Търговия на едро

Нещо като Каталог-справочник - търговци предлагат стоки на едро.
 
Отдавна се чудя защо във форума не се направи наистина секция пазар за стоки, ама не на дропшипинг ами такива при които някои търсят дистрибутори, други искат да разкарат някакво количество и.т.н. З
 
Отдавна се чудя защо във форума не се направи наистина секция пазар за стоки, ама не на дропшипинг ами такива при които някои търсят дистрибутори, други искат да разкарат някакво количество и.т.н. З
Защото ще увеличи драстично работата, но това не ни притеснява. По-скоро ни притеснява момента с разрешаването на измамите, които неминуемо ще се появят, искаме или не искаме. :) Но каталог на дропшипърите ми харесва като идея. :) Влиза за бъдещи планове. Да пообогатим тази идея?! Самата система ще го има като страница и ще се включват и изключват различни дропшипъри. Както БГ, така ЕН. :) Все пак не само тук се продава и само от тук се купува. :) Как звучи. Идеята на @Вискяр Градинаров е страхотна, наистина. :) Че и за неговия бизнес ще има уеб. :)
 
Идеята на@Вискяр Градинаров е страхотна, наистина. :) Че и за неговия бизнес ще има уеб.
Що така ми мислиш лошото - да се бъхтя с тонове? :p
 
И каква е разликата дали някой търси дистрибутори и иска да продава на едро и дропшипинга?
 
И каква е разликата дали някой търси дистрибутори и иска да продава на едро и дропшипинга?
Всъщност разликата е между това дали е пряка (еднократна) търговия или партньорство. Под партньорство разбирай бизнес възможност, което си е за секцията Пари от интернет. За това е малко дилемата.
 
Да, но и при дропшипинга има същия потенциял за имама, освен това може да се окаже, че е еднократна сделка за един продукт. При търговията на едро или дистрибуцията също говорим за дългосрочна работа. Но каквото и да е пак, ще е нещо.
 
Vess31 не съм наясно с модните тенденции. Всички снимки, който сте качила ваши ли са съответно и продуктите? Ако е ДА това е сериозно начинание. Продукта изглежда добре както и презентацията е секси. Въпроса е какво търсите? Дали ще е вътрешния пазар или в чувбина? Какво разбирате под титлата продавач или бизнес съдружие? Ако е за чужбина нещата са доста по-сложни, но пък лесни! И продажбите могат да стигнат небето. Ако в БГ не ви претиснява езика и кражбата на идея, то на запад има армия от такива. да копират продукта ви (и аз го правя но с по-лесни продукти) Ако търсите просто препродавачи трябва се мисли за ретърн адрес и кастъмър сервис, време за доставка, къде ще се складира. Съответно бранд регистрация е препоръчително. При условие, че се справите с това( не е рокет саенс) то тогава просто продавачи ще ви свършат добра работа. Ако не са ви е по силите тези услуги добър бизнес съдружник ще ви е от полза. Тогава трябва сериозни компромиси от към печалба, което за БГ предпримач май не е разбираемо.

Има доста млади момчета и момичета избират продукт( фоам ролер или биотин примерно), на който създават бранд и лого с добър маркетинг и промотиране стигат до бест селъри, дори и да са на по една две години история.

В Англия има няколко легални фирми за производство на суплементи с бял етикет, а в Амазон има над 100 регистрирани бранда с УК производсво!!! Разбирате нали?
Здравейте,благодаря за подробното писание ,няма да лъжа,че все още оформям ясна концепция,попътните ми знаци в задвижването на производствения процес досега са ме насочвали правилно и вярвам,че и занапред ще е така :) проба и това е,насочвам се към чуждестранният пазар ,снимковият материал за момента ,който ползвам е в доста голяма степен личен (наясно съм ,че трябва да е на 100% ) ,но това се случва в движение поне при мен .Смятам дирекно да продавам като за начало,но винаги може да се опита от всичко като например съдружие или дропшипинг:) отворена съм към всичко с цел производственият процес да е в динамика и да вкарва чуждите пари в държавата :)За момента в БГ продавам предимно на дребно, като имам и няколко прекупвача на едро
 
Бих те насочил да продаваш в amazon.co.uk и amazon.de. Можеш да си пратиш там стоката в техните складове и да продаваш наравно все едно си англичанка. Освен това от Англия може да осъществяваш пратки и за поръчки направени не само от Амазон, но и от твоя магазин. Може и от родината да пращаш, но ще си потрошиш нервите по опашките в БГ пощи.
Проучи и etsy също. Изобщо не си губи време в България. Има в etsy от България най-продавани неща точно в твоя бранш.

