Конкурс за: Турнир за писане от НЕкопирайтъри

Дами и господа!
Момчета и момичета! Кой както се чувства.
Имам въпрос, относно конкурса към Организаторите :
1. Таргет персоната кой /коя е? Или и тя ще е свободно избрана?
2. След като напиша "съчинението" си, трябва ли да се обяснявам за тази персона или всеки от вас ще си я разчете? Все пак Копирайтингът е част от Дигиталния Маркетинг и разчитам, като Некопирайтър, че журито ще има познания в бранша.
Извинявам се, ако за някои от вас писаниците ми са спам. Това произхожда отново от факта, че не се познаваме
 
Спокойно, вие пък започнахте да се превъзнасяте още от сега :)

Жури няма, глупави също! Пуска се анкета и се гласува от който иска.
Ако не са те разбрали, значи не ставаш. Идеята в писателството е да ги грабнеш, тоест да те разберат, а не обратното - да се мъчат да те разбират.
То за това има и автори с една единствена книга, има и такива с над 20..

Бай дъ уей, имам един стар мини-роман. Писал съм го в 7 или 8 клас беше. Мога ли да участвам с него, или поне да ви го постна за стимул :)
 
Спокойно, вие пък започнахте да се превъзнасяте още от сега :)

Жури няма, глупави също! Пуска се анкета и се гласува от който иска.
Ако не са те разбрали, значи не ставаш. Идеята в писателството е да ги грабнеш, тоест да те разберат, а не обратното - да се мъчат да те разбират.
То за това има и автори с една единствена книга, има и такива с над 20..

Бай дъ уей, имам един стар мини-роман. Писал съм го в 7 или 8 клас беше. Мога ли да участвам с него, или поне да ви го постна за стимул :)
Уважаеми г-н Мадгооглебот,
Моля, обяснете в крайна сметка турнирът с каква цел е?
Думата Копирайтър за Вас какво означава? Тук за писател ли говорим или за Копирайтър? Благодаря предварително, че отделихте от ценното си време да ми поясните. В контекстта на поднесеното като условие за конкурс + коментари + контекстта на вашето мнение, смея да твърдя, че НЕ повредата е в моя НЕтелевизор. Хайде със здраве всички. Отивам да се "превъзнасям" в облаците . УСПЕХ!
 
Абе момиче, не се излагай, ами отиди на първия пост и всичко ще ти се изясни :)
 
Ама @Dendy е права. Много размити станаха нещата. Некопирайтър текст, непримери, кръстници и така нататък. Айде някой да ми честити и Нерожденния ден, че тука стана като Алиса в страната на чудесата.
3 страници коментари и нищо.

Намалете сарказма и хумора, явно голяма част от хората на са толкова "извисени". Дайте точна насока и да се действа. А не да ми наливате Непримери за некопирайтури, писани от барони и кръстници... да сме се наслаждавали ние, простолюдието. Още малко и да врътнем бизнес като Нерон и да се продава виното, с което високопоставените си мият краката. Верно стана голямо превъзнасяне...
 
Нещата са мега прости. Не знам защо ги усложнявате.. Може би "стартов страх или притеснение" :) Бе джасайте смело, кво ви пука ;)

Тва с НЕкопирайтинга, пък няма НИКАКВА драма. Просто матриала да не е копиран и преразказан, НИЩО ДРУГО. То самия термин копирайтинг си казва всичко - копирано и преразказано съдържание, без особено творчество. Значи НЕкопирайтинга е обратното - да има лично творчество, не преразказ. Що се увъртехте толкова около тая драма?

Тематиката също ясна отсекъде - кой квото му е кеф

Между другото, аз съм организирал подобен турнир едно време тук, това не е сефте. НО бях много ЛОШ и стриктен и имаше участници поне 8-9 си спомням. Е верно, лека подбробност - наградата беше 100лв :D Така че, явно варианта да станат сериозни нещата - некой от кибиците дет "само гледам" веднага да извадят едни бързи 100лв :D
 
То самия термин копирайтинг си казва всичко - копирано и преразказано съдържание, без особено творчество
Няма как да си по-далеч от истината. :)

Копирайтърите са креативни личности, чиято задача е да измислят слогани и супер оригинални рекламни послания - НИЩО КОПИРАНО. Виж, контент-райтърите имат задачата да бухат текст, който реално никой няма да чете, а просто ще бъде отчетен като полезно съдържание от ботовете на гугле-то.

