Турция или България е по-добре икономически? Как преценявате икономиките?

От: Турция или България е по-добре икономически? Как преценявате икономиките?

Е нали сравняване икономики :)

А иначе ако трябва сме честни Турция е всичко разположено по Средиземноморието - на 50км от там на вътре друго си е. Минали месец с една позната от Турция си говорихме именно това похвалим им икономиката, тя жената е женена за турчин, мохамоданчена българка е, та имат завод за дрехи с над 500 служители - тя казва бе недей да вярваш Турция е това което си го представяш и то само в големите центрове от Анадола до източните граници трагедия. То е като при нас БГ е само Софето айде малко Варна и Пловдив. А иначе за турците това са следствие на Хамерикансия модел и кинтите им
 
От: Турция или България е по-добре икономически? Как преценявате икономиките?

До 90 България беше с пъти пред Турсия, а сега с 50 години назад!
Някаква носталгия към социализЪма ли имаш?
Аз пък да ти кажа, че ако не бяхме минавали през този период с народната власт, дето промиха мозъците на селяните и ги направиха пролетарият, сега щяхме да сме на светлинни години пред Турция.
А и след 90те може да се каже, че ни управляват пак същите чишити, само че политическата ситуация е друга и е трудно да накараш човек научен на мързел толкова години да работи и да му промениш съзнанието. Тъй че дълго ще си носим последствията и може би трябва да се сменят няколко поколения и чак тогава ще почнем да се оправяме.
 
От: Турция или България е по-добре икономически? Как преценявате икономиките?

вижте резаците какъв девиз имат:

(Мир в страната, мир в света)

скоро не съм чел по-тъпо нещо :mrgreen:
 
От: Турция или България е по-добре икономически? Как преценявате икономиките?

Ами като искат мир, да се помирят с кюрдите и да им дадат малко автономия...
 
От: От: Турция или България е по-добре икономически? Как преценявате икономиките?

Те турците може да имат армия ама не виждаш ли, че вече има значение колко атомни бомби имаш, колко ракети, колко такива неща.... :D

На мен ли го казваш бившия военен :) Да така е вече, в сегашните години е демоде в армията войниците да бягат в полята с автоматите и да викат "Ура" и да стрелят на рубежа. Сега всичко е компютри, сателити, GPS-системи, безпилотни бомбардировачи че даже и танкове-роботи има... Мисълта ми беше че си поддържат войската принципно, а за техниката е ясно. Само да не решат да ни превземат, че ще стане за по малко от 48 h.
 
От: От: Турция или България е по-добре икономически? Как преценявате икономиките?

Само да не решат да ни превземат, че ще стане за по малко от 48 h.
Аз съм си мислил, че не е чак толкова невероятно района от Кърджали та чак до Малко Търново и границата да се отцепи към Турция. Тези които са имали път на там вероятно са забелязали, че особено в малките населени места в областта се говори предимно турски език и българите там са малцинство. Само една искра да се подхвърли в този район и гледай второ Косово, че хората там са предимно необрззовани и лесно могат да се манипулират.
 
От: От: Турция или България е по-добре икономически? Как преценявате икономиките?

Аз съм си мислил, че не е чак толкова невероятно района от Кърджали та чак до Малко Търново и границата да се отцепи към Турция. Тези които са имали път на там вероятно са забелязали, че особено в малките населени места в областта се говори предимно турски език и българите там са малцинство. Само една искра да се подхвърли в този район и гледай второ Косово, че хората там са предимно необрззовани и лесно могат да се манипулират.

Това как ще стане? И двете страни са в НАТО, чак пък така да ни прецакат :(
 
От: Турция или България е по-добре икономически? Как преценявате икономиките?

Аз съм си мислил, че не е чак толкова невероятно района от Кърджали та чак до Малко Търново и границата да се отцепи към Турция. Тези които са имали път на там вероятно са забелязали, че особено в малките населени места в областта се говори предимно турски език и българите там са малцинство. Само една искра да се подхвърли в този район и гледай второ Косово, че хората там са предимно необрззовани и лесно могат да се манипулират.
Бате, приказваш глупости.
Малко Търново е в Странджа.
Къде в региона Странджа-Сакар има турско езично население или мохамедани?
По границата ни с Турция няма такива села.
 
От: От: От: Турция или България е по-добре икономически? Как преценявате икономиките?

