Търговия с Турция

Angell

Active Member
Здравейте,
Първо искам да се извиня, ако темата не е за тук...
Скоро, живот и здраве ще имам път към Истамбул, може би по 1 път седмично.
Дайте ми идея какво може да се прави като бизнес.
Чувал съм какви ли не неща - от лекарства, през перилните препарати, че до памперси...
Даже за лекарствата се говори, че има голяма сметка да се купуват от там и да се носят в БГ, защото много от тях или не се внасят или просто цените в съседна Турция са в пъти по-ниски.
Дайте идеи.
Поздрави!
 
Това с пренасянето на търговски количества лекарства през границата мисля, че хич не е законно.
 
От: Търговия с Турция

Детски дрешки. Имам познат който така си отвори онлайн магазин. Редовно ходи до там да пазарува.
 
От: Търговия с Турция

Всичко що е от плат - дрехи, гащи, сутиени. Със сигурност има изнесено производство в Турция на няколко световни фирми за анцузи има и няколко, които работят на ишлеме както и в БГ де, но там конкретно цените са по-ниски дори от нашите на определени неща, инфо от приятели пазарували от 2 магазина към фабриките и от няколко търговеца, сори, че не мога да бъда по-конкретен. Но поне като насоки, Аче, дано да ти помогне тва инфо. Памперсите гаранция са много по-евтини, до скоро пазарувах от поне 3 магазина в Пловдив такива неща и сега забравих имаше някакво по-особенно брандиране - пак Pampers, но и още нещо, за перилни и почистващи препарати - също. Мисли добре не само ниската цена, но и пазара тук. За мен офертата е само една от там - онлайн за Европата:wink:, трябва малко и да се прочете ако ще е официално как да е изчистено, пък ти пак си цъкай и странично:wink:

П.П. Ако имаш време и ти се занимава - разгледай на капалъ чарши и/или около нея как са представени занаятчиите - де що е ръчна изработка, ако нещо ти се стори интересно и оригинално - нащракай снимки вземи инфо за цени, време за изработка и квот се сетиш и метни едно ЛС да коментираме нещо. :wink:
 
От: Търговия с Турция

Аз мисля, че сте объркали посоката. Изнасяй и продавай в Турция - тя е много по-голям пазар от България. Или обратното: изнасяй от Турция и внасяй и продавай в цяла Европа. Не прави грешката като родните "предприемачи", които внасят от Китай, вместо да изнасят в Китай!
 
От: Търговия с Турция

Аз мисля, че сте объркали посоката. Изнасяй и продавай в Турция - тя е много по-голям пазар от България. Или обратното: изнасяй от Турция и внасяй и продавай в цяла Европа. Не прави грешката като родните "предприемачи", които внасят от Китай, вместо да изнасят в Китай!
Ти изби рибата с това изказване. Какво изнасяш за Китай?
 
От: Търговия с Турция

Ти изби рибата с това изказване. Какво изнасяш за Китай?

Ти пък ... нима ще сравняваш нашия 5-6-7 милионен пазар, който се равнява на един средноголям китайски град с китайския неограничен? Истината е там...
 
От: Търговия с Турция

Знам за едно нещо което се внася в Китай, понеже консумацията му е в пъти по голяма от производството. Ще ви го оставя като задача.
За Турция- каквото и да ти кажат хората и да чуеш, важното е кое ще може да отработиш!
 
От: Търговия с Турция

Мисля, че и доста авточасти внасят от Турция, както и акумулатори и гуми
Чувал съм, че и големи земеделци пазаруват торове оттам
В интерес на истината има разлика в цените на доста стоки, но не знам как стои въпроса с обмитяването
 
От: От: Търговия с Турция

Ти пък ... нима ще сравняваш нашия 5-6-7 милионен пазар, който се равнява на един средноголям китайски град с китайския неограничен? Истината е там...
Е то това е ясно, обаче я се пробвай да внесеш нещо натам. Имам опит само с опити за връщане на стока към Китай. Доста интересно преживяване е.
 
От: От: Търговия с Турция

Е то това е ясно, обаче я се пробвай да внесеш нещо натам. Имам опит само с опити за връщане на стока към Китай. Доста интересно преживяване е.

Е, трудно си е, не е лесно, но който успее да намери път натам... ще успее. Китайския пазар е по-голям от европейския, а който завладее китайския пазар, ще завладее и цяла Азия. Напред, към Китай! :)
 
От: Търговия с Турция

Големия въпрос е какво да се изнася за Китай, какво липсва на Китайците, аз няммам идея, ще трябва да е нещо уникално, където не могат да си го произведат сами, а те правят всичко:)

Фолио за прикрияане на номерата не става, защото те ги произвеждат:-D
Може примрно розово масло, булгаришен доматен, булгарише хлебарка, въпреки, че наще са малко кльощави:-D, сори за офтопика, ама ми стана любопитно, аджеба ко е дефицит в Китай
 
От: От: Търговия с Турция

Знам за едно нещо което се внася в Китай, понеже консумацията му е в пъти по голяма от производството. Ще ви го оставя като задача.

