Търговска марка и изземване на КОМ домейн

От: Търговска марка и изземване на КОМ домейн

Поприказвах си днеска с него (вече със събрани аргументи). Бая омекна и си призна, че не може да ми вземе домейна, но бил приказвал с адвокати и единствения му аргумент е, че името на фирмата му фигурира в моя сайт.
Казах му, че ако адвоката ми е на неговото мнение, ще махна сайта. (което хич не ми се вярваше, при условие, че аз съм преди него, и той няма никакви права над името)
Адвоката ми каза: "Ако не ти трябва, искай му едни хубави пари. Името на фирмата е само за уникалност на фирмата в България, то не е право над името. При вас се е получило просто съвпадение на имена, което не е незаконно. Има много такива съвпадения. Той няма никакви права над името. Ако не те бърка, махни името на сайта най отгоре. Така няма да може за нищо да се хване. Няма да заведе дело, иска само да те сплаши. Такива дела са адски скъпи и шанса да го спечели е нищожен. Адвокатите с които е говорил най вероятно са мошенници. Искат да го накарат да заведе дело, за да му вземат едни пари, макар и да знаят, че няма да го спечелят."

А ти защо не му го продадеш за едни хубави пари (не казвам цифрата, защото за някои хубави пари са 1000 лв. а за други това са джобни) след като не си го развил магазина до сега (и ако няма да го развиваш в бъдеще)?
 
От: Търговска марка и изземване на КОМ домейн

Ще му предложа, ама отсега знам че няма да ги даде.
 
От: Търговска марка и изземване на КОМ домейн

.COM НЕ МОЖЕ ДА ТИ ГО ВЗЕМЕ НИКОЙ ДОРИ И GOOGLE
 
От: Търговска марка и изземване на КОМ домейн

Айде да не е чак никой. Пример: http://megaupload.com/ .
 
От: Търговска марка и изземване на КОМ домейн

Най-интересният такъв случай за който знам е за Трифон Иванов и omv.bg

OMV така и не успяха да му го вземат. И накрая им го продаде заедно с бензиностанциите и газостанциите си:)

Иначе и мен са ме плашили. Да чукна на дърво - досега не са успели да ми измъкнат домейн.
 
От: Търговска марка и изземване на КОМ домейн

При мен всичко мина успешно мисля. След като човека е ходил при адвокат (вече съм сигурен че е ходил), най накрая е разбрал, че името на фирмата не му дава права над името и нищо не може да направи.
Получих честитка за победата.

Благодаря на всички ви за информацията. Научих нещо полезно.
 
От: Търговска марка и изземване на КОМ домейн

Хората са написали черно на бяло "Този домейн и асоциираният към него уебсайт Megaupload.com бяха конфискувани" и ти продължаваш да твърдиш, че не бил взет, а спрян?
 
От: Търговска марка и изземване на КОМ домейн

http://whois.domaintools.com/megaupload.com

еми пише че е на китаеца още дет беше цео на Шмид :lol:

Според същия whois, домейна се управлява от следните nameservers:
Код:
 NS1.MEGAUPLOAD.COM 
      NS2.MEGAUPLOAD.COM 
      NS3.MEGAUPLOAD.COM 
      NS4.MEGAUPLOAD.COM
обаче на практика ако пуснеш заявка за SOA запис на домейна се вижда, че това не е така и домейна се насочва от primary NS: ns5.cirfu.net
Код:
s1y@dellxps:~$ host -t SOA megaupload.com
megaupload.com has SOA record ns5.cirfu.net. ipr.ic.fbi.gov. 2012021101 3600 900 604800 900

А той пък - "cirfu.net" май е собственост на:
Код:
Registrant:
   Federal Bureau of Investigation
   935 Pennsylvania Avenue, NW
   Washington, District of Columbia 20535
   United States

но все пак трябва да се поровиш малко, докато достигнеш до този извод :D
 
От: Търговска марка и изземване на КОМ домейн

Мерси за съветите, ще се радвам на още мнения.
А утре отивам при един адвокат да ме посъветва нещо по-конкретно и да направи мялко справки за фирмата на варналията.


Адвокатите едва ли са наясно. По-скоро ще имитира някаква дейност за да ти вземе парите. По принцип си мисля, че ако не става въпрос за голяма, международна фирма, която е регистрирана в САЩ, едва ли имат шансове.

