъчета, а и няма ви казвам какво съм виждал в комп на 7-годишен пикльо :)
Ако се чака на родителите да упражняват контрол върху това къде и какво скитат из нета децата им, то тая битка определено са я загубили
 
От: Трябва ли децата да изучават повече компютърни науки в училище?

В почти всички училища в тези часове учениците разцъкват cs и фифа така че няма смисъл. :) То не че в другите часове внимават в час но поне няма какво толкова друго да правят и от време на време се заслушат.
 
От: Трябва ли децата да изучават повече компютърни науки в училище?

Става да почнат от 8y некъде, но задължително офлайн. Само да разцъкват и да прихващат полезни неща, които никога не научават щом им вземат комп директно с нет. За щъкане в нета поне 10-11y
 
От: Трябва ли децата да изучават повече компютърни науки в училище?

Става да почнат от 8y некъде, но задължително офлайн. Само да разцъкват и да прихващат полезни неща, които никога не научават щом им вземат комп директно с нет. За щъкане в нета поне 10-11y

съгласен съм!

аз имах нет на компютъра 2 години след като го взехме ...и се радам, че стана така ...!
 
От: Трябва ли децата да изучават повече компютърни науки в училище?

Това в днешно време е невъзможно, почти всеки има у тях компютър с интернет. Децата още от бебета гледат как родителите разцъкват фейсбука. Просто няма как, а да се крият пак не става. Не е много добре, но това е положението.
 
От: Трябва ли децата да изучават повече компютърни науки в училище?

Над 10y задължително. Първо да покопат у песъчника малко, тогава да седат да си вкарват 32бита цвет в още недоразвитите си мозъчета, а и няма ви казвам какво съм виждал в комп на 7-годишен пикльо :)
Ако се чака на родителите да упражняват контрол върху това къде и какво скитат из нета децата им, то тая битка определено са я загубили

Здравейте,
Първо коментирам като майка - и преди 10 не е лошо, стига родителите да имат повече от една мозъчна гънка и да съумеят да напътстват в полезна посока.... Задачата е трудна, но никой не ни е обещавал да е лесно - нали?!
После, коментирам като работодател - като поработите с млади хора, които бягат като дявол от тамян от РС-то, или поне освен FB и малко шльокавица друго не владеят, ще видите, че ранното РС възпитание не е излишно..... И под РС възпитание имам точно това предвид - защото това не е точно обучение, не става с 1-месечен курс и т.н. става дума за усет към нещата, който може да се придобие, според мен, само по естествен начин като създадеш у човека интерес и възбудиш любознателността му.
Трето, коментирам в ролята на присъствал на представянето на проучването - мнението на родителите е базирано на техните лични - къде субективни, къде не толкова, представи за света и за живота. Тоест, при цялото ми уважение към социалните служби в БГ, образователната система и т.н. никой не може да спаси детето от това да се учи от родителите си и учителите си..... Дали ще научи добри и полезни, или лоши и безполезни неща си зависи предимно от тандема Jedi Master - My Young Paduan..... Иначе казано кой отговаря за това какви ще пораснат децата ни - ние, или те?!
С пожелания за лека и успешна седмица!
Нина Неделчева
 
От: Трябва ли децата да изучават повече компютърни науки в училище?

Става да почнат от 8y некъде, но задължително офлайн. Само да разцъкват и да прихващат полезни неща, които никога не научават щом им вземат комп директно с нет. За щъкане в нета поне 10-11y

Съгласна съм с Вас - донякъде. В интернет има доста интересни и полезни занимавки и образователни игри, които са подходящи и за по-малки деца. Пак стигаме до контрола и крилатата вече фраза на Пирели - Power is nothing without control. :)
Приятен ден!
Нина Неделчева
 
От: Трябва ли децата да изучават повече компютърни науки в училище?

Децата трябва да изучават маркетинг от първи клас. Маркетингът помага не само в търговията, ами и в много други области на живота.
 
От: Трябва ли децата да изучават повече компютърни науки в училище?

Контролът на родителите над действията на децата си в интернет може да бъде ефективен само когато същите имат над средното ниво и компютърна грамотност и нет такава, обратното - просто ще се самозалъгват, че играят някаква контролна роля в случайните му отклонения по кофтите сайтове, предизвикани най-често от чисто любопитство и открити от други такива френдчета, пак така добре "контролирани" :)

Така че, пак е по-добре полезните занимавки да се пренесат офлайн, принципно не е трудно.
 

Горе