Трябва ми безплатен плъгин за анти - спам защита

От: Трябва ми безплатен плъгин за анти - спам защита

Аз използвам antispam bee и livefrye/disqus. За съжаление човешката глупост е безгранична...
 
От: Трябва ми безплатен плъгин за анти - спам защита

За коментарите ползвай disqus и няма да имаш проблеми с спам
 
От: Трябва ми безплатен плъгин за анти - спам защита

Здравейте!
Трябва ми плъгин за анти спам защита на WP или пък идея по какъв друг начин начин да се защитя, а не да администрирам като луд из сайта... :cry:

Благодаря!

Защо не си активираш Akismet-a, който си идва по подразбиране с WP-то? Аз лично използвам само него и до момента нямам нито един спам коментар, който да е минал без да е хванат. Един път в седмицата масово затривам спама и проблеми няма. Ако пък искаш да си подсигуриш и формата за контакти, ако използваш Contact Form 7, към нея има плъгин за CAPTCHA, който би ти свършил работа.
 
От: Трябва ми безплатен плъгин за анти - спам защита

Защо не си активираш Akismet-a, който си идва по подразбиране с WP-то? Аз лично използвам само него и до момента нямам нито един спам коментар, който да е минал без да е хванат. Един път в седмицата масово затривам спама и проблеми няма. Ако пък искаш да си подсигуриш и формата за контакти, ако използваш Contact Form 7, към нея има плъгин за CAPTCHA, който би ти свършил работа.
Че той, аксимета не е ли трейл, с ограничено време за ползване???
 
От: Трябва ми безплатен плъгин за анти - спам защита

Mollom е доста прилично решение имат free план който ще ти свърши работа до някъде иначе Akismet е по добрия вариант ако не ползваш инсталацията за комерсиални цели ;)
 

Горе