Търсим партньори за нов онлайн магазин!

От: Търсим партньори за нов онлайн магазин!

В какъв формат импортвате продукти - csv, xml?
На колко време и как предпочитате комуникация за нови цени/нови продукти?
Относно цените - продавате на крайна клиентска от доставчик, в която е включен и вашият процен по договорка или ви трябват цени към вас, а вие продавате с % колкото сметнете за добре над тях?

Относно гаранцията визирах хипотетична ситуация: Вие продавате мой продукт на клиент. Той има проблем.
а) той се обръща към мен директно
б) той се обръща към вас
в) той се обръща към вас, а вие към мен

Сори, че дълбая в това, но има значение. Всъщност се учудвам, че само аз питам тези неща. Предвид малкото инфо в началото никой ли не се интересува или просто всички се радват, че някой иска стока?!

И с двата формата.
Даваме Ви достъп до админ панела и Вие си опреснявате наличностите, цените и тн.
Крайна клиентска цена се поставя в сайта, в която е включена комисионната ни.
При проблем с даден продукт го препращаме към Вас.
Няма за какво да се извинявате за въпросите си, с питане се стига до Цариград... :)
 
От: Търсим партньори за нов онлайн магазин!

Здравей отново. Аз за въпросите не се извинявам, защото това е важно.

Малко ме обърка - ако говорим за дропшипинг, то тогава аз какво ще правя в магазина ви?!? Ами ако имам 100 дропшипъра, това значи ли, че трябва да поддържам 100 магазина? Или нещо има объркване по схемата, или аз грешно съм разбрал, но при всяко положение това не е дропшип. По скоро ми давате платформа за ОЩЕ ЕДИН магазин, в който да листна продуктите си. Ако е това - не ми е нужно, защото имам вече 7, а и ми се появява следващият въпрос:
Какво правите вие за да заработите процента си? Реклама? Оптимизация? Или разчитате да съберете от всичко по много и да тръгне по тази линия?

Много щеше да е лесно, ако всичко това го бяхте покрили в едно кратко представяне...

Едит: да си спестя още писане на по-късен етап: Ще получим ли малко повече подробности за офертата? То вярно до Цариград се стига, ама почвам да се уморявам да питам въпроси, които по подразбиране, поне според мен, трябваше да са покрити като казуси още в презентацията на предложението, ако мога така да нарека 1вият пост.

Казвам директно - идеята ме грабна, но липсата на каквато и да е информация, както и това, че тегля информация за всяко нещо по отделно малко почвате да ме губите, а и не само мен. Това е само мнение-съвет и се надявам да го приемете.

По принцип дорпшип е: аз ви давам стока, клиент ви поръчва, вие към мен, аз пращам (тук само се уточнява към кого). Идеята е 1 производител/вносител да работи с максимум контрагенти (дропшипъри), а те да се стараят да продават максимално добре за да печелят добре, което значи оформление на сайт, оптимизация, а дори и реклама.
Аз както казах имам 7 магазина, 2 дропшипъра, 6 дилъра. Ако трябва да поддържам още един магазин - ще си го вдигна, но не това целта.

Ако трябва да изнасям аз поддръжката, оптимизацията - спирам до тук с въпросите, дори и след време да съжалявам, но ще благодаря за отделеното време.

Ако говорим за дропшипинг като описаният малко по-горе, то информацията ми е почти достатъчна, харесва ми идеята и ще помоля да ми пратите скайп или мейл, на който да продължим комуникацията си вече в конкретни стоки, цени и проценти.
 
Последно редактирано:
От: Търсим партньори за нов онлайн магазин!

Ами мисля, че е достатъчно да отговоря на въпроса с трафика...
1. Ще рекламираме при нас, което означава:
-2 200 000 фена във Фейсбук (около 1 000 000 уникални)
-сайтове с общо о коло 100 000 посещения дневно
- email лист с няколко стотин К
2. Сайтове където ще се въртят банерите ни - общо около 450К дневно (сайтовете с които засега имаме договорка, като списъка се увеличава)
3. Аdwords реклама
4. Aфилиейт програма
5. СЕО
6. Други

Честно казано не знам колко посещения значи написанто по-горе, но общо взето целта ни е на втория месец сайта да има над 50 000 уникални посещения дневно....
 
От: Търсим партньори за нов онлайн магазин!

Ами мисля, че е достатъчно да отговоря на въпроса с трафика...
1. Ще рекламираме при нас, което означава:
-2 200 000 фена във Фейсбук (около 1 000 000 уникални)
-сайтове с общо о коло 100 000 посещения дневно
- email лист с няколко стотин К
2. Сайтове където ще се въртят банерите ни - общо около 450К дневно (сайтовете с които засега имаме договорка, като списъка се увеличава)
3. Аdwords реклама
4. Aфилиейт програма
5. СЕО
6. Други

Честно казано не знам колко посещения значи написанто по-горе, но общо взето целта ни е на втория месец сайта да има над 50 000 уникални посещения дневно....