Вино. Иначе в Истанбул е скъпо, това първо. Второ, каквото и да внасяш, ако не е куфарна търговия се обмитява и пак излиза скъпо. И трето внасяй ефедрин, там евтин тук скъп и мноо се харчи :lol:
 
От: От: Търговия с Турция

Големия въпрос е какво да се изнася за Китай, какво липсва на Китайците, аз няммам идея, ще трябва да е нещо уникално, където не могат да си го произведат сами, а те правят всичко:)

Фолио за прикрияане на номерата не става, защото те ги произвеждат:-D
Може примрно розово масло, булгаришен доматен, булгарише хлебарка, въпреки, че наще са малко кльощави:-D, сори за офтопика, ама ми стана любопитно, аджеба ко е дефицит в Китай

Не знам какво ще му помогне твоят отговор
 
От: Търговия с Турция

С нищо, затова съм се извинил предварително, просто ми стана интресна идеята за износ към Китай

Аха, идеята за износ за Китай наистина е интересна
Голямо судоку или главоблъсканица верно
 
От: От: Търговия с Турция

И трето внасяй ефедрин, там евтин тук скъп и мноо се харчи :lol:
И изнасяй каптагон към Сирия. Четох, че цялата ИДИЛ са на такива хапове.
 
От: От: Търговия с Турция

Големия въпрос е какво да се изнася за Китай, какво липсва на Китайците, аз няммам идея, ще трябва да е нещо уникално, където не могат да си го произведат сами, а те правят всичко:)
Отговорът тук е прост – authentic (non-fake, non-replica) goods и най-вече branded (т.е. да си лицензиран, да имаш контракти/договори с марката, да си легален отвсякъде).

Изчитайки 3-те страници от Amazon's global approach has helped entice local shoppers (с разбиране и осмисляне) се разбира, че не е чак толкова трудно да се прави това (още повече, че CN AMZN има и EN interface). Вписваш ssd 512 gb, излиза ти на Samsung-а, а отдолу простите неща, които четат и разбират китайците, четящи на мандарин:


При маратонките, навярно в др. стока е същото. Примерно на Adidas следният артикул пише: Origin: Germany (реално не идват от там, но нали е немска марка и под техен лиценз са си изнесни производството където им е удобно, разбира се по high quality стандартите; у BG да речем има доста артикули, които се правят за немски фирми с немско/EU качество и брандирани „Made in Germany“ – нещо, което е съвсем нормално) и разни картинки, сред които долу може би най-важната: Adidas Authorization 2015 Update

a39e1ef9-e683-4287-8c65-784bde2ab39a._V316835774__SR970,300_.jpg


С лицензът. В отзивите първия тоя с розовите маратонки е виетнамец, който е приложил изображения на закупеният си артикул, където ясно пише, че са произведени у Vietnam.


И парадоксът е налице: Виетнамец купува виетнамски продукт, обиколил земното кълбо навярно, но от AUTHORIZED & LICENSED vendor. Същото важи и за китайците.

По-скоро по и най-трудно е да станеш лицензиран, да си „някой“, да имаш контракт с марката, отколкото самата логистика или какво „точно“ да продаваш. Без него глобалните пазари са ти затворени до големите монополни платформи и отворени до всякаквите шмекералници: всички OLX-country базирани сайтове, craigslist, gumtree и всякакви classified-sites. А у Китай: taobao шмекералникът, бъкащ от unauthorized / fake стока по принцип. Как китаец, уважащ себе си и имащ кинти ПЪРВО да се довери (макар и на локалния за него) на taobao (подобен на feeBay) предвид тоновете количества fakes? Естествено, че той ще го направи през AMZN, където е сигурен, че vendor-ите са минати нужните проверки, са валидирани, имат контракти и лицензи. Т.е. минати през ситото.

И двата основни извода:

#1: Ако ще се продават fakes / replicas: едва ли имаш шанс в CN, тъй като баш там е земята на репликите;
#2: Ако ще продаваш genuine & authentic goods: имаш шанс в CN, но не само там. По-трудното е, че си никой и със смешния бюджет от $1M (я се има, я не) едва ли можеш да направи контракт с Adidas / Nike / Puma / Samsung / Sony / etc.

GL.


P.S.: hahovec може да се изкаже по темата, ако я забележи или някой не му даде hint на ЛС. Той е по Import-а от там (CN/TR) и със сигурност знае за стока с много добро качество, близко до оригинал или неразличими. За Export-а ДО там (CN/TR) си е сложно, тъй като за AMZN reps са от значение лизензите, договорите, контрактите, разрешенията.
 
Последно редактирано:

Горе