Продава се: Търг за руски сайт за обяви

Статус
Not open for further replies.
Рейтинг - 100%
6   0   0
Търг за руски сайт за обяви - ПРОДАДЕН!

Здравейте!

САЙТА Е ПРОДАДЕН!

Желая да продам на явен търг, сайт за обяви с насоченост Русия.
Сайта е на руски език(всеки може да си го преведе и на друг), има си регистрирани потребители, има и посетители, които за момента са средно 200-300. Сайта е с възможност за 5 вида промотиране на обяви като разплащането е чрез Mobio.
Сайта си има администраторски панел, филтри, банер позиции.
Приходите на сайта са достигали до 7-9 евро дневно от adsense и още толкова от SMS-и.
За съжаление, преди 2 години Mobio прекрати отношенията си с руските си сътрудници и спряха да предлагат sms разплащане към руски мобилни оператори, което доведе до отпадане на сайта от позициите. Съответно паднаха посещенията и естествено печалбата от adsense силно намаля.
Решението винаги съм го знаел, но все не оставаше време, а може би и желание, защото този сайт беше просто една моя временна прищявка. Той никога не е бил фактор за финансите ми... Предполага знаете какво е да видите нещо, да го искате на момента, а след няколко месеца да не ви пука.
Решението за промотиране на обявите е преправяне на разплащанията от Mobio към Fortumo.
Няма обвързаност с предоставени рекламни позиции.
Не забравяйте факта, че Русия е с над 140 милиона население, което означава и по-голям пазар!

Домейн Име | ***
Дневни посещения: в момента средно 200-300
Регистрирани Потребители: ДА
Page Rank: 3
Back Links: който се интересува, има достатъчно тулове, с които да провери.

Уникално Съдържание: Вероятно е и да има такова, доколкото е възможно в сайт за обяви
Система: Къстъм
Дизайн: Къстъм

Приходи
Приблизителна цена: *лв.
Начини на Плащане*: Банков път/лично

Достъп до Гугъл Аналитикс или генерирания PDF
Адрес на картинката за верификация - Ако продавате сайт / блог / домейн за да докажете че го контролирате в поставете тази картинка някъде по сайта и в темата за продажбата укажете къде е добавена картинката. Добавена е във футъра

Начална цена: 500лв.
Стъпка: 50лв.
Край на търга: 68 часа след последното предложение
 
Последно редактирано:
От: Търг за руски сайт за обяви

Здравей,
Сайтът е много готин. Аз имам интерес.
Благодаря, че си се постарал да дадеш подробна информация. На мен лично не са ми ясни две неща, които предполагам и другите заинтересовани ще искат да знаят:
1. Каква е точно връзката между отношенията на Мобио с руските мобилни оператори и падането на трафика с 400% от първи януари 2014. Настоящият трафик дали е органичен?
2. За адсенса - колко точно са приходите от там през последните 6 месеца?
Благодаря.
 
От: Търг за руски сайт за обяви

Здравей!

Ами, честно казано това са мои разсъждения и е възможно да не съм прав... Долкото съм гледал преди време, малко руски сайтове за обяви имаха опция за промо обяви, по което съдя, че това беше една от причините да го посещават. Тъй като този сайт бе създаден само, за да си начеша крастата, така и не намерих достатъчно време за развитието му и детайлно проучване на пазара и възможностите за развитие.
Сега като се замисля, падането на трафика може да се дължи и на качеството на хостинга, на който беше сайта до преди месец
Ето какво получавах от Yandex.ru - Яндекс.Метрика
Здравствуйте, Николов Иво!
Согласно данным мониторинга, обнаружены проблемы с доступностью сайта http://*****.com (2014-08-19 16:17:34, счетчики: 9730726)
Описание проблемы: Истекло время подключения к серверу
Возможные причины проблемы: Сервер, на котором размещен сайт, перегружен, или на нем неверно сконфигурирован файрвол
Увидеть все уведомления можно в отчете "Мониторинг. Результаты проверки":

Според мен и някой гурута, за да си успешно на руския пазар, задължително руски хост! Е, моя хостинг си беше нашенски, няма да споменавам името, защото не е правилно.
Проходите от 05.06.2014г. до 11.12.2014г
Сайт Показвания на страници Кликвания CTR на страница CPC (EUR) RPM на страница (EUR) Прогнозни приходи (EUR)
******.com 70255 219 "0,31%" "0,20" "0,61" "42,85"

Приходите от Adsense за периода 01.01.2013 - 31.12.2013г са 525,56 €

Да, сайта не е в добро състояние, но нали се сещате, че ако на самотек си вадеше съшите пари, нямаше и да си помисля за продажба.
Руския пазар е труден и този който е решил да се занимава, трябва да знае какво прави.
 
Последно редактирано:
От: Търг за руски сайт за обяви

Колега писах ти ЛС но нямам никакъв отговор
 
От: Търг за руски сайт за обяви

Може ли инфо на лс до къде стигна с продажбата?
Благодаря
 
От: Търг за руски сайт за обяви

Сайта отново се продава като всички промени които е споменал предишния собственик са направени. За юни и юли имаше пусната реклама като посещенията значително се увеличиха.Adsence нарочно е махнат от сайта ( не е наказван) . Давам достъп до metrika.yandex.ru и до google.analystics на заинтересованите. Повече подробности на ЛС.
Сайта е top-doski.com
цена 700лв
 
Последно редактирано:
От: Търг за руски сайт за обяви

Сайта отново се продава като всички промени които е споменал предишния собственик са направени. За юни и юли имаше пусната реклама като посещенията значително се увеличиха.Adsence нарочно е махнат от сайта ( не е наказван) . Давам достъп до metrika.yandex.ru и до google.analystics на заинтересованите. Повече подробности но ЛС.

Кой е сайтът? Ти ли си предишният купувач и защо го препродаваш?
 
От: Търг за руски сайт за обяви

Гледам, че е продаден за 500 па ти му искаш 700,,, ей да не се окажеш от големите инвиститори, дето продават на загуба ама въртят парата
 
От: Търг за руски сайт за обяви

Гледам, че е продаден за 500 па ти му искаш 700,,, ей да не се окажеш от големите инвиститори, дето продават на загуба ама въртят парата
Ей тъпак нещастен като не знаеш за колко е продаден и колко още съм дал какво се намесваш? Пише ли подробности на ЛС. Искаш да си навсякъде ама не можеш .
 
Статус
Not open for further replies.

Горе