Благодаря за включването, макар да съм леко объркан. И нека да кажа защо:
Въпросите са ми резонни, информацията е важна, казаното от теб звучи хубаво, но не стига като отговор за това, което аз питам. Явно е мислено и има план, не сте уан мен шоу и в тази връзка, защо поне един не се хване и даде пълното инфо? След като тръгва нещо сериозно, подходете сериозно и дайте оферта за да се приключи този мъчителен разпит.

Все още чакам отговор за дропшипинга....
 
От: Търсим партньори за нов онлайн магазин!

Процедурата е следната:
Примерно продавате часовници и сме се разбрали да работим заедно.
1. Качвате продуктите си при нас - вие имате админ панел при нас откъдето това става, или ни давате базата ви с данни, за да ги качим автоматично... (или някакъв друг начин, за който се разберем)
2. Вие следите наличностите, премахвате тези, които не са налични и добавяте новите продукти, от админ панела ви при нас.
3. Доставка - клиента поръча, ние одобряваме поръчката и тя се появява във вашия ядмин панел. Вие я изпращате до нас за наша сметка, а ние я изпращаме до крайния клиент за сметка на него. Плащането към вас става по фактура - като тук е въпрос на договорка дали ще ви плащаме продукт за продукт, или веднъж на няколко дни.

Ако имате още въпроси или нещо друго директно ми пишете в скайп: mihluzin87
 
От: Търсим партньори за нов онлайн магазин!

Колкото до гаранцията - ако има такива случаи препращаме клиентите към вас.
 
От: Търсим партньори за нов онлайн магазин!

Ами натовара се, но идеята е че няма да продаваме по 1 артикул на ден, а повече, и второ не искаме да правим реклама на магазини, които в последствие могат да спрат да работят с нас, вече като са си изградили няква база данни от клиенти.
 
От: Търсим партньори за нов онлайн магазин!

Ами натовара се, но идеята е че няма да продаваме по 1 артикул на ден, а повече, и второ не искаме да правим реклама на магазини, които в последствие могат да спрат да работят с нас, вече като са си изградили няква база данни от клиенти.

Не е ли по-добре да направите това изказване след като има повече то 10 продажби на ден. Може би (и казвам може би) ще карате много трафик, но поради наличието на много видове стоки ще с силно разфокусиран. Т.е точно тук не виждам връзката голям трафик - големи поръчки.
Ако обаче не съм прав (времето покаже друго) може и да е верно горното.
 
От: Търсим партньори за нов онлайн магазин!

Не е ли по-добре да направите това изказване след като има повече то 10 продажби на ден. Може би (и казвам може би) ще карате много трафик, но поради наличието на много видове стоки ще с силно разфокусиран. Т.е точно тук не виждам връзката голям трафик - големи поръчки.
Ако обаче не съм прав (времето покаже друго) може и да е верно горното.
В случая това е без значение, тъй като ние поемаме доставката, затова мисля, че няма смисъл да се коментира повече.....
 
От: Търсим партньори за нов онлайн магазин!

Всичкото това писане и" зачекване " щеше да го няма ако имаше една стройна и обстойна информация поднесена ясно и точно.
Не да се разтеглят локуми и да се вади информацията на час по лъжичка.
 
От: Търсим партньори за нов онлайн магазин!

Всичкото това писане и" зачекване " щеше да го няма ако имаше една стройна и обстойна информация поднесена ясно и точно.
Не да се разтеглят локуми и да се вади информацията на час по лъжичка.

По-съгласен не мога да бъда! :)
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Търсим партньори за нов онлайн магазин!

Бихте ли дали тук пълни условия за партньорство. Най-вече кавъв процент взимате от всяка продажба. Не искам да си мисля, че процента се определя индивидуално...
Също какво става ако аз не съм фирма - понеже искате фактури. Или ако съм ДДС регистриран и трябва на всяка фактура да ви начислявам ДДС.
Такива неща
 
От: Търсим партньори за нов онлайн магазин!

Бихте ли дали тук пълни условия за партньорство. Най-вече кавъв процент взимате от всяка продажба. Не искам да си мисля, че процента се определя индивидуално...
Също какво става ако аз не съм фирма - понеже искате фактури. Или ако съм ДДС регистриран и трябва на всяка фактура да ви начислявам ДДС.
Такива неща
Процента със всеки партньор се договаря индивидуално - вие ни какзвате колко давате - ние казваме дали ни устройва и така.
Трябва да сте фирма - в смисъл трябва да ни издавате фактури за стоките - просто ако сте по ддс се начислява ддс, ако не сте - не се начислява.
 
