Търговци с онлайн магазини и продавалник (olx.bg) — ДАНС и НАП дебнат плащанията!

От: Търговци в Продавалника (olx.bg), ВНИМАВАЙТЕ! ДАНС Дебне!

Без значение дали при получаване на наложен платеж или пощенски паричен превод, ВИНАГИ досега са ме карали да попълвам: трите имена по лична карта, ЕГН, номер на лична карта, от къде е издаден, получената сума и подпис.
 
От: Търговци в Продавалника (olx.bg), ВНИМАВАЙТЕ! ДАНС Дебне!

Ами аз просто не знам дали ако отида в градската тоалетна няма да ми искат ЕГН за да се изпикая. Тея лични данни ги пуснаха ширпотреба вече. Телевизия, телефон, банка, куриери, където и да отида все някой ми иска ЛК и ЕГН. И кой ми гарантира, че един средно интелигентен куриер ( бивш хамалин ) няма да ми изтъргува данните някъде?
 
От: Търговци в Продавалника (olx.bg), ВНИМАВАЙТЕ! ДАНС Дебне!

Сега момчета от куриерските фирми, ще пуснат онлайн магазини назапад в кардинг форумите с обяви за продажба на български документи за самоличност, това ще стане.
 
От: Търговци в Продавалника (olx.bg), ВНИМАВАЙТЕ! ДАНС Дебне!

В случая предполагам, че става дума за мерки против изпращане на големи суми пари и евентуалното им използване за терористични цели.
ПО .... човек не бях виждал....Генчо от село си продава старите гуми от колата или печаката с държа, за да финансира тероризма. В Холандия минимума за живеене е 900 евро, в България заплатата средната е по $200. Тез дето финансират тероризма едва ли въртят сделки за по 100 лева в Продавалник. Въобще България е една от най - гадните държави за развиване на бизнес в мащаби и боравене с големи суми пари (по какъвто и да е път), понеже повечето хора са бедни и 10 000 лева им правят огромно впечатление, докато в културните държави 200-300 хиляди евро са нещо нормално за средно голям търговец, фирма, та дори и физическо лице. Естествено в ЕС всичко трябва да е под максимален контрол, само и единствено странното е, защо ЕС не уеднакви нашите доходи, заплати и пенсии, с тези на Европейските държави. Законите същите, че и по - лоши, а доходите мизерни...
 
От: Търговци в Продавалника (olx.bg), ВНИМАВАЙТЕ! ДАНС Дебне!

....... Законите същите, че и по - лоши, а доходите мизерни...

Да си чувал, че дохода е обвързан с брутния вътрешен продукт ?!? ЗА предприемач си доста финансово неграмотен. Не става само с дребни продажби в продавалника, това е онлайн битак за дропшитъри.
 
От: Търговци в Продавалника (olx.bg), ВНИМАВАЙТЕ! ДАНС Дебне!

Да си чувал, че дохода е обвързан с брутния вътрешен продукт ?!? ЗА предприемач си доста финансово неграмотен. Не става само с дребни продажби в продавалника, това е онлайн битак за дропшитъри.
Ти щото си много грамотен опря до продавалника. Дроп-шипинга мисля, че вече му умря заблудата за големите пари и прочие глупости... Въпросът е, че в България тези дето имат малко повече пари на 80% ги имат от пране на пари, и половината не са толкова напред с технологиите, че да перат онлайн. Нека да оправят първо тези с магазините (локалните) дето човек не стъпва вътре, пък карат Мерцедеси дето само обслужването на година им е 5 бона, и тогава да гонят мизерните търговки в ОЛХ.
Аз лично не съм срещнал някои с особенно проспериращ бизнес от там. Купувал съм си разни неща, хората никога не са били свръз заможни, по - скоро нормални.
Така че, пак се впускаме да гоним бедните и да ги таксуваме, а тези дето вадят пачките са си спокойни и безнаказани.
Само около мястото където живея мога да ти извадя веднага 5 човека, дето дневните им занимания не отговарят по никакъв начин на финансовото им състояние, и съм почти сигурен по далеч от фейсбоок в интернет не стигат. Така че за какво говорим...
В една друга държава в ОЛХ продават даже кредитни и дебитни карти, обаче там преследване няма, а стандартна им е 3 пъти над нашия.... Дали ОЛХ е най - големия проблем, че да го гонят така...Че и ДАНС...
Впрочем, като приказваме за грамотност май не правиш разлика между НАП и ДАНС...НАП са тези дето преследват за локални финансови измами, ДАНС преследват ако участваш в терористична активност и подобни глупости...все едно LЕ в Америка да тръгне да гони търговците в Амазон...Пълен цирк...
А и последно по - голям битак от Емаг няма, така че трудно индивидуални играчи може да го конкурират, квоото и да правят...
 
