Трябва ми съвет за статии на всякаква тематика!

Maji92

Active Member
Здравейте!
Попаднах на един рар с няколко хиляди статии който са сравнително дълги и качествени но на английски език * свалени с от сайт който го де-индексират сега *.. Те са на всякакви теми но имам много който са на тема хранене,диети,изкарване на пари,туризъм и много други ... все пак са много и не успях да ги прегледам всичките ...

Дайте идея :
Да ги запазя за себе си ...
Да ги продам на някой на английски език
Да ги подредя по категории и да ги преведа и да ги продам на Български :)

Или други идеи :)

Поздрави и благодаря предварително!

ПС: над 10к са :)
 
От: Трябва ми съвет!

Бих продавал, ама решавай бързо, защото може и друг да попадне на него :twisted:
 
От: Трябва ми съвет!

Здравейте!
Попаднах на един рар с няколко хиляди статии който са сравнително дълги и качествени но на английски език * свалени с от сайт който го де-индексират сега *.. Те са на всякакви теми но имам много който са на тема хранене,диети,изкарване на пари,туризъм и много други ... все пак са много и не успях да ги прегледам всичките ...

Дайте идея :
Да ги запазя за себе си ...
Да ги продам на някой на английски език
Да ги подредя по категории и да ги преведа и да ги продам на Български :)

Или други идеи :)

Поздрави и благодаря предварително!

ПС: над 10к са :)

Лично аз как бих постъпил:
- задължително ги запазвам!
- търся пазар за тях (диетите и храненето са много търсени в момента - една хранителна програма (режим) е над 80 до към 100 лева. Да пуснеш по 20-30лева ще избиеш рибата, само да се намери канала...
Превеждам всичко като почна от храната, примерно 5 превеждам и почвам да пласирам (първо през приятели) после и по канали.

Да ти кажа ма си е находище това чудо?
 
Здравей, малко промених заглавието, за да се включват хора, които могат да отговорят, а не да го пропускат при заглавие само за съвет. :) Дано е ок. И в този ред на мисли, искам да кажа, че е хубаво да се пишат максимално ясни и точни заглавия, отговарящи на съдържанието. По този начин си гарантирате, че някой ще вземе темата на сериозно и ще се включват хора, които имат какво да кажат.

Колкото до темата. На твоя место, докато пишеш в темата, бих проверил дали случайно няма някой бързак, който те е изпреварил. С появяването на този .rar в нета и свободното му теглене, вече не е сигурно дали го имаш само ти. Аз бих си направил няколко нищо сайтчета. Но това е защото никога не съм продавал контент и не ми е топ метод за печелене. Ако ги преведеш на БГ и ги продадеш тук, още един начин да направиш пари, освен, че може да се възползваш от тяхната Ен, оригинална версия.

Обаче са много човек. Провери най-популярните дали са вече някъде в нета, споделени. ;)
 
От: Трябва ми съвет за статии на всякаква тематика!

Та да рара е публично пуснат ...
Ако се продават на анг то ще вършат работа за спинване .. но туко виж остане някоя която да е " уникална "
За превода ако се намери някой който се интересува от тази тематика ще почна да ги превеждам и продавам :)
А това за хранителните режими ... ако някой намери аз ще ги преведа без проблем :)

Blinky : Благодаря ти за смяната на заглавието :)
Най-популярните няма как да ги отбера ;) от ХХ к сети се как се разбира кое е най-популярното ;)
 
От: Трябва ми съвет за статии на всякаква тематика!

Та да рара е публично пуснат ...
Ако се продават на анг то ще вършат работа за спинване .. но туко виж остане някоя която да е " уникална "
За превода ако се намери някой който се интересува от тази тематика ще почна да ги превеждам и продавам :)
А това за хранителните режими ... ако някой намери аз ще ги преведа без проблем :)

Blinky : Благодаря ти за смяната на заглавието :)
Най-популярните няма как да ги отбера ;) от ХХ к сети се как се разбира кое е най-популярното ;)

Ще поразпитам желаещи за хранителните програми да им пусна по една оферта. Прати ми примерен един файл да видя какво представлява ако не ти е проблем.
 
От: Трябва ми съвет за статии на всякаква тематика!

Ще поразпитам желаещи за хранителните програми да им пусна по една оферта. Прати ми примерен един файл да видя какво представлява ако не ти е проблем.

Нямам хранителни програми ... имам статии само ... програми ако намериш ще ти ги преведа ;)
 
От: От: Трябва ми съвет за статии на всякаква тематика!

Нямам хранителни програми ... имам статии само ... програми ако намериш ще ти ги преведа ;)


Дай дай да видя тая статия как да я превърна в програма. Имам познания в тази област, от г.д. две години се занимавам с това. Готови статии за сайт хаха :) ... които с познания стават програми (ако статиите са такива каквито си ги представям)
 
От: Трябва ми съвет за статии на всякаква тематика!

Провери ли ги с Адвего, защото подобни са ми изпадали милиони, но повечето се оказва, че са публикувани на десетки сайтове вече. Ако сайта е бил наистина голям няма начин РСС хранилките да са го подминали както и скраперите.
 
