Търси се специалист без заплата

Не искам да коментирам, но не ми звучи сериозно. Поне на мен, никой няма да има никаква мотивация да работи FREE. Знам, че идеята е да му предадеш знания, но тогава се прави това чрез програма.

И като стана дума, може ли някой, ако е чувал случайно за тези програми, да ми пусне линкче. Имаше една за заетост, която държавата я плаща. И се спомена в горни постове тук и една, която бе за преквалификация, за която нямам много инфо. За това ще се радвам. Така и така давам съвети насам натам, поне да мога малко и икономиката ни да разджиткам в тази посока. :)

@Алане, то и така ще излезе в резултатите. :) Даже и да са споменати в поста. ;) Като гледам какво SEO правят, трудно ще ги смъкнат.
 
От: Търси се специалист без заплата

Противоречиш си. Не мога да се съглася, че някой който разбира от:

- добри познания за принципите и механизма на работа на Web и търсещите машини (основно Google)
- познания за Adwords, Adsense, Google Analytics & Webmaster tools
- on-page SEO - много добро познаване на HTML и техниките за оптимизация на съдържание
- off-page SEO - умения за изграждане на входящи линкове (директории, форуми, социални мрежи и др.).
- владеене на английски език
е некомпетентен и не разбира. По-скоро собственика на фирмата е скъперник и идиот, който краде труда на другите.

Ставаше дума за примера, който дадох - именно управителя не чуства нужда от разбиращ служител. А тези със стажа са достигнали съвсем различни висоти в идиотизма - искат някой можещ, знаещ и работещ без пари.
 
От: Търси се специалист без заплата

Всеки работодател се възползва от кризата, и за това така се гаврят с хората. Поради "кризата" намалят и заплатите и персонала. Един пример с мен: до преди 3 години в компютърния сервиз където бачках бяхме 5 човека, но от 5-ма техници ни направиха само 2-ма, причината е заради "кризата", и останахме аз и още един колега, и тогава настана ад за нас - вършихме работа за 5 човека а сме двама - общо и харудер и софтуер, то добре че колегата ми е специалист по мониторите, аз там съм много бос. И като дойдат на ден 5-8 клиента и като ти стоварят всеки по един PC, и иска след 2 часа да е готов и не го интересува че преди него има други оставени компютри които трябва да ги свършиш... ако ли не, в най лошия случай утре... ходи се оправяй, да не говорим пък ако имаш заявки да сглобиш за един ден 4 конфигурации и да им сложиш ОС че и офиса, а в същото време други компютри чакат за ремонт и става една ... Не знаеш от къде да я почваш. Не стига че ни оставиха само двамата да се гърчим и да ни чака работа за целия китайски народ, ами и намалиха и заплатите и то драстично, пак поради "кризата"... Накрая му затвориха магазина и сервиза, защото не си беше платил лиценза за WINDOWS, OFFICE и няколко антивирусни програми, а продаваше софтуер. Сега колегата ми си бачка час-мак, непрекъснато има работа за него, особено с новите монитори TFT, LCD те много често се развалят, и казва че направо се е родил - няма шеф над главата му, и никой не му диша във врата. Аз пък се захванах WEB-дизайн, но никога няма да отида да се блъскам за потупване по рамото. Тогава преди да му затворят магазина на шефа ми му казах няколко приказки за това че ни намали заплатите а вършим работа за 5 човека: не сме роботи, и по добре да наеме още хора да ни помагат или да върне старите кадри, щом ни намали заплатите. Е като не ни отървало - знаем къде е вратата, "кризата" била голяма и все ще се намерели хора които ще работели и за по малко пари. Даже на мен ми се сепна и ми вика: "Ако аз ви вдигна заплатите или наема още хора, това значи вие ми бъркате в джоба, слушайте бе, аз не ям само хляб, аз слагам и масло от горе на филиите а по отгоре и мед". Тъп прост селяндурин ( има разлика между селянин и селяндурин ) с който не се излиза на глава. А караше някакъв поръчков баварец за около 120 000 лв.

А за тия JOBS.BG четох на няколко места в нета че са един скамерски сайт който краде лични данни, понеже задължавали да си пратиш CV-то с ЕГН и голяма част от обявите им са фалшиви. По добре изобщо не си губете времето да се занимавате с този идиотски сайт, отдавна е вкаран в черната статистика в нета за измами, и изнудване на хората да плащат да се "регистрирали" в частни работни агенции и тогава им намирали работа, ама познай - от умрял писмо да чакаш.
 
Да, прав си. Много ми е кофти когато някой познат ми каже, абе взимам толкова защото е криза и нема никъде пари. Може да е така, но може и да не е. В моя случай може да повторя някъде USAF. Ние (в старото ми бачкане) бяхме 2ма маркетинг, докато не решиха, че 1 е достатъчно и освободиха другия. Излишно е да казвам, че работата се прехвърли изцяло върху мен, което ме правеше зомби в края на всеки работен ден. А това както се досещате, не е от любимите неща на едно живо същество, било то примитивно или със съзнание. Та това е случи, защото дойде така прочутата криза, която (да му се изтаковам в устенцата на всеки, който я използва) не ни е пускала. Така е от 2008-2009 г. Ако ще е така и всеки работодател ще минава с нея, за да изстисква народа, да вземе да гръмне и да затвори бизнеса. Единственото, което ме успокояваше бе, че раз разлика от другите кретеноподобни комплексари, моя шеф не си купуване нищо, всичко наливаше в компанията си. Няма такова нещо да дойде (както се случва в по-голямата си част от бг "бизнесмена") с нова кола и к*рва и да седне да ти обяснява, че е криза и че само това може да е положението. Това е жалко и граничи с деянието на варварин-стипца.

