Търсим копирайтър с английски език за кънтент на сайтове и статии

От: Търсим копирайтър с английски език за кънтент на сайтове и статии

Хм... значи juvefan - какъвто отбора, такива и феновете - идиоти. Мерда Юве
Юве Мерда се казва италЯнецо ;)
 
От: Търсим копирайтър с английски език за кънтент на сайтове и статии

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=51473 oще една драма-тема с автора на тази тема
Изглежда бизнеса тука не върви... Единичка итрейдър... с тия месечни плащания - трудна работа :)
 
От: Търсим копирайтър с английски език за кънтент на сайтове и статии

Имам един въпрос към тези, които критикуват създателя на тази тема. След няколко месеца ще създам Интернет компания с около 15 уебсайта в своето портфолио (в момента изработваме сайтовете) и имам точно определен бюджет за публикуване на съдържание в тях. Този бюджет не ми позволява да плащам повече от 1.20 лв. за статия. Направил съм необходимите изчисления и резултата е, че ако увелича това заплащане няма да имам достатъчно статии и компанията ми ще е обречена на провал. Като чета Вашите коментари разбирам, че трябва да очаквам хората да ме псуват, когато започна да създавам екипа, така ли?
Предполагам, че сте чували поговорката: "Не е луд този който яде баницата, а този който му я дава". Не мисля, че този човек трябва да се критикува, само защото е преценил, че толкова може да плати за статия. Той не Ви кара на сила да работите за него.
И още нещо... Относно коментара, че Българите не си ценят труда. Въобще не сте прави. В повечето случаи Българите предпочитат да стоят без работа и да търсят пари на заем, от колкото да изкарат по-малко пари от колкото си мислят, че заслужават. И така с години не правят нищо, а е доказано, че правенето на нищо е най-голямата грешка на хората. Не случайно в България има половин милион безработни.
Култовият израз на Българина за перфектната работа: "Пешо" работи за еди колко си пари и НИЩО НЕ ПРАВИ!!! Ей това е работа! :)
 
От: Търсим копирайтър с английски език за кънтент на сайтове и статии

...трябва да очаквам хората да ме псуват, когато започна да създавам екипа, така ли?
Точно така.
Евентуално може намериш някой да ти спинва за толкова, ако не те почервенят дотогава...

Не мисля, че този човек трябва да се критикува, само защото е преценил, че толкова може да плати за статия.
Много (не) мислиш.

... И така с години не правят нищо, а е доказано, че правенето на нищо е най-голямата грешка на хората. Не случайно в България има половин милион безработни.
Не е вярно. Работят над себе си.
 
От: Търсим копирайтър с английски език за кънтент на сайтове и статии

@pensun:
Понеже аз съм един от критикуващите, не смятах да пиша повече в тази тема, но... самият тон на обявата е дразнещ, можеше същите условия и същото заплащане да бъдат поднесени по един по-поносим начин. Усещам те, че правиш същата грешка - предлагаш 1.20 лв. - за статия, не знам на какъв език и колко думи, но ако е повече от 150 думи (грубо - над 3-4 реда) не ми звучи особено обещаващо и апетитно за евентуалните автори. Може би някакъв процент бъдещ трябва да включиш и да избягваш да генерализираш за "българите", ако има някой неособено възхитен от твоята оферта. Честно казано, омръзнало ми е да гледам автори на "статиЙ", които предлагат своите услуги, но разбирам откъде им идва самочувствието, че могат да пишат, когато има такова заплащане.
 
От: Търсим копирайтър с английски език за кънтент на сайтове и статии

Абе що си милисте, че можещите и знаещи езика нямат работа? За такива пари ще получите такъв текст, че после ще ви се реве. С трици маймуни не могат да се ловят.
 
От: От: Търсим копирайтър с английски език за кънтент на сайтове и статии

@pensun:
Понеже аз съм един от критикуващите, не смятах да пиша повече в тази тема, но... самият тон на обявата е дразнещ, можеше същите условия и същото заплащане да бъдат поднесени по един по-поносим начин. Усещам те, че правиш същата грешка - предлагаш 1.20 лв. - за статия, не знам на какъв език и колко думи, но ако е повече от 150 думи (грубо - над 3-4 реда) не ми звучи особено обещаващо и апетитно за евентуалните автори. Може би някакъв процент бъдещ трябва да включиш и да избягваш да генерализираш за "българите", ако има някой неособено възхитен от твоята оферта. Честно казано, омръзнало ми е да гледам автори на "статиЙ", които предлагат своите услуги, но разбирам откъде им идва самочувствието, че могат да пишат, когато има такова заплащане.

Сайтовете са само за Българските потребители и съответно статиите ще са на Български език. За момента не предлагам нищо на никой. Просто обмислям как да направя нещата и все още не виждам как ще се справя със съдържанието в сайтовете, ако трябва да плащам повече от 1.20 лв. за статия. За разлика от другия коментар в твоя има доста смисъл и ти благодаря за мнението.
 