Само не знам след като продаваш авторски дрехи защо в Емагазина ти се говори за някакви марки, някакви хиляди артикули и.т.н. и после някакъв бутик, пък името на сайта друг и.т.н. оправи си тия неща.

И добре дошла, радвам се когато жена се включи, ние тука сме само мъже и е малко скучно.

И да допълня, може да разгледаш и проучиш Megz тя е за пример в случая.

Името ти е малко проблемно, двете думи значат нещо на английски и ще озадачават клиентите.

И чакаме колекция бельо :), поне докато даваме акъл малко да оплакнем погледа и ние.
 
Последно редактирано:
Бих те насочил да продаваш в amazon.co.uk и amazon.de. Можеш да си пратиш там стоката в техните складове и да продаваш наравно все едно си англичанка. Освен това от Англия може да осъществяваш пратки и за поръчки направени не само от Амазон, но и от твоя магазин. Може и от родината да пращаш, но ще си потрошиш нервите по опашките в БГ пощи.
Проучи и etsy също. Изобщо не си губи време в България. Има в etsy от България най-продавани неща точно в твоя бранш.

Само не знам след като продаваш авторски дрехи защо в Емагазина ти се говори за някакви марки, някакви хиляди артикули и.т.н. и после някакъв бутик, пък името на сайта друг и.т.н. оправи си тия неща.

И добре дошла, радвам се когато жена се включи, ние тука сме само мъже и е малко скучно.

И да допълня, може да разгледаш и проучиш Megz тя е за пример в случая.

Името ти е малко проблемно, двете думи значат нещо на английски и ще озадачават клиентите.

И чакаме колекция бельо :), поне докато даваме акъл малко да оплакнем погледа и ние.
Мда сайта е купен готов и все още не разработен и пуснат в действие ....etsy профил също се разработва :) ,нооо името не мисля да го сменям пък и англо значението е добро :))) на кирилица си е игра на думи несъществуваща дума до сега както и исках така ми и дойде веднъж в главата :) мерси и на теб
 
Идеалното решение е мулти-вендор система за търговци на едро. За съжаление нито пазара в БГ, нито самите търговци биха позволили да се развие такова начинание. Да не говорим за бюджета за развитието му.... Може би след години когато основната дейност на бг търговците не е прееби другарче.
 
Основната дейност на бг търговеца ще се смени от прееби другарче на прави пари от момента в който погледнат навън, но това да се случи трябва да дойде поколение, сегашните са големи тарикати и.т.н, а тарикатлъка пречи. А и езици не знаят.
 
Здравейте,благодаря за подробното писание ,няма да лъжа,че все още оформям ясна концепция,попътните ми знаци в задвижването на производствения процес досега са ме насочвали правилно и вярвам,че и занапред ще е така :) проба и това е,насочвам се към чуждестранният пазар ,снимковият материал за момента ,който ползвам е в доста голяма степен личен (наясно съм ,че трябва да е на 100% ) ,но това се случва в движение поне при мен .Смятам дирекно да продавам като за начало,но винаги може да се опита от всичко като например съдружие или дропшипинг:) отворена съм към всичко с цел производственият процес да е в динамика и да вкарва чуждите пари в държавата :)За момента в БГ продавам предимно на дребно, като имам и няколко прекупвача на едро
Трябва да избереш дали ще продаваш на дребно или през продавачи, твоя случай избирам първото..Няма смисъл да чакаш, Изпозваш социалните медии на макс на ЕН. Регистрираш се където е необходимо и листваш колкото може повече(където го позволява). През соц мед. слагаш линкове към платформи където се продават продуктите. Масово има продукти, който са от Китай но се купуват макар и да чакат 1-2 месеца. Предполгам, че запдняка ще изчака 2 седмици!

Трябва да се има предвид за да дрехи в амазон трябва да се предоставят разни допълнителни услуги като ретърн и кастъмър сервис (не съм много сигурен какво беше точно) аз продавам играчки ;) за деца.

