Трябва ми помощ при избор на лаптоп.

iliqnktz

Active Member
Здравейте на всички. Трябва ми помощ относно избора на лаптоп, защото малко ми куцат знанията и са доста ограничени относно части и т.н. Лаптопа ще се ползва главно за музика, филми, интернет и игри от типа "Left 4 Dead" които няма да се играят на макс графики и т.н. С две думи лаптоп за общи работи, няма да бъде геймърски или нещо от този тип. Бюджета ми е 800 лева. За сега съм се спрял на два лаптопа
този: https://www.ozone.bg/laptopi/lenovo-g50-45-15-6-80e3008hbm/
и
този: https://www.ozone.bg/laptopi/lenovo-b590-59422072-5ws0f98080/

Моля за вашите мнения :)
 
От: Трябва ми помощ при избор на лаптоп.

Аз преди когато си търсих лаптоп за същите пари се спрях на Самсунг. Не го намирам обаче същия модел сега в laptop.bg - има някакъв друг но е близо 900 лева. При такъв нисък клас лаптопи се насочи към вградено видео (примерно моето е HD graphics 4000) защото не се справят толкова зле с по ненатоварващи игри пък и не греят толкова много като външно видео. Също процесора на моя самсунг е i3 , което мисля е една идея по добро от това с което е леновото дето гледаш. Когато го взимах базово беше с 4 гб но имаше промоция и ми дадоха 8 ГБ РАМ.

Моя съвет е разгледай и форума на laptop.bg там има нон стоп теми - какво да си купя до ххх лева. Може да ти препоръчат нещо друго . И също пиши с някой от чата им , могат да те насочат. Също ако искаш да сравняваш различни модели лаптопи , удобно е ardes.bg защото там има процентни на основните компоненти и може да сравниш между 2 компа кой е по бърз и по-добър. Успех в избора. 800 лева са напълно достатъчни да си вземеш нещо читаво.
 
От: Трябва ми помощ при избор на лаптоп.

ozon не работи. Напиши параметрите да видим...
 
От: Трябва ми помощ при избор на лаптоп.

Lenovo g500
Двуядрен Intel Pentium 2020M 2.40 GHz
RAM памет 8GB DDR3 1600 MHz
Хард диск 1TB (1000GB) 5400rpm SATA
Дисплей 15.6 инча / 39.62 см 1366×768 лъскав LED
Видео карта AMD MOBILITY™ Radeon™ HD 8570M с 2GB DDR3 собствена памет



Lenovo b590
Двуядрен Intel Core i3-3110M 2.40GHz
RAM памет 4GB DDR3 1600 MHz
Хард диск 1TB (1000GB) 5400rpm SATA
Дисплей 15.6 инча / 39.62 см 1366x768 матов LED
Видео карта Intel HD Graphics

И 2-та ги бива. Единия ти дава по-хубаво видео, другия по добър процесор, избора е твой :)
 
От: Трябва ми помощ при избор на лаптоп.

Самсунга с който съм аз е като 2рия , само че с по малък хард диск за сметка на 8 гб рам. И HD Graphics е 4000 , че имаше и 3000 мисля дето са по слаби за игри.
 
От: Трябва ми помощ при избор на лаптоп.

Аз лично бих се придържал към Intel Core процесорите - минимум i5. Intel HD видеокартата общо взето не можеш да я ползваш за игри от последните години.
 
От: Трябва ми помощ при избор на лаптоп.

Благодаря на всички отзовали се. Определено ми дадохте насоки. :) Бърн спазих и твоите съвети. :)
 
От: Трябва ми помощ при избор на лаптоп.

При избор на лаптоп се гледат най-скъпите компоненти които (почти) не се сменят, в този ред - процесор, видео(ако ти трябва), твърд диск... Паметта изобщо не е фактор, и може да я ъпгрейднеш по всяко време, за малко пари...
 
От: Трябва ми помощ при избор на лаптоп.

При избор на лаптоп се гледат най-скъпите компоненти които (почти) не се сменят, в този ред - процесор, видео(ако ти трябва), твърд диск... Паметта изобщо не е фактор, и може да я ъпгрейднеш по всяко време, за малко пари...

Не е така. Често се случва дъното да не поддържа повече от сложената памет или да има възможност за малко увеличение. В моя случай нов лаптоп за 2+ бона и не приема повече от 8гига, което си е доста тъпо... По-скоро твърдият диск не е фактор, защото SSD дисковете поевтиняват всеки месец и след време без проблем може да си ъпгрейдне.

Общо взето в ниския клас ще трябва да направи много компромиси.
 
От: Трябва ми помощ при избор на лаптоп.

Не е така. Често се случва дъното да не поддържа повече от сложената памет или да има възможност за малко увеличение. В моя случай нов лаптоп за 2+ бона и не приема повече от 8гига, което си е доста тъпо... По-скоро твърдият диск не е фактор, защото SSD дисковете поевтиняват всеки месец и след време без проблем може да си ъпгрейдне.

Общо взето в ниския клас ще трябва да направи много компромиси.

:lol:
Ако ми кажеш кои нов лаптоп не поддържа 8 ГБ рам? После може да ми кажеш за какво ти е на лаптоп повече от 8 ГБ.
С харда проблема не е само в цената...
 
От: Трябва ми помощ при избор на лаптоп.

Ако смяташ да играеш игри на него (дори не чак толкова нови) не взимай лаптоп или PC с вградена видео карта!
 
От: Трябва ми помощ при избор на лаптоп.

:lol:
Ако ми кажеш кои нов лаптоп не поддържа 8 ГБ рам? После може да ми кажеш за какво ти е на лаптоп повече от 8 ГБ.
С харда проблема не е само в цената...

Ами на мен 8 ми е крайно недостатъчно, 16 би било приемливо, макар, че пак ще ги пълня. Зависи човек за какво ще ползва машината все пак. Аз например сега съжалявам, че имам хубава видеокарта, която не ми е толкова нужда, пък нямам РАМ...
 
От: Трябва ми помощ при избор на лаптоп.

Ако смяташ да играеш игри на него (дори не чак толкова нови) не взимай лаптоп или PC с вградена видео карта!

Вградено HD Graphics 4000 се справя на тестовете за игри наравно със външно видео от най-нисък клас. Аз съм с такова и играя игри - естествено не най-новите , нито на макс детайли но ако не си запален геймър е напълно достатъчно.
 
От: Трябва ми помощ при избор на лаптоп.

Аз бих казал, че на един лаптоп най-важното му е корпуса и дъното. Останалото е маловажно.
 
От: Трябва ми помощ при избор на лаптоп.

Аз бих казал, че на един лаптоп най-важното му е корпуса и дъното. Останалото е маловажно.
Това е така, но когато става въпрос за ниския ценови клас, прти всички е пестено от пластмаса и охлаждане, включително и при дел...

П.С. чакам с нетърпение колегата да каже за какво нв му стигат 8Гб [emoji2]
 

Горе