Търсачките ми сменят тайтъла в серпа?

uni-web

Well-Known Member
Здравейте,

Преди това го бях забелязвал само в гошко, но днес си направих експеримент и в бинг същата работа.

Значи правя си някакъв сърч, и вместо тайтъла който съм сложил на страницата се появява някакъв измислен си от търсачката.

Примерно, търся си нещо от заявките в gwt, и ми вади тайтъла в серпа: "Скоростни претенденти 2 - Challengers 2 Онлайн игри - BgGdb игри", а оригиналния тайтъл е "Скоростни претенденти 2 - Challengers 2 Онлайн игри - Bg Game Database".

В бинг пък търся бранда който се опитвам да градя "BgGdb игри" , и ми вади вместо тайтъла на хоума "Игри: Българският портал за игри - Bg Game Database" , само "BgGdb игри".

И преди съм го засичал доста пъти с такива смени и промени, но си нямам на идея защо се случват и защо го прави.

Някой, ако си има на идея нека сподели, на мен ми е странно да не ми показва правилния тайтъл, а да си зглобява негов си измислен.

Да допълня в примера за гошко не мога да се сетя, коя точно беше думата, и това не е правилния сърч, просто хванах един тайтъл произволен за да обясня за какво иде реч.
 
От: Търсачките ми сменят тайтъла в серпа?

Мда, това е от доста време насам. Забелязал съм, че тайтълити, които набива google са няколко вида. Едните са тайтъли, които са се ползвали преди и след това са сменяни с други. Вторият тип тайтъли са <h> таговете от страницата. И третия вариант е твоя, в който завърта думите от тайтъла.

Мисля, че тайтълите от <h> таговете са единственото предимство. Много е досадно да искаш да имаш точна ключова фраза за тайтъл и google да ти завърти думите :)
 
От: Търсачките ми сменят тайтъла в серпа?

Мдам, но при мен h1 е същия като тайтъла, просто масата ми линкове са с анкор бранда... Не знам дали е за добро или лошо само :(
Мда, това е от доста време насам. Забелязал съм, че тайтълити, които набива google са няколко вида. Едните са тайтъли, които са се ползвали преди и след това са сменяни с други. Вторият тип тайтъли са <h> таговете от страницата. И третия вариант е твоя, в който завърта думите от тайтъла.

Мисля, че тайтълите от <h> таговете са единственото предимство. Много е досадно да искаш да имаш точна ключова фраза за тайтъл и google да ти завърти думите :)
 
От: Търсачките ми сменят тайтъла в серпа?

А от Канада ти го и превеждат.
g_search_test.jpg
 
От: От: Търсачките ми сменят тайтъла в серпа?

:) не е превод, тайтъла си е и на двата езика :)


:D Ивинявам, се като видях тайтълите по-обстойно забелязах, какво имаш в предвид. да де не тайтълите, ами поправката на сърча :lol:

А от Канада ти го и превеждат.
Виж файлът 8950
 
От: Търсачките ми сменят тайтъла в серпа?

Току-що търсих и ми го показа със правилия тайтъл (примера който си дал). Я дай точен пример да експериментираме със него

Заглавието ти е малко дълго и дескрипшъна също. Навярно го знаеш това.

Обаче има един крещящ проблем:
<link rel="author" href="https://plus.google.com/111744074314823505788/" />
<link rel="publisher" href="https://plus.google.com/111744074314823505788/" />

Това е ГРУБА грешка и се бие през пръстите за нея! Публишера е бранд/страница и е неодушевен предмет. Автора е човек и е одушевен предмет. Няма как хем да си автор, хем пъблишър. В конкретния случай - издателя е правилно настроен, но за автор си сложи твоя собствен профил.
 
От: Търсачките ми сменят тайтъла в серпа?

Някъде бях чел, че според политиката на Гугъл не е било хубаво таргетовата аудитория на сайта, в частност и страницата, да е билингвален.
Пък и може ли вие да използвате български думи, а не измислени чуждици?
 
От: Търсачките ми сменят тайтъла в серпа?

Току-що търсих и ми го показа със правилия тайтъл (примера който си дал). Я дай точен пример да експериментираме със него

Заглавието ти е малко дълго и дескрипшъна също. Навярно го знаеш това.

Обаче има един крещящ проблем:
<link rel="author" href="https://plus.google.com/111744074314823505788/" />
<link rel="publisher" href="https://plus.google.com/111744074314823505788/" />

Това е ГРУБА грешка и се бие през пръстите за нея! Публишера е бранд/страница и е неодушевен предмет. Автора е човек и е одушевен предмет. Няма как хем да си автор, хем пъблишър. В конкретния случай - издателя е правилно настроен, но за автор си сложи твоя собствен профил.
Възможно ли е този "крещяш" проблем наистина да е крещяш и в основата на целия опадък?
В тълкованието си прав.. хм
 
От: Търсачките ми сменят тайтъла в серпа?

Това е сложено преди две седмици, и няма проблем с него, дано не си прав де.

