Трябва ми някакъв елементарен софтуер за чертежи

deffnews

Well-Known Member
Нещо лесно и бързо за чертеж на по-прости конструкци. В случая ми трябва за чертеж на сгъваема маса. Още по-добре ако после може да се използва и за направа на също елементарна анимация. Такива като Фотошоп ми изглежда тегава работа за такова нещо. Знам други но те пък са и тежки и сложни, а не ми е необходимо за това, което чертая в момента.
 
Намирисва на нов бизнес
 
Намирисва на нов бизнес
Не съм го мислел за бизнес, реално за нещо такова на човек, като сметнеш и времето и труда, ще му излезе по-скъпо да си направи такова нещо, отколкото да го купи. Просто от изветсно време искам да си направя някои неща по мое виждане и дизайн, но точно някой дребни елементи, и когато имаш слаб практически опит могат да провалят цялата конструкция. И се опитвам да измисля колкото може по-елементарна конструкция, и да не се налага да търсиш изработка на специфични елементи.
Ддз, по желание питането ми може да се приеме и като обмяна на логика. Имам един чертеж на фотошоп от днес, но острани няма да се разбере.
Ммм, и ми трябва някаква програма, която не трябва да я започвам да я уча от А, т.е. да е интуитивана и лесна за ползване. На пхотошоп най-лесно, ще го направя с пен тула, но сигурно ще ми отнеме няколко пъти повече време.
 
На пхотошоп най-лесно, ще го направя с пен тула, но сигурно ще ми отнеме няколко пъти повече време.
В сравнение с..?

... Имагинерната алтернативна програма дето чертае по-лесно, ама пък и анимира?
 
В сравнение с..?

... Имагинерната алтернативна програма дето чертае по-лесно, ама пък и анимира?
То не е само и до конструкцията, но когато имаш базова конструкция започваш да мислиш и за материалите. И оттам пак за конструкцията. На мен би ми било по-лесно да го нахвърлям на ръка, но после пак ще трябва да го правя на програма.
 
Ммм, и ми трябва някаква програма, която не трябва да я започвам да я уча от А, т.е. да е интуитивана и лесна за ползване.
... стотици клипове в тубата(на английски) как се работи с тях.
:rolleyes:
 
Амиии, да, така е. Но то по лесна, че и безплатна няма. Няма как да започнеш да работиш веднага с CAD софтуер дори и платен да е. Иска се време за натрупване на някакви базови принципи.

пп:
Иначе за старт препоръчвам
след което
 
Последно редактирано:
Амиии, да, така е. Но то по лесна, че и безплатна няма. Няма как да започнеш да работиш веднага с CAD софтуер дори и платен да е. Иска се време за натрупване на някакви базови принципи.

пп:
Иначе за старт препоръчвам
след което
Това ми изглежда, като за някакви гурута, не е разбираемо като за мен и контрата. Ние бихме го разбрали докато, че да се опитаме да замаскираме ниската ни култура в тези области с емотикони, които кимат с глава.
 
Аз ти предлагам вариант. А с Нокето едва ли ще кимате задружно, понеже ти търсиш, а той само констатира, че това, което искаш няма как да стане.

Ноо, нека и другите да си кажат мнението.
 
Аз ти предлагам вариант. А с Нокето едва ли ще кимате задружно, понеже ти търсиш, а той само констатира, че това, което искаш няма как да стане.

Ноо, нека и другите да си кажат мнението.
Според мен контрата има правоъгълно мислене и свързва нещата по прави линии.
 
А какво се случи с аутоката? Не се ли ползва или вече има по-съвременни софтуери. Не съм наясно в тази област, ще следя с интерес темата да видя нещо, което води пазара тук.
Нищо не му се е случило на AutoCAD-а. Просто му виж цената. За една маса да начертае да си купува софтуер няма смисъл. FreeCAD е лека, скалируема, с огромно комюнити и най-вече безплатна алтернатива на всеки платен CAD софтуер.
 
Нищо не му се е случило на AutoCAD-а. Просто му виж цената. За една маса да начертае да си купува софтуер няма смисъл. FreeCAD е лека, скалируема, с огромно комюнити и най-вече безплатна алтернатива на всеки платен CAD софтуер.
Какво да кажа, все пак с този софтуер правиш сгради за стотици хиляди, да не кажа милиони. Но въпрос на предназначение, което ще му дадеш. За да си проектираш маса, няма голям смисъл, ако ще правиш производство - да.
 
Какво да кажа, все пак с този софтуер правиш сгради за стотици хиляди, да не кажа милиони. Но въпрос на предназначение, което ще му дадеш. За да си проектираш маса, няма голям смисъл, ако ще правиш производство - да.
freecad е повече от добро начало, където може да се приучиш на абстрактното и концептуално мислене в CAD дизайна. Прехвърлянето след това към друг платен софт е много по-лесно. Ако направим една аналогия с писането на код, ако си добър програмист и ти се отдава, езика няма значение, а е само въпрос на време, нужда или желание. Няма само "php програмист". Или си или не си. Да, става и папагалската, но ако можеш да развиеш един детайл адекватно във FC, ще можеш и в AC или SW, след като се запознаеш със спецификите на конкретния продукт.
 
изтегли си CorelDRAW Graphics Suite 2021 v23.0.0.363 (x64) + Fix {CracksHash} от замунда , но трябва да имаш поне базови познания ка Корел. Всички снимки, лога , растери и чертежи си ги правя сам на Корел , но работя с програмата още от 2002 година , само сменям версиите. С Корел чудеса може да правиш ако се обучиш по правилния начин. За мен тайни в корела няма.
 
Трябва ми нещо с което лесно да се начертае триизмерен модел. От изброените програми с всички имам супер бегли впечатления. Adobe Ai имам малко по неиндиански опит. Не знам дали се сещате как примерно се черташе куб на ръка, така че да му се виждат в правилни пропорции и в перспектива мотивите.
 
Трябва ми нещо с което лесно да се начертае триизмерен модел. От изброените програми с всички имам супер бегли впечатления. Adobe Ai имам малко по неиндиански опит. Не знам дали се сещате как примерно се черташе куб на ръка, така че да му се виждат в правилни пропорции и в перспектива мотивите.
Корела има такива ефекти както и много други
 

Горе