Търсим PHP програмист

xgamer

New Member
Рейтинг - 100%
2   0   0
Търсим PHP програмист който да владее добре :
PHP 5.x
MySQL db
OOP
MVC - основната му работа ще бъде да пише контролери
за FW който ще му бъде даден.

Предимства
- владеене на Английски и/или Френски
- опит с jQery или друга подобна библиотека
- работа със Smarty
- работа със сайтове от вида на: ел. магазини, запознанства, обяви, сайтове за игри...

Работата може и да е дистанционна, ще има тестов период за да се прецени до колко се справя с работата и след 6 месеца /при успех ще подпишем трудов договор/
Ззаплатата ще и минималната за 1ви месец, при условие че кандидата не покаже това което търсим, но има желание и преценим че може да го обучим.
Ако имате нужните знания и покажете високо ниво на кода заплатата Ви директно ще е над 1000-1500лв и ще се подпише договор след пробен период от 30 дни

За заинтересованите:
изпратете ни email с информация какъв опит имате на [email protected]
като е желателно да прикачите ваши проекти / може и части от код
 
Последно редактирано:
От: Търсим PHP програмист

а прехода от 200 към 500 заплата колко време е? мисля добре знаеш че и с "двете цифри" няма как да се живее нормално.
манталитета на работодателите не е промемен..много работа за "стотинки:..така си е от край време в България
 
От: Търсим PHP програмист

Силно се надявам тези 200лв да са просто грешка допусната по инерция.
 
Човека вероятно има предвид, че заплатата ще започне ОТ ХХХ лв. в зависимост от опита на кандидата, който одобрят и е дал примерни числа.
 
От: Re: Търсим PHP програмист

Човека вероятно има предвид, че заплатата ще започне ОТ ХХХ лв. в зависимост от опита на кандидата, който одобрят и е дал примерни числа.
И аз така се надявам да е, защото ако започвам от 200лв заплата, по-добре да се пробвам за метач. Там май даваха над 200лв, че дори май близо 300лв. Така пак ще взимам същите пари без нужда от знания, опит и без да си блъскам главата защо скрипта ми прави странни неща.
 
От: Търсим PHP програмист

За 1ви месец заплатата със сигурност ще е до 500лв ако се справи добре му расте
пример
1ви 300лв
2ри 500
3ти 800
4ти 1000
като ще се гледа и как се справя ако нещата вървят добре без проблем може и над 3000лв да взима, но разбира се ако може да си ги заработи.
Работата ще е от понеделник до петък като повечето задачи ще са банални

едит: още нещо на един метач не му расте заплатата ;)
 
Последно редактирано:
И аз искам някой опитен РНР програмист да ми работи 2 месеца за 800 лв. :)
Страшна схема си измислил, но ти гарантирам, че по този начин няма да намериш кадърни специалисти, които да ти вършат работа.
 
От: Търсим PHP програмист

За под 500лв трудно ще се намери програмист. Най-много да се намери някой прегладнял прочел няколко книжки и написал най-много две-три динамични страници през цялата си програмистка кариера.
Между 500лв и 800лв може да се намери що-годе полезен програмист, но не и перфектен. Такъв може да прави дори CMS-и, но е желателно някой по-опитен да мине след него през кода му и да му добави защити (включително ползване на lock за базите данни, за да не се чупят при голям трафик) и да оптимизира преизползването на процесора и RAM паметта.
Между 800-1000лв може да се намери наистина добър специалист, макар и прекалено прегладнял за да работи за тези пари. Криза е, така че сигурно ще се намери такъв.
Над 1000лв вече може да се намери човек, който си разбира от работата, но реалната заплата за такъв е над 1500лв. Е, за България много правила не важат.
 
От: От: Търсим PHP програмист

За под 500лв трудно ще се намери програмист. Най-много да се намери някой прегладнял прочел няколко книжки и написал най-много две-три динамични страници през цялата си програмистка кариера.
Между 500лв и 800лв може да се намери що-годе полезен програмист, но не и перфектен. Такъв може да прави дори CMS-и, но е желателно някой по-опитен да мине след него през кода му и да му добави защити (включително ползване на lock за базите данни, за да не се чупят при голям трафик) и да оптимизира преизползването на процесора и RAM паметта.
Между 800-1000лв може да се намери наистина добър специалист, макар и прекалено прегладнял за да работи за тези пари. Криза е, така че сигурно ще се намери такъв.
Над 1000лв вече може да се намери човек, който си разбира от работата, но реалната заплата за такъв е над 1500лв. Е, за България много правила не важат.