От: Търсим копирайтър с английски език за кънтент на сайтове и статии

За всеки влак си има пътници, само че едните са нередовни, другите са си редовни. Кои ще си избереш, зависи изцяло от теб ;)
 
От: Търсим копирайтър с английски език за кънтент на сайтове и статии

ОК. Според Вас колко е нормалното заплащане за една статия примерно от 400 думи? Авторски и преведени от английски и испански?
 
От: Търсим копирайтър с английски език за кънтент на сайтове и статии

ОК. Според Вас колко е нормалното заплащане за една статия примерно от 400 думи? Авторски и преведени от английски и испански?

Зависи от качеството на писане, но да речем, около 4 лв. за прилично качество. За по-голямо количество може и да има отстъпка. Разгледай офертите, които са си дали авторите на съдържание, за да добиеш представа: http://www.predpriemach.com/forumdisplay.php?f=30

Ако наистина си притиснат финансово, може и срещу процент от бъдещите приходи да предложиш работа. Имаше една подобна оферта.
 
От: Търсим копирайтър с английски език за кънтент на сайтове и статии

След няколко месеца ще създам Интернет компания с около 15 уебсайта в своето портфолио (в момента изработваме сайтовете) и имам точно определен бюджет за публикуване на съдържание в тях. Този бюджет не ми позволява да плащам повече от 1.20 лв. за статия. Направил съм необходимите изчисления и резултата е, че ако увелича това заплащане няма да имам достатъчно статии и компанията ми ще е обречена на провал.
ROFLMAO. Е ми пусни тогава 3.75 сайта ще имаш бюджет от 4.80 на статия, което за около 350-400 е що годе добре.
Разбира се ако не смяташ, че компанията не обречена на провал със статии от по 1.20 лв.
 
От: Търсим копирайтър с английски език за кънтент на сайтове и статии

Какво разбирате под авторска статия? Някой да излезе на улицата и да си създаде сензация ли? Дали е авторска, преведена или преписана - за мен няма никакво значение, защото при всички случаи ще трябва да се гони уникалност, така че работата е една и съща.

Въпроса е да е написана грамотно, интересно, четливо, грабващо и "лайкващо" :)
 
От: Търсим копирайтър с английски език за кънтент на сайтове и статии

Какво разбирате под авторска статия? Някой да излезе на улицата и да си създаде сензация ли? Дали е авторска, преведена или преписана - за мен няма никакво значение, защото при всички случаи ще трябва да се гони уникалност, така че работата е една и съща.

Въпроса е да е написана грамотно, интересно, четливо, грабващо и "лайкващо" :)

Ясно, но все пак е много по-лесно да преведеш една статия от английски и да я преработиш леко, от колкото да измислиш сам целия текст. А щом е по-лесно е логично да бъде по-евтино. Както и да е. Благодаря ти за коментара. Ще гледам да измисля начин за промяна на концепцията ми. :)
 
От: Търсим копирайтър с английски език за кънтент на сайтове и статии

Ясно, но все пак е много по-лесно да преведеш една статия от английски и да я преработиш леко, от колкото да измислиш сам целия текст. А щом е по-лесно е логично да бъде по-евтино. Както и да е. Благодаря ти за коментара. Ще гледам да измисля начин за промяна на концепцията ми. :)

Миииии не е точно така. За да я преведеш трябва да спазваш контекста и да следиш текста, а ако пишеш по зададена тема, която ти е позната, проучил си и знаеш за какво става въпрос, можеш да си го измислиш и за 10 минути. Ей го сутринта си написах 1 статия от 1000 думи за 15 минути, но си бяха мои разсъждения и виждания и си ми вървеше супер леко, а ако трябва да превеждам за 15 минути ще напиша 300 думи сигурно.

Всичко е относително, всичко си е и до човека. Аз като работя много се разсейвам :p ако седна сериозно и 20 статии ще напиша днес без мн зор, ама се мотам. Обаче пък да пиша за левче просто няма как да стане, по-добре да си пълня сайта с безсмислен контент, отколкото да пълня на някой гушката :)

Дано си ме разбрал

It's all about the money
 
От: Търсим копирайтър с английски език за кънтент на сайтове и статии

ExTended , your offer is purely out of any Business sense. The times, when SMART people, with knowledge were working for peanuts is long gone. If you need serious work done and successful Business - you should pay for it. I hire copywriters and pay them 100 $ for a text with about 500 words in it. Stop making the Web Space full with nonsense content, the web users are not idiots - the will punish you. Sorry, but i could`n hold it.
 
От: Търсим копирайтър с английски език за кънтент на сайтове и статии

100$ for 500 words? Give me your phone, mail, skype or any other contact :|
 
От: Търсим копирайтър с английски език за кънтент на сайтове и статии

100$ for 500 words? Give me your phone, mail, skype or any other contact :|

И аз искам - ще взема да го науча тоя английски, белким почна да изкарвам пачки.
 

Горе