Трябва ми e-learning систем

gkotsev

New Member
Здравейте,
Първо надявам пиша в правилната тема, ако не ще съм много задължен на някои модератор или админ, ако ми премести темата в правилната секция.
Та трябва ми някои човек или фирма, която да ми разработи система за онлайн курсове.
Системата в общи линии трябва да е следното.
Някои си харесва определен курс, прави си регистрация и си купува курса (чрез кредитна карта/paypal/банков предов и т.н.). След коети получава достъп до видеата за курса които си е купи. Гледаш няколко видеа предварително направени от нас, на края на всяко или след определен брой видеа за дадения курс правиш тест. След което системата ти издава сертификат в PDF формат, които да може да си свалиш от етапа и на по-късен етап. Системата трябва да е супер лесна за потребителите (имам 2 подобни, които мога да дам за пример, но няма да им правя реклама тук).

Предпочитам хората или екипът, които ще работят по това, да са препоръчани от админите, защото не си падам по измами :)
 
Това бая неща има за писане, не си споменал никакви подробности по заданието освен финалните неща.
 
За момента лидер си остава Moodle-а. Почти не съм срещал някоя къстам на наши университети. Под тайна ще кажа, че скоро всеки голям (който няма) ще се сдобие с една такава, като целта е да вкарат дистанционното като форма на обучение. Особено за такива като мен и други заети, пропуснали в годините шанса си. :) Следващия голям университет е Морско училище във Варна, даже го обявиха във вестника си, който издават те.

Но, ако искаш нещо по-малко да правиш, може да погледнеш това: themeforest.net/item/wplms-learning-management-system/6780226?s_rank=11
Наскоро се възползвах само от темата, но отзад има цяла система с количка, платформа за обучение и доста опции. ;)
 
Аз преди време ползвах системата на MyGrammarLab, за да се подготвя добре за сертификата C1 по английски. Много е добра системата, но тя е книга+упражнения в нея+онлайн видеа+онлайн упражнения.Авторът може да се запознае със системата, но както казах се продава само книга граматика+код за достъп и цената е към 85 паунда.Та мисълта ми беше, че ако иска нещо подобно, цената би била доста висока.
 
Колега, първо се извинявам, че малко ще разводня темата ти, но не искам да пускам нова...

WP с moodle мога ли да го интегрирам? На мен ми трябват профил /за имената на курсиста/ и издаването на сертификат след приключването
Всяка лекция (чисто текстов формат ще е) в края си ще има тест при преминаването на който се отключва следващата. И така до финалния резултат -> удостоверение за преминат курс.
Истаната е, че в момента подготвям материала и не съм се захванал сериозно да видя как мога да си изпълня заканата за безплатен курс...
 
Няма да се оправиш с тея готови платформи. Хващай и си го пиши сам, или си събери екип да го пишат качествено.
 
Ако имаш задание предлагам реална естимация на времето, което ще бъде изразходено както и всички технологии, които ще бъдат използвани.
Ако липсва задание се предлага и помощ при изготвянето му както и на техническа документация заедно с "user manual" и пълна отговорност относно реализацияна му.
 
@gkotsev Както писах по-горе, не е нужно да откриваш топлата вода. Това което търсиш, отдавна е измислено и работи успешно - Moodle. Трябва ти видео, вдигаш Kaltura сървър и го интегрираш с Moodle. Искаш да имаш онлайн лекции и презентации, добавяш BigBlueButton сървър. Като трябва да продаваш, интегрираш с някакъв магазин. Останалото го има в Moodle или в плъгини за него. Всичко описано е правено от екипа ни 2009-2016 за над 30 датски колежа и университета. Дори в една платформа в момента са 23, всеки на поддомейн, а системата е една. Всичко работи на 2 физически сървъра. Не правя реклама, не се занимаваме отдавна с това. Клиентите са стари и продължаваме с поддръжката им.
 
Последно редактирано:
Колега, първо се извинявам, че малко ще разводня темата ти, но не искам да пускам нова...

WP с moodle мога ли да го интегрирам? На мен ми трябват профил /за имената на курсиста/ и издаването на сертификат след приключването
Всяка лекция (чисто текстов формат ще е) в края си ще има тест при преминаването на който се отключва следващата. И така до финалния резултат -> удостоверение за преминат курс.
Истаната е, че в момента подготвям материала и не съм се захванал сериозно да видя как мога да си изпълня заканата за безплатен курс...

@stroej За интеграцията с Wordpress:

GIT- https://github.com/dualcube/moowoodle
https://wordpress.org/plugins/moowoodle/

За удостоверенията:

https://moodle.org/plugins/search.php?s=certificate&search=Search+plugins
 

Горе