Тъпа работа: Пощенска банка.

От: Тъпа работа: Пощенска банка.

@uni-web - Аз мисля, че нещо не си разбрал. Най вероятно си пропуснал предния срок. Ако не е тайна за колко стотинки наказателна лихва говорим?

На тези които се дърпат от кредитните карти мога да кажа само че това са пълни глупости.
Това си е една кредитна линия която е по - добре да я има и да не се ползва от колкото да ти трябва и да я нямаш. Доста по евтино се връзва от бързите кредити :).
 
От: Тъпа работа: Пощенска банка.

@uni-web - Аз мисля, че нещо не си разбрал. Най вероятно си пропуснал предния срок. Ако не е тайна за колко стотинки наказателна лихва говорим?

На тези които се дърпат от кредитните карти мога да кажа само че това са пълни глупости.
Това си е една кредитна линия която е по - добре да я има и да не се ползва от колкото да ти трябва и да я нямаш. Доста по евтино се връзва от бързите кредити :).

Така си е, но явно някой хора не могат да мислят и да преценяват правилно, все другите им виновни.

Не е през друга банка, а кеш на каса. Просто, не мога да го разбера това: Ами ние си имаме и определяме срока в който трябва да заплатите, а никой не ти казва нищо. Пък после ти лющят лихви наказателни щото си избързал един ден.
Месеца започва на първа дата, не на дванайста. И какъв е този период за плащане по-малък от месец.
Като си плащам другите неща, има определена дата но тя е в рамките на месец, и хората си пращат съобщения и работи за да знам. Тук съм си оставил и мейлите и всичко , а няма нито мейл нито нищо. Сещат се да пратят смс обаче за наказателна лихва.
И не е въпроса в сумата, въпроса е в това, че кой-знае колко пъти вече и колко хора са цакали така.

Всеки си има определен срок за погасяване на задълженията: мобилни телефони, кабелни/цифрови телевизии, интернет, ток, вода... и тези срокове не се вписват в календарния месец, това, че ти искаш за твое удобство да погасяваш от първо число на месеца си е твой каприз и няма нищо общо с реалността. Твой проблем е да провериш тази информация, която пряко те засяга, това, че не си направил това, което се иска от теб - да се запознаеш с условията, си е твоя грешка, не на другите.

И също така не приемам и другото, че не те били уведомявали. Напротив. Уведомяват си и то редовно. Всяка седмица пращат имейли с текущата информация, а един път в месеца пращат имейл с цялостно инфо по кредитната карта. Отделно от това си имат онлайн банкиране, където ежедневно може да си следиш информацията.

Това, че ти не си го направил си е твой проблем, и сега другите ти виновни. Поне ще имаш ли смелост да си признаеш грешките, че не си се интересувал достатъчно?
 
От: Тъпа работа: Пощенска банка.

Ами няма как да не съм разбрал, а и мисля много точно описах. Датите на картата са от 12-ти до 22-втори (това дори няма и месец). Пък мен ми я налагат, защото съм внесъл парите на единадесети.
Пък, и какво да ти кажа тези срокове, са ми доста съмнителни. Ако е от 12-ти не трябва ли да е до другия месец 12-ти.
@uni-web - Аз мисля, че нещо не си разбрал. Най вероятно си пропуснал предния срок. Ако не е тайна за колко стотинки наказателна лихва говорим?

На тези които се дърпат от кредитните карти мога да кажа само че това са пълни глупости.
Това си е една кредитна линия която е по - добре да я има и да не се ползва от колкото да ти трябва и да я нямаш. Доста по евтино се връзва от бързите кредити :).
 
От: От: Тъпа работа: Пощенска банка.

Ако искаш да ти дам логина за пощата да, видиш. Нали не ме наричаш лъжец?
И какво е това онлайн банкиране за кредитна карта, пък и за да има онлайн банкиране пак се плаща мисля знаеш. Аз си имам онлайн банкиране, но на моята си сметка не на кредитни карти, и то е в друга банка не в тази.
Така си е, но явно някой хора не могат да мислят и да преценяват правилно, все другите им виновни.