От: Търсим партньори за нов онлайн магазин!

Кога стартира проекта?
Т.е да могат да купуват хората.
 
От: Търсим партньори за нов онлайн магазин!

Кога стартира проекта?
Т.е да могат да купуват хората.

След около 5-7 дни....
 
От: Търсим партньори за нов онлайн магазин!

Така. С риск да вдигна вече леко забравена тема, ще се възползвам от традиционното да се остави коментар по предлагана услуга. Ще започна с това, което казах и на muhlizin, че в случая не е нищо лично, просто работа. А точно по тази причина смятам за редно да кажа впечатленията си от леко загубеното време покрай тази тема.

1. Ще започна от темата:

За проект с претенция за сериозен и демонстрация на самочувствие, като цяло всичко изписано до тук може да бъде определено по всевъзможен начин, но не и като оферта. Може би аз имам високи очаквания и надежди, но не е нормално 2-3 дни да се налага да питам и пиша повече от колкото предлагащите/търсещите партньорство. Ако има такива, които могат да се аргументират за обратното - с радост бих прочел доводите им.

2. След като изгубих 2 дни в питане за неща, които би следвало да бъдат изначално посочени в първоначалният пост бях пренасочен към скайп комуникация. След 1ч питанки и там (казвам питанки, защото не мога да ги нареча преговори) ми стана ясно, че колегата muhlizin има собствена идея за "договаряне" на условия, тоест това е онова, което той и/или партньора/ите му са взели като решение. Ситуацията бе поставена просто:

Той/Те искат определен % комисион, без ангажимент за позициониране на продуктите, без нива на продажби, без ангажимент за промотиране. Колегата сам посочи колко иска да бъде този процент, на което от моя страна остана само потвърждението, че ще го получи.
Единствено пожелах да получа договора, който ще регламентира бъдещите ни отношения. Това наложи да изчакам още 3-4 дни, а накрая да питам отново.

3. Днес, 8 дни по-късно, колегата muhlizin се свърза с мен да ме информира, че:

- процента, който той сам пожела и определи в какъв размер да бъде, не го устройва
- условията на работа(?!?!) също не го устройват. Както споменах вече в тези наши разговори умишлено оставих той да определя параметрите. Тоест и условията, които сам бе поставил вече не го устройват.

Макар и във форум, смятам че когато някой си позволява да остави подобно мнение към друг потребител, които също има своето "име" в общността и определен статус и авторитет, то най-малкото като уважение към него и останалите би следвало да подкрепи думите си. Ще посоча само част от разговора, тоест тази която е по същество, като ще спестя конкретното число процент комисион, които е бил дискутиран, тъй като мисля, че е нередно да бъде обявен публично без съгласие на другата страна и затова съм го заменил с "еди-колко си".

[4.9.2013 г. 12:09:06] mihluzin: bez zna4enie oborota - "еди-колко си"% tvyrdo
[4.9.2013 г. 12:09:27] Boris:"еди-колко си"% от цената със или без ДДС?
[4.9.2013 г. 12:09:47] mihluzin: s dds
[4.9.2013 г. 12:09:51] mihluzin: ti nali si po dds
[4.9.2013 г. 12:10:25] Boris: да
[4.9.2013 г. 12:10:40] Boris: тоест за комисиона аз получавам също ф-ра по ДДС, нали?
[4.9.2013 г. 12:10:45] mihluzin: da
[4.9.2013 г. 12:14:04] Boris: хубаво, ще ти дам "еди-колко си"%

Това е. Няма да коментирам как аз виждам нещата, нито с какво впечатление съм останал. Човек гради име и мнение с години и не мога да си позволя, пък било то интерактивно да падам до ниво, в което да сипя квалификации за когото и да е било. Ще кажа само, че така не се прави нито бизнес, нито се преговаря.

На всички прочели това оставям сами да преценят и да си направят изводите.

Ще завърша с това, с което започнах: Не нападам, не критикувам, не е лично. Това е просто бизнес. Пожелавам на всички успехи, както на организиралите идеята да се случи, така и включилите се. Ако съм научил нещо то е, че живота е колело и не знаеш дали няма да те срещне с даден човек отново и тогава нещата да са сполучливи.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Търсим партньори за нов онлайн магазин!

Така. С риск да вдигна вече леко забравена тема, ще се възползвам от традиционното да се остави коментар по предлагана услуга. Ще започна с това, което казах и на muhlizin, че в случая не е нищо лично, просто работа. А точно по тази причина смятам за редно да кажа впечатленията си от леко загубеното време покрай тази тема.