Не разбирам защо развиваш тези, след като всичко е ясно и просто.Първите месеци са като изпитателен срок и за всички работи е така.Колкото и да си специалист , отсреща трябва да са уверени , че наистина си такъв и тогава да ти дават 1500 лева. :) Аз мисля , че офертата си е доста добра, жалко че не се занимавам с програмиране. Успех ! :)
 
От: Търсим PHP програмист

Явно грешно съм бил разбран. Никой не говори за 1500лв от раз, но да почнеш с под 500лв си е леко... обидничко за бранша. А иначе нивото и уменията би трябвало да се видят още първия месец. Не виждам за какво са тези месеци и месеци след това. Може да речем да започне тестово на около 500лв и ако се справя да скочи на поне 800лв втория месец. Аз в случая не давам заплатите, но все пак това си е висококвалифициран труд и не е редно да се оценява наравно с продавачите на банички.

П.П.:
radeff, самият факт, че не се занимаваш с програмиране е достатъчен да не се опитваш да оценяваш оферта за длъжност, за която не знаеш какво се очаква. За постигане на много от посочените знания в офертата се искат много години учене, труд и пари. Иначе офертата не е чак толкова лоша ако в нея не фигурираше това велико число "200". Да не говорим, че за изисквания като MVC и OOP се иска заплата над 1000лв или поне 800лв като за в криза.
 
Последно редактирано:
От: От: От: Търсим PHP програмист

Не разбирам защо развиваш тези, след като всичко е ясно и просто.Първите месеци са като изпитателен срок и за всички работи е така.Колкото и да си специалист , отсреща трябва да са уверени , че наистина си такъв и тогава да ти дават 1500 лева. :) Аз мисля , че офертата си е доста добра, жалко че не се занимавам с програмиране. Успех ! :)
Първият месец е изпитателен и за работодателя. На интервютата преглеждат работата на кандидата, говорят с него и си вадят заключението ще им върши ли работа или не. Възможно е да предложат примерно 2/3 от договорената заплата първия месец като тестов период, но всякакви вицове от рода "200-500 лева с перспективи за растеж" са си чиста проба цигания и такъв работодател обикновено само ти губи времето.

На интервюто е препоръчително и да го наблюдавате (работодателя) внимателно - в каква обстановка се провежда интервюто, какво е обзавеждането, как говори за дейността на фирмата, доколко е амбициозен в бизнеса си. Особено като дойде думата за пари забележете колко комфортно се чувства при перспективата да заплаща значително възнаграждение на най-добрия (демек вие). Внушете му, че сте суперамбициозни и отдадени на професията си преди да му кажете колко пари очаквате. Ако вземе да примърдва на стола нервно или да се усмихва малко по-изкуствено отколкото допреди малко, значи работата не мирише на добре... Читавият работодател се ентусиазира при мисълта да има способни служители.

ЕДИТ: Авторът си промени обявата докато пиша това. Сега доста по-прилично изглежда :)
 
От: Търсим PHP програмист

@Noke не и ако преди това си работил с "отрепки" имах двама програмисти който почнаха добре първия месец и после нещата станаха трагични...
за това идеята е да е растяща заплатата, като на база на знанията и уменията му ще се формира заплатата
 
От: Търсим PHP програмист

Едно "Евала" от мен за корекцията в обявата.
В мениджмънда има едно понятие "атестация". През определен период от време се анализира работата на работника и според тази оценка му се корегира заплатата. Корекцията може да е както нагоре, така и надолу в парите. Защо да се обещава само покачване на заплатата? Нека има и малко стрес и така работникът да работи възможно най-старателно, че иначе може и да стигне до заветните 200лв заплата (ако успява работодателят да го изтърпи с толкова ниско КПД).
До кога е валидна обявата, защото мисля да си подредя едно CV за случая.
 
От: Търсим PHP програмист

Идеята е, че почти няма шанс да привлечеш добър служител ако му предложиш минимална заплата първите 1-2 месеца. За него това ще е изгубено време, особено ако вече има някакъв стаж.

Почти който и да е програмист може да изкара повече от 200-300 лева месечно от фрийленсинг без да си дава много зор и през това време просто да търси по-надежден работодател... Тенденцията е да става все по-трудно да накараш уеб специалист да напусне удобното диванче и лаптопа у къщи и да се засили да фаща трамвая рано сутрин и да отглежда хемороиди в някой cubicle.
 
От: Търсим PHP програмист

За кой град става въпрос, че в обявата не видях да е упоменато (може и да недовиждам)? Или става въпрос за работа от разстояние по поръчки?
 

Горе