Аз преди имах проблем с Майкрософт и изобщо не се стигна до съд, щото направо ми го гепиха. :mad:
 
От: Търговска марка и изземване на КОМ домейн

Адвоката е мой човек, познаваме се от 10 години. Даже и пари не ми взе за консултацията.
Иначе по темата, нещата приключиха благополучно за мен, оня си сви ла*ното и изчезна, след като разбра че съм ходил при адвокат и сплашванията му няма да сработят вече.
 
От: Търговска марка и изземване на КОМ домейн

.COM НЕ МОЖЕ ДА ТИ ГО ВЗЕМЕ НИКОЙ ДОРИ И GOOGLE
Виждам, че всички, които сте коментирали темата сте аджамии, които преразказват някакви неща, които сте чули от адвокати, странно по какво. Има си специалисти по интелектуална собственост, които работят конкретно в тази област и разглеждат спорове, породени между търговски марки и домейни. Та много интересно, ако домейнът ти не е т.нар "регистриран", как по точно някой няма да ти го вземе. Напротив. Да ти вземат домейна е толкова лесно, колкото и да пренасочат трафик извън твоя сайт към нечии друг под т.нар ключови дума в мета тага, че просто ви е бедна фантазията. Тук ви поствам една много интересна статия от сайта на "ЮСАУТОР" относно колизията между домейн имената и търговските марки, за да разберете как се защитават домейни и колко е лесно да ви бъдат "взети", ако не сте направили правилните крачки. Прочетете малко специализирана информация и стига сте говорили щуротии по блоговете, че така заблуждавате и други пишманлии като вас: http://iusauthor.com/Тargovskite-marki-v-internet.-Zashtita-na-domeIn-imenata.html
 
От: Търговска марка и изземване на КОМ домейн

Регистрирал си се във форума само, за да рекламираш въпросната кантора "ЮСАУТОР", не си допринесъл с нищо за форумната общност и на всичкото отгоре имаш наглостта да наричаш хората, които споделят безпристрастните си мнения с думата "пишманлии".

Препоръчвам на другите потребители никога да не ползват услугите на въпросната кантора. Аз лично не бих го направил след като се запознах с двадесетте мнения на потребителя funcy, който явно ни мисли за толкова прости, че няма да разберем, че единствената му цел във форума е да рекламира кантората, правейки се на случайно минаващ, който няма нищо общо с нея.
 
Последно редактирано:
От: Търговска марка и изземване на КОМ домейн

Мда, това е пример за пишман реклама. Появява се от нищото, държи се високомерно и във всяко второ мнение препоръчва някаква кантора. Не се прави така funcy, ти си пишманлията в случая.
 
От: Търговска марка и изземване на КОМ домейн

Хех мислете си каквото си искате и си говорете глупости не ми пречите...
 
От: Търговска марка и изземване на КОМ домейн

Само като те гледам какви "компетентни" мнения даваш из форума, по-скоро тази препоръка трябва да важи за теб. Дадох инфо по конкретна тема, която е специфична и в този сайт може да се намери такава информация. Не виждам защо да не се посочи източник, който е професионален, дори и това да е косвена "реклама". Истинските неща нямат нужда от реклама драги това е ясно на всички. Айде сполай ти.
 
От: Търговска марка и изземване на КОМ домейн

А бе всичко това, хубаво но някой замислял ли се е примерно да кажем, че човека има фирма на име досущ като твоя домейн и да кажем, че върти някакви далавери и измами с нея. Когато измамените го търсят в нета (както по подразбиране е логично да направят) ще попадат на теб и ще ви адоциират двамата.

Замислял ли си се върху това :)?
 
От: Търговска марка и изземване на КОМ домейн

Нали махаме - може, неможе да ти го вземе, това ти, онова ти ... и поглеждаме от друга гледна точка на нещата ... аз лично бих се освободил от домейна ... освен ако не е толкова невероятен, че да не ти се разделя с него ...
 
От: Търговска марка и изземване на КОМ домейн

Нали махаме - може, неможе да ти го вземе, това ти, онова ти ... и поглеждаме от друга гледна точка на нещата ... аз лично бих се освободил от домейна ... освен ако не е толкова невероятен, че да не ти се разделя с него ...

Спора около домейна, отдавна приключи в моя ползва.
Не виждам смисъл да се дават съвети в толкова стара тема.

ПП: Защо да давам домейна, след като някой е решил да регистрира фирма със същото име? Да е гледал навреме. Аз като си регистрирах фирмата преди време, първо регистрирах домейн със същото име в ком областта. С домейни се разделям само на продажна цена! Оферти с покупни цени и заплахи ги пропускам.
 

Горе