Търсиме ко(у)чове за PFD мастър курс

$INeed$

Well-Known Member

Честито колонизирани данъкоплатци. Бавноравиващите се ще се учат да правят и качват PDF файлове. :) Всъщност не разбрах в какво точно се изразява точно това мастър обучение. Да правят от Word -> PDF чрез принт функция, да го генерират с някой онлайн тул, да го качват на някакъв FTP сървър, да го ъплодват в някаква тяхна бъгава система.

И докато сме на темата. Търсят се тук PDF мастъри, т.нар. коучове, да се изсмучат едни пари от хорицата. Все пак скоро не е имало голяма далавера, време е за поредната. Нямам да правим лого за 1 милион, няма да правим поредното провалено ел. правителство, нямаме да взимаме поредния супер-компютър. Та време е за нова далавера, че изсъхнаха хорицата от там. :)

И някой има ли инфо каква е тази поредна простотия?
 
Като гледам как през седмица ремонтират Графа .... много ме е яд, че преизбраха същия боклук отново.
 
И после разни баламурници ще обясняват - държавата е в лошо положение, защото данъците са ниски. Не, не са ниски, КРАДЕ СЕ
 
И после разни баламурници ще обясняват - държавата е в лошо положение, защото данъците са ниски. Не, не са ниски, КРАДЕ СЕ
Абе нека се краде, явно това ги стимулира да не пускат кокала едни и също толкова години, но поне да правят нещо с останалите пари. То като крадеш много и нищо не правиш, на практика се набиваш на учи и все така една голяма мизерия си седи. ;)

Колкото до данъците. Не познавам човек, с което не знам дали да се гордея, който ако му е паднала възможност да не си обяви дохода, не пропуска възможност. Така, че всичко е точно.
 
Абе нека се краде, явно това ги стимулира да не пускат кокала едни и също толкова години, но поне да правят нещо с останалите пари. То като крадеш много и нищо не правиш, на практика се набиваш на учи и все така една голяма мизерия си седи. ;)

Колкото до данъците. Не познавам човек, с което не знам дали да се гордея, който ако му е паднала възможност да не си обяви дохода, не пропуска възможност. Така, че всичко е точно.

Аз за съжаление често срещам хора които са активисти за постоянно повишаване на данъците, акцизите, въвеждане на сини зони за паркиране, винетки, патентни данъци и т.н. А уж работя с интелигентни и сериозни хора. Ама просто някои хора явно не могат да прежалят комунизма или пък са на лапачка от обществената пара.

Дано все повече хора осъзнаят, че данъците са кражба, особено в България и да не дават възможност на крадците да ни управляват, а да дойдат истински управляващи, на които да им се работи, знаейки, че кражбите не минават.
 
Така е по-лесно. Да се доят тия дето са най много и най малко вдигат глава. Ама тъй като няма по тарикат от българина, нека вдигат - пак ще се си крият хората парите и няма да си ги обявяват, пак ще си правят ракия в мазите и по дворовете, и така. И ще псуват в телевизора всеки ден от 7 до 9 вечерта новините и какво ново лайно им е подготвило държавата.

Повечето хора, които отиват в политиката са едни комплексирани, безмозъчни и нищо не можещи малки души. Идват с една единствена цел - не да направя и да оставят след себе си нещо, а да грабят и за собствено облагодетстване. Това е. Ако някой случайно мисли нещо друго, нека знае, че е в много дълбока грешка. А това, което говорят по медиите - е пълно лицемерие и безочливост.

Вижте къде учат децата им. Дали политик, вярващ в това, което прави и имаш убеждението, че тук е приятна среда да образова поколението си ще прати децата си навън. И това е само част от това, върху каквото трябва да се замисли човек за техните действия.
 
Аз за съжаление често срещам хора които са активисти за постоянно повишаване на данъците, акцизите, въвеждане на сини зони за паркиране, винетки, патентни данъци и т.н. А уж работя с интелигентни и сериозни хора. Ама просто някои хора явно не могат да прежалят комунизма или пък са на лапачка от обществената пара.