Колкото до яснотата - категорично няма такава. Идеята на темата да се щипнат леко определени хора. За нас останалите тук се предлага сеир и ние го гледаме. Все още чакаме да започне представлението.
 
То самия термин копирайтинг си казва всичко - копирано и преразказано съдържание, без особено творчество. Значи НЕкопирайтинга е обратното - да има лично творчество, не преразказ. Що се увъртехте толкова около тая драма?
Копирайтингът ползва ред методи с определени цели – привличане вниманието на евентуалния читател; изтъкване предмета на разгласа, тъй че марката му да се запомни; обясняване характеристиките на предмета на разгласа и на евентуалните ползи от тях за евентуалния потребител; повишаване рейтинга на сайтове в интернет търсачките (копирайтинг за SEO).

За справка от Wiki-то: https://bg.wikipedia.org/wiki/Копирайтинг

Както споменах, нещата са много размити и затова вероятно много от хората не разбират или не се включват.
Слагай смело "лошата" маска и измислете кристално ясни правила и насока, обяснени като за американци :D :D :D. И да вземем да изясним дефиницията на термина "копирайтинг", че гледам от субективна гледна точка тълкуванията излизат антоними.
 
Добре де, трудно ме убедихте, че не винаги е копирано :)

Значи сега остава само още 4-5 страници да потълкуваме що е то "копирайтинг" и може да започваме ахаха
 
Добре де, трудно ме убедихте, че не винаги е копирано :)

Значи сега остава само още 4-5 страници да потълкуваме що е то "копирайтинг" и може да започваме ахаха

Ами аз затова ти казвам, че от толкова сарказъм и неконкретика нещата се размиват доста. Придайте малко тежест на съревнованието, а не да гледате как щипят момите като бабичките на мегдана.

Визирам:

Колкото до яснотата - категорично няма такава. Идеята на темата да се щипнат леко определени хора. За нас останалите тук се предлага сеир и ние го гледаме. Все още чакаме да започне представлението.

Малко хора ще се включат в нещо, поначало създадено за майтап или да се хвърлят камъни от мъдреците на бялото братство. Всеки се опитва да прави това, което може най-добре. Дали е успешно или харесвано вече е друг въпрос.

Отново апелирам: придайте малко сериозност на темата и се надявам да се получат нещата. Кой за колко добър или лош копи или некопи или антирайтър се има е субективно. + това от един шофьор на автобус за 15мин. понякога може да научиш повече от 12г. в училище ;). "По-врелите" в живота предполагам ще се съгласят.
 
Ами аз затова ти казвам, че от толкова сарказъм и неконкретика нещата се размиват доста. Придайте малко тежест на съревнованието, а не да гледате как щипят момите като бабичките на мегдана.

Визирам:



Малко хора ще се включат в нещо, поначало създадено за майтап или да се хвърлят камъни от мъдреците на бялото братство. Всеки се опитва да прави това, което може най-добре. Дали е успешно или харесвано вече е друг въпрос.

Отново апелирам: придайте малко сериозност на темата и се надявам да се получат нещата. Кой за колко добър или лош копи или некопи или антирайтър се има е субективно. + това от един шофьор на автобус за 15мин. понякога може да научиш повече от 12г. в училище ;). "По-врелите" в живота предполагам ще се съгласят.
Съгласна съм да се спретне състезание между непрофесионалисти, но като гледам всички се дърпат.

Мисля, че ако изобщо се стартира състезателен процес, ще се гледат копирайтърските, а не писателските умения. Има много специфични правила за SEO писане, които за един литератор са си живо мъчение - казвам го от личен опит.

Има обаче хора с огромен разказвачески талант, чиято работа съвсем не е свързана с писане на текст. Можете да погледнете темата на biaaro "как фалирах" или нещо подобно. Аз класиците не съм чела с такъв захлас. :)

п.с. Пожелавам успех на начинанието, макар да съм доста скептична относно неговата реализация. :)
 
........ + това от един шофьор на автобус за 15мин. понякога може да научиш повече от 12г. в училище ;). "По-врелите" в живота предполагам ще се съгласят.
Това за шофьора е много добро и вярно. Днес си говорих с един "крайпътен" музикант. В центъра на града, акордеона...там какъв инсайд събрах... ама не беше нищо ново де. Познатите - развод, алкохол, безпаричие...