Не мога да се сетя за точната фраза по която видях цирка в г. за тайтъла все-пак от 1980 търсения няма как да следя всички. :)

Току-що търсих и ми го показа със правилия тайтъл (примера който си дал). Я дай точен пример да експериментираме със него

Заглавието ти е малко дълго и дескрипшъна също. Навярно го знаеш това.

Обаче има един крещящ проблем:
<link rel="author" href="https://plus.google.com/111744074314823505788/" />
<link rel="publisher" href="https://plus.google.com/111744074314823505788/" />

Това е ГРУБА грешка и се бие през пръстите за нея! Публишера е бранд/страница и е неодушевен предмет. Автора е човек и е одушевен предмет. Няма как хем да си автор, хем пъблишър. В конкретния случай - издателя е правилно настроен, но за автор си сложи твоя собствен профил.
 
От: Търсачките ми сменят тайтъла в серпа?

Не че нещо, но в плъгина, който ползвам All in One Seo си има поле с наименование Google Plus Default Profile:.......
Полето е едно и това предполага, че може да се попълни един единствен профил в него..
Автоматично в кода плъгина добавя този профил в два реда един под друг author и publisher с един и същ линк, попълнения в полето.
Същевременно, ако следваме логика на @mobilio е той е прав, следва че един от най-ползваните добавки за SEO трябва да си го наврат в гъза :lol:
 
От: Търсачките ми сменят тайтъла в серпа?

Аз, до преди бях само с author, но видях че готовите системи го бухат така и сложих и publisher.
Не че нещо, но в плъгина, който ползвам All in One Seo си има поле с наименование Google Plus Default Profile:.......
Полето е едно и това предполага, че може да се попълни един единствен профил в него..
Автоматично в кода плъгина добавя този профил в два реда един под друг author и publisher с един и същ линк, попълнения в полето.
Същевременно, ако следваме логика на @mobilio е той е прав, следва че един от най-ползваните добавки за SEO трябва да си го наврат в гъза :lol:
 
От: Търсачките ми сменят тайтъла в серпа?

Не че нещо, но в плъгина, който ползвам All in One Seo си има поле с наименование Google Plus Default Profile:.......
Полето е едно и това предполага, че може да се попълни един единствен профил в него..
Автоматично в кода плъгина добавя този профил в два реда един под друг author и publisher с един и същ линк, попълнения в полето.
Същевременно, ако следваме логика на @mobilio е той е прав, следва че един от най-ползваните добавки за SEO трябва да си го наврат в гъза :lol:

http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2013/08/relauthor-frequently-asked-advanced.html точка 6 виж. Общо взето обясняват същото както и аз

Това как Селски-плъгин-за-СЕлО-оптимизация X версия Y.Z го правят си е техен проблем. Ваш проблем е, че им се предоверявате.

Аз, до преди бях само с author, но видях че готовите системи го бухат така и сложих и publisher.

Видяла жабата, че подковават коня... следва ред сълзи-ред сополи "аз уж всичко правя, пък сайта пропада"
 
Последно редактирано:
От: Търсачките ми сменят тайтъла в серпа?

Да това с Заглавита е гадно... аз преди време имах главоболия с това
например

Нещо интресно - сайт.бг - Сайт.бг

Много се ядосвах че гугйл ми добавя второто "Сайт.бг"

В пследстиве се оправи

но преди да се оправи махнах от плъгина - сайт.бг и в последствие се получи

Нещо интересно - Сайт.бг

т.е Заглавието и след него Гугъл автоматично добавя името на сайта

Към днешна дата съм така, а утре вдруги ден не се знае ... то кои ли знае?
 
Ама така е и а форума. Ще ти дам пример, като:

qahp.png


Някъде си ги хваща, другаде си оставя само дайтъла. Това е малко странно от тяхна страна. Даже не съм хванал какъв е принципа и кое си харесва и кое не. Но едно съм забелязал, на малките тайтъли го има по-често. На големите по-рядко. Но е изключено. Просто си хваща бранда или каквото му е зададено за сайт нейм. :)

Не е проблема в плъгина или модула, който маха името на сайта. Тук е G изцяло. :) Ще се опитам да му хвана спатиите, но нали сега в алгоритъма се набива това със бранда. :) Та има нещо общо с показването в този вид. ;)
 
От: Търсачките ми сменят тайтъла в серпа?

Мен ми се струва, че взима предвид общата дължина.. т.е. като погледнете менюто на страницата на Гугъл, отгоре има изредени Мрежа, Карти... и като стигне до "Още" (падащо меню) и заглавието на резултатите свършва.
Забелязал съм го и като ги проверявам със снипета, че когато заглавието на статия/пост е по-дълго, в серпа излиза само то. Ако е по-кратко, излиза и с заглавието на блога/сайта.
 
Забелязал съм го и като ги проверявам със снипета, че когато заглавието на статия/пост е по-дълго, в серпа излиза само то. Ако е по-кратко, излиза и с заглавието на блога/сайта.

Да, същото го забелязвам и аз. Явно трябва да се пишат големи тайтъли, за да не си позволява Google да си хваща името на сайта след краткия тайтъл. Но ако някой има други впечатления, нека спомене. Ще се радвам да видя други предположения. :)
 

Горе