Дано все повече хора осъзнаят, че данъците са кражба, особено в България и да не дават възможност на крадците да ни управляват, а да дойдат истински управляващи, на които да им се работи, знаейки, че кражбите не минават.
Ти наистина ли си мислиш, че правителството е на власт само защото краде от данъци? От данъците крадат управляващите на ниско ниво.. тези, които гледаме по телевизията си имат дивиденти от съвсем различни места.

Други на власт няма да дойдат скоро, защото ние вече избираме твърде много време тези и те успяха да унищожат всички други партии. Малките партии нямат пари за изборни кампании, едрият капитал винаги е с това правителство. А ако случайно някой набере повече популярност се коалират с тях и те изчезват след това. Да си чул някоя партия да печели каквито и да е избори след коалиция с ГЕРБ? Така че неплащането на данъци не е никакво решение, само задълбочава проблема, защото наистина няма пари.
 
Аз като работих в общината в моя град ги научих за под час. Като допълнително и показах как от PDF да го превърнат в word.
 
Аз като работих в общината в моя град ги научих за под час. Като допълнително и показах как от PDF да го превърнат в word.
Добра успеваемост си има. Да не кажа, перфектна. За жалост това сигурно е някакво изключение. :) Не знам аз ли съм предубеден, но масово по високите нива на всякакви държавни агенцийки, общини и какви ли не други държавни структури некомпетентността е на масова почит - избирани или с конкурс за смотаност или парашутисти без никаква идея какво се случва. Достатъчно е да имат две мозъчни клетки, едната да дишат, а другата да не бъркат двата края на хранопровода си. И до там. Наскоро ми се отвори възможност да посетя една агенция и директор отдела беше отговарящ за IT частта на агенцията беше на нивото на баба ми, която още има стара Нокия с бутончета. Бях потресен и в същото време обезверен. Явно това ще е - заплатата му не бе малка. Знам много компетентни хора, които за тези пари ще обърнат света, но този беше уникат. Казах им, че ще имат много проблеми в това звено и си тръгнах. Но е така, поредния политико-назначен зеленчук - колкото по тъп и некомпетентен, толкова по-удобен. ;) И е в повечето случаи по тези държавни места. ;)
 
$INeed$: Всички в общината бяха назначени с познати, дори и аз. Трябваше им човек да поддържа сайта и комповете и приех, чисто вземах 400 лева макс.

На доста гнусни истории се нагледах. Ако работиш в общината или каквато и да е държавна институция, за да вземаш добри пари трябва да си от партията на шефа, защото в противен случай ще ти дават некви смешни пари.

Радвам се, че получих оферта за работа в 3D сферата и сега вече съм в частния сектор.
 
Виж, нямам нищо против всеки да се възползва от връзките си, за да се уреди по-добре в този живот. Все пак така функционира цвета - взаимопомощ. Даже съм преди всичко за това. Но когато слагаш човек, който на всеки му е повече от ясно, че не е за там е друго. Нека бъде уреден, но каква услуга правиш на останалите? И което е още по-лошото, уронваш своя авторитет по този начин "уреждайки" някой "подходящ" за позицията.

Държавните агенции, институции и други подразделения са изцяло от хора на вожда, това е ясно. Парашутисти, нагаждачи, гъзоблизци, подмазвачи, и какви ли не долни твари са изцяло залели тези места. Доказателство за това са "явните резултати", които гледаме постоянно навсякъде. И ни заливат.

Наскоро бях в една държавна институция. По принцип съм в частния сектор. Направих веднага сравнение. Просто нямаше дори и база за такова. И си викам "Тия аматьори и бездарници, ако бяха в частния сектор, щяха да бъдат изпоизволнени от вчера". За жалост това е масова тенденция и ще е все така. И това е най-често срещано по високите позиции - от министри до директор отдел. Слагат ги на няколко бона заплати и на там нека потъва кораба, нали нашия човек е уреден. ;)
 
Сагата продължава: https://www.segabg.com/hot/category...-poharchi-oshte-80-000-lv-za-nerabotesht-sayt :) От друг вид, но героите са същите, така де от знайното племе. Що за тъпня е това. Сефте го чувам това. Някой запознат ли е с това невероятно и нужно за всички нас софиянци чудо на технологиите? :)
 

Горе