Търговия в Amazon - въпрос относно акаунт

Здравейте,

Бих искал да задам един въпрос, тъй като до сега не съм търгувал през платформата на Amazon.

Разполагаме с продукт, и пряка връзка с производителя. Ще продаваме на принципа на дропшипинг. Продуктът е доста нишов и има сравнително малко предлагане.

Въпросителната е следната:

Продажната цена не е малка и здраве и живот ако се продава ще се продава. В този случай трябва ли акаунта да е бизнес и има ли изобщо такава такава опция?
Може ли да се мине с обикновен акаунт?

Стоката ще се изпраща директно от производителя, като ние няма да имаме контакт с нея. Продукта спада към хранителната промишленост. Всички отговорности за правилния му транспорт са задължение на производителя.
Фактурите също ще се издават от производителя.

В този случай, ако регистрирам бизнес акаунт ще трябва ли да се въвеждат данни на фирмата производител?

Може би имам и още въпроси но за сега като начало е това...

Моля, който може да съдейства!

Благодаря
 
Здравейте,

Бих искал да задам един въпрос, тъй като до сега не съм търгувал през платформата на Amazon.

Разполагаме с продукт, и пряка връзка с производителя. Ще продаваме на принципа на дропшипинг. Продуктът е доста нишов и има сравнително малко предлагане.

Въпросителната е следната:

Продажната цена не е малка и здраве и живот ако се продава ще се продава. В този случай трябва ли акаунта да е бизнес и има ли изобщо такава такава опция?
Може ли да се мине с обикновен акаунт?

Стоката ще се изпраща директно от производителя, като ние няма да имаме контакт с нея. Продукта спада към хранителната промишленост. Всички отговорности за правилния му транспорт са задължение на производителя.
Фактурите също ще се издават от производителя.

В този случай, ако регистрирам бизнес акаунт ще трябва ли да се въвеждат данни на фирмата производител?

Може би имам и още въпроси но за сега като начало е това...

Моля, който може да съдейства!

Благодаря
Пиши ми на имейл [email protected] за да мога да отговоря на всички въпроси,които имаш
За Амазон :)
 
Здравейте,
Бих искала да попитам ако си направя акаунт в amazo.com да продавам като фирма след това ще мога ли да го ползвам и за amazon.co.uk?
Благодаря
 
Здравейте.

Ако може и аз да попитам нещо за Amazon.

Ще имам ли проблеми ако продавам от България в Amazon.co.uk или Ebay в Англия. В момента купувам стока от Китай, но в малки количества за продажба с цел допълнителен доход. Нещата тук горе долу се купуват и за напред ако случайно се увеличат продажбите мисля си за фирма, за да е изрядно всичко.
Имам сериозен човек в Англия, искам да му пратя стока от тук или не знам може би директно от Китай, а той да ги изпраща към купувачите.

Имат ли някакви закони за онлайн продажби както тук? Трябва ли да имам фирма за да направя акаунт и да продавам там? Предполагам че за няколко продажби няма да имам проблем, но знам ли... Не знам как да създам акаунта и как ще изпращам стоката ако се продаде. От мое име ли трябва да е или на този който живее там?
Не искам да се забърквам в неприятности не съм наясно с нещата за това питам ако може да дадете съвет ще съм много благодарен.
 

Горе