От: Търговци в Продавалника (olx.bg), ВНИМАВАЙТЕ! ДАНС Дебне!

Добре де ако в крайна сметка използвам личната карта на някой мангал от улицата или го изпратя него да ми изпраща пратките от негово име, кой ще го духа?
 
От: Търговци в Продавалника (olx.bg), ВНИМАВАЙТЕ! ДАНС Дебне!

От 1-ви април до сега имам поне 20 наложени платежа + пощенски паричен превод и нито един път не са ми поискали номер на лична карта... ЕГН две имена и подпис за получаване на пари ми искат винаги.
 
От: Търговци в Продавалника (olx.bg), ВНИМАВАЙТЕ! ДАНС Дебне!

Нещо не разбирам. Какво общо има агенцията за контраразузнаване и сигурност с продажбата на старите ни вещи?
 
От: Търговци в Продавалника (olx.bg), ВНИМАВАЙТЕ! ДАНС Дебне!

Нещо не разбирам. Какво общо има агенцията за контраразузнаване и сигурност с продажбата на старите ни вещи?

Това ,че не всеки си продава старите вещи.. а 90% от търговците там работят в сивият сектор и искат да измучат колкото се може повече данъци от тях.
 
От: Търговци в Продавалника (olx.bg), ВНИМАВАЙТЕ! ДАНС Дебне!

Един приятел беше пуснал нацистки кръст за продажба. Сега го викат на разпит.
 
От: Търговци в Продавалника (olx.bg), ВНИМАВАЙТЕ! ДАНС Дебне!

ДАНС работят в тясно сътрудничество и с НАП, и с икономическа полиция, абе с всички останали агенции ---> ЦЪКНИ ТУК


Нещо не разбирам. Какво общо има агенцията за контраразузнаване и сигурност с продажбата на старите ни вещи?
 
От: Търговци в Продавалника (olx.bg), ВНИМАВАЙТЕ! ДАНС Дебне!

Колкото повече стискат обръча, толкова по-находчиви ще стават всички.
За да спрат престъпленията трябва да имаш елементарни условия за развитие, а не да плащаш рекет на тия за парно, електричество. винетки, смет, паркиране и т.н.
А отсреща няма нищо, само дай...
 
От: Търговци в Продавалника (olx.bg), ВНИМАВАЙТЕ! ДАНС Дебне!

Добре де в крайна сметка ще изгорят тези с обороти по над 5, 10 хиляди лева. Обаче ако няколко човека ти изпращат пратките от тяхно име и всеки от тях има отделен оборот по 500, 1000 лева никой няма да се занимава с тях. И така ще те хванат... ама ше те хванат за к.ра... :D
 
От: Търговци в Продавалника (olx.bg), ВНИМАВАЙТЕ! ДАНС Дебне!

Кратко и ясно
11160116_10203940595421931_297278107_n.jpg
 
От: Търговци в Продавалника (olx.bg), ВНИМАВАЙТЕ! ДАНС Дебне!

Абе Вие пишки си правите ама тая тема е сериозна. Някой знае ли какви са евентуалните санкции ако те хванат? Щото е ако е някаква глобичка от порядъка на 500, 1000 лв. е*ал съм му майката. :D
 
От: Търговци в Продавалника (olx.bg), ВНИМАВАЙТЕ! ДАНС Дебне!

Мисля, че е нещо от рода на 10 % от оборота, който са ти засекли.
 

Горе