Търговия с гемърски продукти

anthrax

Member
Здравейте. Бих искал да попитам дали при продаването на тази геймърска периферия ще подлежа на някаква санкция, защото не съм оторизиран от съответната фирма/компания? А също така дължа ли някакво мито или пък ДДС за тези продукти при преминаването им през границата за продажба извън България?
 
От: Търговия с гемърски продукти

Ще получа ли отговор на въпроса си изобщо? Ако е неправилен раздела ми кажете, че да изместя темата там.
 
От: Търговия с гемърски продукти

Здравейте. Бих искал да попитам дали при продаването на тази геймърска периферия ще подлежа на някаква санкция, защото не съм оторизиран от съответната фирма/компания? А също така дължа ли някакво мито или пък ДДС за тези продукти при преминаването им през границата за продажба извън България?
На коя геимърска периферия?
 
От: Търговия с гемърски продукти

Задай си въпроса правилно , никой не може да те разбере.
 
От: Търговия с гемърски продукти

Ок, ще го задам по друг начин.
Обмислям да направя сайт за продажба на компютърна периферия, и по-точно към gaming нещата(мишки, клавиатури, слушалки, mouse pad-ове). Но ме притеснява това, че марките които ще се продават в сайта вече имат официален вносител за България. Нещата са внос от САЩ и не са реплики, така че няма опасност да имам проблеми с КЗП(както ми беше отговорено от друг потребител извън този сайт). Въпроса ми е дали тези вносители могат да ми свалят сайта и да бъда съден или санкциониран, защото продавам тези продукти без да съм бил оторизиран от производителя им(Razer, Steelseries, Logitec, A4Tech и т.н) а си ги снабдявам от друго място(не съм техен reseller).
Другия ми въпрос е, дали трябва да заплащам някакво мито или ДДС при преминаването на тази техника през границата?
Надявам се сега въпросите ми да са зададени както трябва :)
 
От: Търговия с гемърски продукти

Нищо не могат да ти направят, могат само да реват на снабдителите си, въобще да не ти пука, ти може да си ги зареждаш и от представителя за Гърция да речем...
Щом си ги купил имаш фактура и всичко е точно, няма от какво да се притесняваш.
 
От: Търговия с гемърски продукти

А ако нямам фактура какво следва?
Ако взимаш нещата на частно лице, по-добре не почвай.
 
От: Търговия с гемърски продукти

Ако нещата се вземат с фактура на името на фирмата? Доколкото знам трябва да се попълни вносен протокол(май така се казваше) и там вече става малко по-сложно. Има ли друг вариант?
 
От: Търговия с гемърски продукти

За да продаваш през сайт, трябва да имаш фирма (иначе е незаконно). Не можеш да продаваш стока, която фирмата ти не е купила. Ако я внасяш от САЩ, трябва да минава митница и да плащаш на митнически агент, на държавата - мито и ддс. Ако я купуваш от ЕС, не плащаш нищо и не минава митница.
 
От: Търговия с гемърски продукти

Значи мислиш, че си открил топлата вода, защото примерно някъде в ebay си видял нещо дето тука се продава по-скъпо. А официалния представител-вносител си слага едни 100% надценка (според теб)... Е не е така.
Само един пример ще ти дам. Вносителя взема от производителя голямо количество - примерно по 50-100 броя от модел, и получава добра дилърска цена,
която със сигурност е много по-ниска от тази, на която ти можеш да вземеш този продукт.
Проблема е, че ти не включваш всички последващи разходи от данъци и такси и затова си мислиш, че ще 'удариш киоравото'. Но ако искаш пробваи, направи един внос, плати всички такси и си направи сметката дали не ти излиза крива.
Отделно от това за да продаваш освен е-магазин, ще ти трябва и фирма, а там също има месечни разходи които не са малки.
Според мен изобщо не се захващаи с ПЦ а се насочи към нещо друго...
 

Горе