п.с : явно няма да участвам в конкурса, така че ще спамя, но с добавена стойност ;)
 
За съжаление, едва ли ще се получат нещата. Просто липсва награден фонд. Вижте първите реакции в началото, те са най-показателни. Твърде е комерсиален този форум.
 

madgooglebot, не е заради наградния фонд. Като дете родено през 80-те години успяло да се докосне до титлата пионерче не се интересувам от фонда :)

А да питам професионалистите. Как мога да ползвам advego.... за социално слаби, неориентирани в професията и не знаещи още дали това е нещото им? Тук съм сериозна, не искам да плащам отново за нещо, което няма да използвам. Проба-грешка ми излезе солено.
 

madgooglebot, не е заради наградния фонд. Като дете родено през 80-те години успяло да се докосне до титлата пионерче не се интересувам от фонда :)

А да питам професионалистите. Как мога да ползвам advego.... за социално слаби, неориентирани в професията и не знаещи още дали това е нещото им? Тук съм сериозна, не искам да плащам отново за нещо, което няма да използвам. Проба-грешка ми излезе солено.

Има си безплатна версия в официалния сайт мисля. Теглиш и действаш.
Ако ти стане интересно и се задържиш в сферата, може да се ориентираш към други платформи и софтуер за анализ и честота на ключови думи, LSI и др.

А "проба-грешка" е единствения и най-верен подход, отнасящ се за всичко в реалния свят (а не този на Алиса :D ). Самата природа е създадена/самосъздадена на този принцип, така че действай смело и успех!
 
Иска ти се да си била пионерче ахаха макс - чавдарче ;)

Еми участвай тогава! Само не ми казвай, че за нещо се чувстваш обидена, щото ако е така, то мястото не ти е в този форум... Тук, на първо място се обиждаме взаимно, за да не кажа - храниме се стабилно при това хаха Ако не носиш на бой, значи - както писах по-горе - не ставаш :)
 
Иска ти се да си била пионерче ахаха макс - чавдарче ;)

Еми участвай тогава! Само не ми казвай, че за нещо се чувстваш обидена, щото ако е така, то мястото не ти е в този форум... Тук, на първо място се обиждаме взаимно, за да не кажа - храниме се стабилно при това хаха Ако не носиш на бой, значи - както писах по-горе - не ставаш :)
Всичко е точно. И "необиждането" се изгражда с Либоф към ближния ;) .
Пионерче станах, но бях сърдито такова явно пак някой ме беше обидил и добре, че малко след това ми свалиха връзката, с моето свободолюбие и непокорство нямаше да стана комсомолец. :D
Бягам да си действам с advego- то. Щом Бил Г. няма да ми се сърди :)
Пък понататък ще ви пусна нещо мое ей така за обратна връзка, без конкурси, награди, сарказъм и т.н. Да кажете дали ставам за копирайтър :cool:
 
Иска ти се да си била пионерче ахаха макс - чавдарче ;)

Еми участвай тогава! Само не ми казвай, че за нещо се чувстваш обидена, щото ако е така, то мястото не ти е в този форум... Тук, на първо място се обиждаме взаимно, за да не кажа - храниме се стабилно при това хаха Ако не носиш на бой, значи - както писах по-горе - не ставаш :)
Стига си плашил момичето. Да, храним се, но и си помагаме кой с каквото може.

@Dendy, определено ще ти е нужна по-дебела кожа, но пък престоят ти в този форум ще е приятен и със сигурност продуктивен. И аз като теб на времето влязох плахо, но след две три битки се окопитих и вече се възприемам като трол тежка категория. :)

Относно сериозността на конкурса - не може да се говори за такава при положение, че авторът на темата не ебава да влезе и да даде елементарни насоки какво е мислил, че ще се случи с отварянето ѝ.
 
Бягам да си действам с advego- то. Щом Бил Г. няма да ми се сърди :)

Той чича ни Били сега други неща го тревожат...и той пред развод. Скоро време може да го засечеш в дует с крайпътния музикант, който си срещнала :D :D :D.
 
Той чича ни Били сега други неща го тревожат...и той пред развод. Скоро време може да го засечеш в дует с крайпътния музикант, който си срещнала :D :D :D.
Надай се. Тоя има пари за три живота. Колкото и да му вземе "Миринда", пак ще останат за засенчване на слънцето и други "филантропски" мероприятия. ;)
 

Горе