1. Ще започна от темата:

За проект с претенция за сериозен и демонстрация на самочувствие, като цяло всичко изписано до тук може да бъде определено по всевъзможен начин, но не и като оферта. Може би аз имам високи очаквания и надежди, но не е нормално 2-3 дни да се налага да питам и пиша повече от колкото предлагащите/търсещите партньорство. Ако има такива, които могат да се аргументират за обратното - с радост бих прочел доводите им.

2. След като изгубих 2 дни в питане за неща, които би следвало да бъдат изначално посочени в първоначалният пост бях пренасочен към скайп комуникация. След 1ч питанки и там (казвам питанки, защото не мога да ги нареча преговори) ми стана ясно, че колегата muhlizin има собствена идея за "договаряне" на условия, тоест това е онова, което той и/или партньора/ите му са взели като решение. Ситуацията бе поставена просто:

Той/Те искат определен % комисион, без ангажимент за позициониране на продуктите, без нива на продажби, без ангажимент за промотиране. Колегата сам посочи колко иска да бъде този процент, на което от моя страна остана само потвърждението, че ще го получи.
Единствено пожелах да получа договора, който ще регламентира бъдещите ни отношения. Това наложи да изчакам още 3-4 дни, а накрая да питам отново.

3. Днес, 8 дни по-късно, колегата muhlizin се свърза с мен да ме информира, че:

- процента, който той сам пожела и определи в какъв размер да бъде, не го устройва
- условията на работа(?!?!) също не го устройват. Както споменах вече в тези наши разговори умишлено оставих той да определя параметрите. Тоест и условията, които сам бе поставил вече не го устройват.

Макар и във форум, смятам че когато някой си позволява да остави подобно мнение към друг потребител, които също има своето "име" в общността и определен статус и авторитет, то най-малкото като уважение към него и останалите би следвало да подкрепи думите си. Ще посоча само част от разговора, тоест тази която е по същество, като ще спестя конкретното число процент комисион, които е бил дискутиран, тъй като мисля, че е нередно да бъде обявен публично без съгласие на другата страна и затова съм го заменил с "еди-колко си".

[4.9.2013 г. 12:09:06] mihluzin: bez zna4enie oborota - "еди-колко си"% tvyrdo
[4.9.2013 г. 12:09:27] Boris:"еди-колко си"% от цената със или без ДДС?
[4.9.2013 г. 12:09:47] mihluzin: s dds
[4.9.2013 г. 12:09:51] mihluzin: ti nali si po dds
[4.9.2013 г. 12:10:25] Boris: да
[4.9.2013 г. 12:10:40] Boris: тоест за комисиона аз получавам също ф-ра по ДДС, нали?
[4.9.2013 г. 12:10:45] mihluzin: da
[4.9.2013 г. 12:14:04] Boris: хубаво, ще ти дам "еди-колко си"%
Това е. Няма да коментирам как аз виждам нещата, нито с какво впечатление съм останал. Човек гради име и мнение с години и не мога да си позволя, пък било то интерактивно да падам до ниво, в което да сипя квалификации за когото и да е било. Ще кажа само, че така не се прави нито бизнес, нито се преговаря.

На всички прочели това оставям сами да преценят и да си направят изводите.

Ще завърша с това, с което започнах: Не нападам, не критикувам, не е лично. Това е просто бизнес. Пожелавам на всички успехи, както на организиралите идеята да се случи, така и включилите се. Ако съм научил нещо то е, че живота е колело и не знаеш дали няма да те срещне с даден човек отново и тогава нещата да са сполучливи.

Именно колега - всичко е бизнес, затова при наличие на по-добро предложение и по-добри условия отказах партньорство с теб. Нищо лично... просто бизнес.
С пожелания за приятен ден и успех в продажбите!
 
От: Търсим партньори за нов онлайн магазин!

Именно колега - всичко е бизнес, затова при наличие на по-добро предложение и по-добри условия отказах партньорство с теб. Нищо лично... просто бизнес.
С пожелания за приятен ден и успех в продажбите!

Нека не превръщаме това в махленски спор, искаш ли?
Дефиницията за " получаване по-добро предложение и условия" е когато някой ти предлага, а не сам си определил. Второто е по-известно по нашите географски ширини като "пре*бавка", тоест сам си поискал и получил нещо, а после си се сетил, че не ти оттърва.

Умните много добре ще ме разберат, досетливите ще си направят извода. Не мисля да навлизам по-нататъшна полемика, защото има опасност да стане нелепо.

Както виждаш съм пропуснал въпросителните за това, колко подходящ е трафик от ФБ за онлайн магазин, кво става като ошамарят домейна за твърде много линкове и спам, защо така ви стресира, че ви се иска договор, защо бягате от ангажименти от какъвто и да е тип и тн...
 

Горе