Всеки си има определен срок за погасяване на задълженията: мобилни телефони, кабелни/цифрови телевизии, интернет, ток, вода... и тези срокове не се вписват в календарния месец, това, че ти искаш за твое удобство да погасяваш от първо число на месеца си е твой каприз и няма нищо общо с реалността. Твой проблем е да провериш тази информация, която пряко те засяга, това, че не си направил това, което се иска от теб - да се запознаеш с условията, си е твоя грешка, не на другите.

И също така не приемам и другото, че не те били уведомявали. Напротив. Уведомяват си и то редовно. Всяка седмица пращат имейли с текущата информация, а един път в месеца пращат имейл с цялостно инфо по кредитната карта. Отделно от това си имат онлайн банкиране, където ежедневно може да си следиш информацията.

Това, че ти не си го направил си е твой проблем, и сега другите ти виновни. Поне ще имаш ли смелост да си признаеш грешките, че не си се интересувал достатъчно?
 
От: Тъпа работа: Пощенска банка.

https://e-postbank.bg - тук си правиш безплатен акаунт и вътре се виждат карти, сметки, срокове, извлечения и т.н.
Другото нещо е че в зависимост от това кога си плащал/теглил пари може да стане до 40 дни гратисен период. Пак ти казвам според мен си изпуснал предния срок.
 
Последно редактирано:
От: Тъпа работа: Пощенска банка.

Кредитна карта на ОББ от 500 лв я направих на 2000 лв. Никакви проблеми. 45 дена гратисен период. Сега си отлежава. За при нужда.
Махай се от Пощенска банка.
 
От: От: От: Тъпа работа: Пощенска банка.

Ако искаш да ти дам логина за пощата да, видиш. Нали не ме наричаш лъжец?

Е, не съм го казвал това, просто се изненадвам, че не си потърсил информация. Направи си акаунт както bobbydigital те съветва и всичко ще е наред! Не само, че ще можеш да следиш всичко, но и ще получаваш седмични известия!

Кредитна карта на ОББ от 500 лв я направих на 2000 лв. Никакви проблеми. 45 дена гратисен период. Сега си отлежава. За при нужда.

Вискяр - и при Пощенска банка гратисния период е 45 дни и пак може да си отлежава картата.
 
От: Тъпа работа: Пощенска банка.

Повечето са така.. имат си определен ден, в който "щраква брояча". Ти си ги внесъл на 11-ти, и са ги причислили към предишния месец (брояч).
Трябвало е да вкараш още някакви пари през съответния период.
И аз съм се прецаквал така.
Оправията е да изчистиш всичко и се махаш всякакви кредитни карти.
 
Re: От: Тъпа работа: Пощенска банка.

Ами няма как да не съм разбрал, а и мисля много точно описах. Датите на картата са от 12-ти до 22-втори (това дори няма и месец). Пък мен ми я налагат, защото съм внесъл парите на единадесети.
Пък, и какво да ти кажа тези срокове, са ми доста съмнителни. Ако е от 12-ти не трябва ли да е до другия месец 12-ти.

Нещо не е като хората тука.
Я ги накарай да ти покажат в договора ти или общите условия къде го пише това, че не можеш да погасяваш когато си искаш. Някой имат такива правила (да не можеш да плащаш дълг преди падежа), ама искай да ги видиш.

Аз имам КК, от която мога да тегля кеш от банкомат навсякъде по света без никакви такси (обаче лихвата тече от тегленето - 1%/месец). Също нямат проблем ако плащаш дълга преди падежа - т.е. днес тегля 60 000 рупии в Шри Ланка (едно теглене), утре внасям 300 лири по КК през ел. банкиране от разплащателната ми сметка. Остава някаква смешна сума 10-на лири на 1%/месец (т.е. 1/30%/ден) до падежа.

Горното е за да стане ясно, че с правилната КК си спестяваш много разправии и пари ако пътуваш - горния пример с дебитна карта щеше да е: 2 лири за теглене + 1.5% от сумата (макс 10 лири) = 2+4.50 = 6.50 лири. Вечеря за 1 в луксозен рибен ресторант в Коломбо = 6 лири. Кило банани 10-15 пенса. А в Шри Ланка теглих 5 пъти.
 
Последно редактирано:

Горе