От: Трябва ми съвет за статии на всякаква тематика!

Как стои въпроса с авторското право и с копирайта (правото за копиране)?

Авторът дава ли да се пише друго име като автор, какъв е лицензът за копиране?

Ако всеки може да ги копира и архивът е публичен, вероятно до няколко дена/месеца всички статии ще са копирани 1:1 или с малки модификации. Кой първи ги копира едва ли има голямо значение, по-скоро значение ще има кой колко връзки може да докара и колко авторитетен сайт има. И Google Authorship има значение, не знам какво ще стане ако една и съща статия я публикуват от името на няколко G+ профила.
 
От: От: Трябва ми съвет за статии на всякаква тематика!

Провери ли ги с Адвего, защото подобни са ми изпадали милиони, но повечето се оказва, че са публикувани на десетки сайтове вече. Ако сайта е бил наистина голям няма начин РСС хранилките да са го подминали както и скраперите.

Да проверих някой от тях и има такива който вече с използвани но има и такива който са 80-90% уникални :)
И най-вероятно са го копирали но за превод са супер :)

Как стои въпроса с авторското право и с копирайта (правото за копиране)?

Авторът дава ли да се пише друго име като автор, какъв е лицензът за копиране?

Ако всеки може да ги копира и архивът е публичен, вероятно до няколко дена/месеца всички статии ще са копирани 1:1 или с малки модификации. Кой първи ги копира едва ли има голямо значение, по-скоро значение ще има кой колко връзки може да докара и колко авторитетен сайт има. И Google Authorship има значение, не знам какво ще стане ако една и съща статия я публикуват от името на няколко G+ профила.

До колкото видях никъде няма споменати имена на автори.
Другото което е, е статиите не са на 1 автор.

Да публичен е но аз не се целя да ги ползвам на анг. заради правата и копията.

Това с Google Authorship трудно се прескача + това когато говорим за копирано съдържание мисля че няма начин да стане :)
 
От: Трябва ми съвет за статии на всякаква тематика!

Значи не е ясно какви са правата за копиране?

И какво става, ако няколко души с Google+ акаунти активират Google Authorship на своите копия на статиите?
 
От: Трябва ми съвет за статии на всякаква тематика!

Значи не е ясно какви са правата за копиране?

И какво става, ако няколко души с Google+ акаунти активират Google Authorship на своите копия на статиите?

Каза ти човека, че ще ги превежда на бг. Няма значение кви са правата аз лично превеждам квото ми падне и гуугъл си го отчита като уникално, понеже реално е такова, а тоя дето го е писал да ме намери в България, ако въобще разбере, че съм превел нещо негово на родният си език. А какъв е смисъл от архива не знам, може рандом да си превеждаш от "живи" сайтове, щом ще превеждаш съдържанието ти винаги ще бъде уникално т.е не виждам смисъл от въпросния архив - инфо в нета за превеждане бол.
 
От: От: Трябва ми съвет за статии на всякаква тематика!

Каза ти човека, че ще ги превежда на бг. Няма значение кви са правата аз лично превеждам квото ми падне и гуугъл си го отчита като уникално, понеже реално е такова, а тоя дето го е писал да ме намери в България, ако въобще разбере че съм превел нещо негово на родният си език. А какъв е смисъл от архива не знам, може рандом да си превеждаш от "живи" сайтове, щом ще превеждаш съдържанието ти винаги ще бъде уникално т.е не виждам смисъл от въпросния архив - инфо в нета за превеждане бол.

Много правилно ... просто питам защото попаднах на нещо и питам дали има смисъл от него ;)
 
От: Трябва ми съвет за статии на всякаква тематика!

след превода става уникално стига да не са го дръпнали още 10 души от БГ с цел превод, тогава пак ще има дублиране
 
От: Трябва ми съвет за статии на всякаква тематика!

след превода става уникално стига да не са го дръпнали още 10 души от БГ с цел превод, тогава пак ще има дублиране

Ех.. то винаги някой може да преведе нещо което и ти ще превеждаш особено, ако сте в някоя малка низша, но нали се сещаш, че човека не е машина или програма и от превод до превод има разлика, аз например, с моят скромен английски половината статия си я насосвам как ми падне, шанс превода да съвпадне 1 към 1 с на някой друг няма.
 
От: Трябва ми съвет за статии на всякаква тематика!

Мисля, че както и да превеждаш - ако някой друг превежда същия текст ще се получи доста дублиране. Особено ако и двамата превеждате буквално.
 
От: Трябва ми съвет за статии на всякаква тематика!

ПЛР статии да ви кажа, един трик - търсете супер стари плр архиви със статии - има форуми където има архиви от 2006-2007-2008 - идеята е, че където са били публикувани, сайта може да е умрял, сещате се - пробвайте, търсете.
 
От: Трябва ми съвет за статии на всякаква тематика!

Аз пробвах да търся умрели форуми, които са архивирани от archive.org. Обаче повечето такива са пълни предимно със спам и съдържанието им не става.

Пробвах да си набавя списъци със стари форуми от архиви на директории за сайтове... Трудна работа. Форумите с качествено съдържание продължават да си действат.
 

Горе