Конкурс за: Турнир за писане от НЕкопирайтъри

beautyFear

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
12   0   0
Тема: OFF TOPIC – по избор на участника.
Пример:
„Топ 10 дестинации за туризъм в света“ – 0% креативност.
„Модата е моята страст“ – 3% креативност.
„Животът на младия копирайтър“ – 57% креативност.
Обем: до 500 думи
Начало: 16.05.2021
Край: 24.05.2021
Жури: След приключване на конкурса, ще бъде създадена анонимна анкета и всеки потребител във форума ще може да гласува. Срок: 3 дена.
Изискване за участие: публикуване на материала като изображение в темата. Потребители, които публикуват целия текст като коментар в темата няма да бъдат включени в анкетата.
Награден фонд: 10 лв. от мен + допълнително заявени средства по време на конкурса. Допълнителната стойност към наградния фонд е изцяло на доброволни начала.

Всички заслуги за заглавието на конкурса - @tekstmag.
Идеята тръгна от тази тема. Малко лафче, малко ирония, @Noke каза: "Организирай го" и аз действам.
Благодарности на @madgooglebot за предложенията.
 
Хората ги мързи два реда да прочетат, камо ли по 500 думи текст от 10 НЕкопирайтъри. За организацията - БРАВО!
 
Каква е целта? Да си намериш някой да пише в дългосрочен план?
 
Хората ги мързи два реда да прочетат, камо ли по 500 думи текст от 10 НЕкопирайтъри. За организацията - БРАВО!
Имеше се идея да пишат, а не да копират и преразказват. Поне аз така разбрах..
Ако има некаф калабалък, може и аз да участвам с дарение, но в никакъв случай не поголямо от това на Нокито ахахахах
 
Знаех си, че си копирайтър ахахах то не мое се скрие, особено КОГАТО НЯМА РАБОТА, а пък има теми за политика хаха :p
 
Имеше се идея да пишат, а не да копират и преразказват. Поне аз така разбрах..
Ако има некаф калабалък, може и аз да участвам с дарение, но в никакъв случай не поголямо от това на Нокито ахахахах
Говоря за оценяването. Няма кой да чете текстове и да гласува в анкета.
 
ооо повярвай ми ИМА, нямаш идея колко кибици има тука :) хора без работа, с кофти сем, в кофти обстановка, в кофти насторение.. всичките тез са потенциални гласуващи.., стига да има матриал. Не съди по същинската активност на форума, това няма нищо общо! Не подценявай пасивната, но в крайна сметка активна част при възловите галимации - част от форума, която не ти излиза чисто като статискита в брояча ;)
 
Най-обичаме да критикуваме и да изказваме мнения тук. Само нашите неща гледат по лого конкурсите, един път и писачите да минат под струята :) Лошо само, че засега спамерите сме повече от участниците :D
 
Последно редактирано:
Ще минат ако имат характер..щото е мноф лесно на ЛС да се пъчат "аз съм писал за.."
Дей да видим тук кой кво може, лоша реклама нали няма ;)
 
Ако темата на статията ми е "Как се обърках да напиша 500 думи заради 10%-тов шанс да спечеля 10лв." колко ще е за креативност оценката?
 
Ако темата на статията ми е "Как се обърках да напиша 500 думи заради 10%-тов шанс да спечеля 10лв." колко ще е за креативност оценката?
Това едно на ръка. Може би е добра идея да пишем тема за тибетски лечител без ръце за да се "хване" по-голям % на уникалност, макар че на вкус и на цвет...

Заглавието на темата е с нотка сърказъм или виждаме нов метод за тълковна точност какво е и какво не е копирайтинг.

Какво се иска да се пише, есе ли, проза ли...ще продаваме ли, ще обясняваме ли, ще сравняваме ли, насоченост, бранд или сфера, цел?
Това е като да пиша, че искам програмерите тука да спретнат един сайт с уникална визия и функции. Обикновено, когато някой се изрази с лаконичното "търся човек за направа на сайт" следващите 10 поста са "мъмрене за уточняване".

Гледам, че 1/3 от темата е запълнена с благодарности към инициаторите и техния принос към раждането на тази идея и с висок % на креативност.
Във тази връзка апелирам към тях (виждам, че има и копирайтъри) да зададат старт на творението и идеята си и да постнат първата статия, че да дадат пример на останалите. Дето пееше една уникално креативна личност "покажи на тея хора как го правиш".
 
А питате ли ги участващите в конкурси за лога/банери и тн? Техният труд е поне по 100 на вашите драсканици, а шанса е пак същия..
И в крайна сметка, един спечелил тук, може да използва случая за реклама после като се набират краснописци, не е ли така?? И то един страшен труд, не е истина! Вие така и така си драскате тук всякакви дерзания без какъвто и да е смисъл, камо ли награда или ползва в бъдеще.
 
Явно трудно се хваща нотката на сарказъм в самия "Конкурс". Нарочно сложих линк към темата, откъдето тръгна идеята. За по-любознателните, разбира се. Не парадирам с чувство за хумор, но целият конкурс е за забавление и отсяване на материали. Критерият за креативност не се базира на горепосочените примерни заглавия, а на личната преценка на участника. Самите примери имат за цел да асоциират с лично творчество, а не с copy/paste. Предполага се, че OFF TOPIC изключва всякакви продуктови представяния, продуктови сравнения, брандови представяния, пазарни нисши и т.н.
 
Явно трудно се хваща нотката на сарказъм в самия "Конкурс". Нарочно сложих линк към темата, откъдето тръгна идеята. За по-любознателните, разбира се. Не парадирам с чувство за хумор, но целият конкурс е за забавление и отсяване на материали. Критерият за креативност не се базира на горепосочените примерни заглавия, а на личната преценка на участника. Самите примери имат за цел да асоциират с лично творчество, а не с copy/paste. Предполага се, че OFF TOPIC изключва всякакви продуктови представяния, продуктови сравнения, брандови представяния, пазарни нисши и т.н.
Колега, какво значи "пазарни ниСши"?
 
Що му отвръщаш изобщо, виж че е доказан спамер.. Обаче отворкото, ако имаше тук награда 500лв дали щеше да спами и да се заяжда за глупости :D

Ай бегай си в раздел политика, там е спама, там ти е кочинката!
 
Ех, къде ми е акълът... Предположих, че заяждането изразява силното желание за участие.
 

Горе