Това как ще стане? И двете страни са в НАТО, чак пък така да ни прецакат :(

Това няма никакво значение че сме в НАТО. Нали бях военен и знам как подло работят натовци - гледат си предимно техните интереси. Знам и висшите им офицери какви лизачи и лицемери са. Пред теб US-натовския офицер си приказва с много любезен тон, говори така че те принуждава да се отпуснеш, да му имаш доверие, а зад гърба ти ходи и те клади на разни ВКР-та. Така че всичко може да се очаква особено от US-натовците. Като фурнаджийска лопата са, и ваку и таку дето се казва. А пък военната политика на USA е пълна помия която вони от километри. Такива са и шапкарите им. Разделяй и владей.

nortrant Ще ни прецакат и още как. Не са решили, не са го направили. Само се молете да не решат.
 
От: Турция или България е по-добре икономически? Как преценявате икономиките?

Бате, приказваш глупости.
Малко Търново е в Странджа.
Къде в региона Странджа-Сакар има турско езично население или мохамедани?
По границата ни с Турция няма такива села.
Говоря от личен опит. Миналата година за път към морето имах възможността да се убедя лично. В Кърджали спряхме в няколко заведения, персонала ни фъфлеше на турски език и определено се затрудняваше с комуникцаията на бълграски. Малко Търново е на самата граница с Турция, погледни политическата карта. В селата в областта се говори предимно турски език.
Погледни и тук
 
От: От: От: Турция или България е по-добре икономически? Как преценявате икономиките?

Това няма никакво значение че сме в НАТО. Нали бях военен и знам как подло работят натовци - гледат си предимно техните интереси. Знам и висшите им офицери какви лизачи и лицемери са. Пред теб US-натовския офицер си приказва с много любезен тон, говори така че те принуждава да се отпуснеш, да му имаш доверие, а зад гърба ти ходи и те клади на разни ВКР-та. Така че всичко може да се очаква особено от US-натовците. Като фурнаджийска лопата са, и ваку и таку дето се казва. А пък военната политика на USA е пълна помия която вони от километри. Такива са и шапкарите им. Разделяй и владей.

nortrant Ще ни прецакат и още как. Не са решили, не са го направили. Само се молете да не решат.

О, за американците не се и съмнявам! От тях може да се очаква абсолютно всичко!
 
От: Турция или България е по-добре икономически? Как преценявате икономиките?

Говоря от личен опит. Миналата година за път към морето имах възможността да се убедя лично. В Кърджали спряхме в няколко заведения, персонала ни фъфлеше на турски език и определено се затрудняваше с комуникцаията на бълграски. Малко Търново е на самата граница с Турция, погледни политическата карта. В селата в областта се говори предимно турски език.
Погледни и тук

Кърджали е в Родопите, а Малко Търново е в Странджа.
Погледни картата. От Тополовградско на изток до Черно Море и на север до айтоския балкан няма населени места с турскоговорящи.
Това, че Малко Търново е на границата, не означава, че хората знаят турски език.
В Странджа-Сакар са "тронки" - може би най-устойчивите и инати българи.
Макар да е до турската граница, не знаят турска дума и говорят чист български.
В Странджа са запазени и много български традиции, като нестинарството. Това е един чисто български район и именно за това ти казвам, че говориш глупости.
 
От: Турция или България е по-добре икономически? Как преценявате икономиките?

Да вметна само, че хората в тези райони (за Сакар гарантирам) могат да ползват (разбират) турски език, но наистина са едни от най-чепатите българи, оставили земи и богатства по Одрин и околните (в момента турски) територии.
BTW, нямаше правителство в света, което би рискувало с подобно крайгранично население при тогавашното съседство (страна от Варшавския договор и най-мощната натовска армия). Турскоезичното население бе дислоцирано по-надалеч от граничните зони (в които тогава се влизаше с открит лист) по посока Шумен, Разград, Търговище, Кърджали и т.н.

P.S. по заглавието на темата: сравнява се една от най-бързо-развиващите се икономики в света с най-загубената икономика не само в ЕС, но и като цяло в Европа?
 
От: Турция или България е по-добре икономически? Как преценявате икономиките?

Как може да сравнявате даже България с една от най-силните икономики в Европа. Турците са близо и минават немците в най-скоро време, това говорят всички проучвания и тенденции на пазара. Икономически са несравними двете страни!
 
От: Турция или България е по-добре икономически? Как преценявате икономиките?

Как може да сравнявате даже България с една от най-силните икономики в Европа. Турците са близо и минават немците в най-скоро време, това говорят всички проучвания и тенденции на пазара. Икономически са несравними двете страни!

Тука ме разби, швабите да бъдат минати от турците - що за виц? Я виж пак данните, остави ги тези проучвания какво ще стане след 100 години :)
А като сравняваш икономики не гледай номиналния БВП, а на човек и тогава става различно и спокойно се сравнява кой къде е.
 

Горе