Ти си производител дизайнер, ще те посъветвам тази дейност( продажбите) да я предадеш на някой друг. Дали ще е служител дали ще и бизнес съдружник срещу комисионна вие ще се разберете, но няма как да си добра във всички посоки.
 
Последно редактирано:
Бих те насочил да продаваш в amazon.co.uk и amazon.de. Можеш да си пратиш там стоката в техните складове и да продаваш наравно все едно си англичанка. Освен това от Англия може да осъществяваш пратки и за поръчки направени не само от Амазон, но и от твоя магазин.
Можеш да ползвате логистиката на Амазон това е вярно, но трябва да се регистрирате по ДДС в държавата в която ще складирате, и се прави по пощата. Малко игра на нерви, запада го въведе за да отсее продавачи от цял свят( така си мисля) изпозващи фулфимент услуги. НО успеете ли нещата се променят, тогава попадате под графата Прайм и всеки ваш клиент поръчал ваш продукт ще разчита на Амазон за проблемите който ви говорих по-горе ретърн адрес и кастъмър сервис и също безплатна доставка за поръчки над 20 паунда. Добре е да се знае, че във всяка страна която искате да имате стока трябва да регистрирате по ДДС за съответната локация. Поне Амазон го изизскава ако искате да използвате ПАН–ЕУР( или нещо подобно). НО може да си изберете една държава(едно ддс) то тогава Амазон пак ще праща където сте продала стоката( и е впъти по-евтино) но само от една локация и пак си е Прайм. И най-вече не се занимавате с пощи и тракинг номера, клиентите питат амазон къде е продукта не вас. Тука да вметна, че всяка държава си има лимити за ддс-то и ако достигнете тогава ще трябва да се регистрирате по ДДС като онлаин дистанс селлер за съответната държава. Дай боже такъв късмет на всеки.

Може да листвате продукти в други сайтове и социалната мрежа, същите които имате в Амазон. Тогава просто правите поръчка през селерцентрал къде да ви доставят продукта което за УК е около 5,а за чужбина( Германия, Италия, Франция, Испания) е около 10 паунда за една рокля да речем (сумите са ориентировачни). А и не плащате 15% такса за на Амазон.

Амазон имат изискавания за дрехите как се сгъват или нещо такова ми се мерна преди време, не помня.

П.П. Ограничете се да най-продавани продукти. Имайте предивид, че на запад са по-едрички.
 
Последно редактирано:
Колега, какво пречи с БГфирма по ДДС да продаваш чрез Амазон УК? Сигурен ли си, че не става? Също така това за регистрацията при лимити за онлайн може ли линк къде да прочета? Щото примерно ако са такива нещата, ако стоката позволява голям марж можеш да сключиш договор с ДХЛ примерно и да шипваш от БГ бърза доставка за 2-3 дни стига.
 
Likewise, moving (or having your goods moved) to a storage location in the UK, triggers instant VAT registration requirements in the UK.
https://services.amazon.co.uk/services/fulfilment-by-amazon/vat-resources.html

Vat thresholds for different EU countries
http://www.vatlive.com/eu-vat-rules/distance-selling/distance-selling-eu-vat-thresholds/

Moving and storing inventory in an additional country will trigger additional VAT obligations and may trigger other reporting requirements such as Intrastat. You will be responsible for the collection and payment of your taxes as well as the filing of all relevant returns and invoicing. в Дъното на страницата.
https://services.amazon.co.uk/services/sell-online/international-selling.html
 
Колега, какво пречи с БГфирма по ДДС да продаваш чрез Амазон УК? Сигурен ли си, че не става? Също така това за регистрацията при лимити за онлайн може ли линк къде да прочета? Щото примерно ако са такива нещата, ако стоката позволява голям марж можеш да сключиш договор с ДХЛ примерно и да шипваш от БГ бърза доставка за 2-3 дни стига.

Дали ще пращаш от БГ или ще пращаш да се складират в чужбина са две различни неща!
 
Идеята е добра и много хора както продавачи така и купувачи ще има ползва от темата.
Предлагам да се изчисти първо обаче темата и тук да няма излишни коментари които не са свързани със самата търговия.
В момента темата стана само спам. Даже и самите коментари относно структурата на темата в момента са спам.
Ако искате да оставите коментарите добре но тогава открийте една напълно чиста тема.
Това е моето мнение.
 

Горе