Относно сайта за обявите за работа - все по-често започнаха да се появяват такива обяви. Чак се чудя защо хората го използват. А, че събират лични данни, ходи доказвай, че не е така. Само знаеш, че си си качил CV-то, пък дали ще го гризнеш, един Бог знае. :)
 
От: Re: Търси се специалист без заплата

Да, прав си. Много ми е кофти когато някой познат ми каже, абе взимам толкова защото е криза и нема никъде пари. Може да е така, но може и да не е. В моя случай може да повторя някъде USAF. Ние (в старото ми бачкане) бяхме 2ма маркетинг, докато не решиха, че 1 е достатъчно и освободиха другия. Излишно е да казвам, че работата се прехвърли изцяло върху мен, което ме правеше зомби в края на всеки работен ден. А това както се досещате, не е от любимите неща на едно живо същество, било то примитивно или със съзнание. Та това е случи, защото дойде така прочутата криза, която (да му се изтаковам в устенцата на всеки, който я използва) не ни е пускала. Така е от 2008-2009 г. Ако ще е така и всеки работодател ще минава с нея, за да изстисква народа, да вземе да гръмне и да затвори бизнеса. Единственото, което ме успокояваше бе, че раз разлика от другите кретеноподобни комплексари, моя шеф не си купуване нищо, всичко наливаше в компанията си. Няма такова нещо да дойде (както се случва в по-голямата си част от бг "бизнесмена") с нова кола и к*рва и да седне да ти обяснява, че е криза и че само това може да е положението. Това е жалко и граничи с деянието на варварин-стипца.

Относно сайта за обявите за работа - все по-често започнаха да се появяват такива обяви. Чак се чудя защо хората го използват. А, че събират лични данни, ходи доказвай, че не е така. Само знаеш, че си си качил CV-то, пък дали ще го гризнеш, един Бог знае. :)

Да, много позната история до болка! Наистина ставаш един зомбиран робот, който няма време за личен живот, и мозъка ти е блокирал от напрежението. Питай ме как аз и колегата ми сме стискали зъби и сме си траели когато върху нас падна всичко да вършим, а онзи идва всеки ден с бавареца и мрънка че било "криза" бюджета му тръгвал надолу, а в същото време ние да побързаме с работата, че имало много гладни и безработни които щели дори за джобни пари да работят до откат. Точно така - и при нас стана същото, в средата на 2009 г. освободи 3-мата и ние от 5 станахме на 2-ма. А след като бойковото правителство спечели изборите няколко месеца по късно и заплатите ни намали. Е накрая си получи заслуженото - някаква друга фирма която също продава софтуер го издъни, за това че той продава софтуерни продукти без да плаща лицензи, и станаха едни филми, и след като му затвориха фирмата чух че и дела завели срещу него заради този софтуер, а там са дости солени глобите, може и да е останал без бавареца вече.

Ето защо в условия на "криза" бедните стават по бедни, а богатите още по богати - намалят заплатите, съкращават персонала, а получават същия процент печалба :wink: Думата я пиша в кавички, защото според мен кризата е измислена или по скоро изкуствено създадена с цел!

Ами в Jobs.bg то повече от половината население са регистрирани там, и всеки си пуска CV-то с данните. Аз съжалявам че не запаметих сайтовете да дам линкове да прочетат тука хората черната статистика за този скамерски сайт, да видят какви неща пишат за него.
 
Ми има един много тъп израз, ама е точен - докато има балъци ще има и тарикати...
 
Никак не е приятно положението, в което сте били попаднали 2мата, защото го знам от опит. Но това е масова практика на БГ бизнеса. И е много важно да ти се обяснява как някой ще те замести за без пари, защото било криза и реално така се случват нещата в бизнеса. Олио да ги попари такива кретени. Човек, който ти обяснява това има сериозен проблем със себе си, най-вече защото няма нищо в главата си за мениджмънт и бизнес мотивиране.

Мишките, които са с толкова ограничено съзнание са точно тези, които ги говорят и практикуват горните 2 неща. В този ред на мисли, често се случва да се наблюдава и обратния ефект - мързеливи и отнесени служители, които по никакъв начин не намират смисъл да го раздават съвестно и активно, защото каквото и да предприемат все им се обясняват горните неща + това, че не стават за нищо. :) Направо бижу. :)

Истината е вече в LinkedIn, само това мога да изкоментирам. :)
 
От: Търси се специалист без заплата

Взе ми думите от пръстите. Заради такива случаи "работодател" е мръсна дума в България и никой не мисли за тях. Интересното е, че работника като не му отърва може да си хване гъза, обаче работодателя, ако няма избор - трябва да търпи.

Грешиш. В България РАБОТА е мръсна дума ;)
Свикнали сме да слагаме всички под общ знаменател. Ако и ония са мошеници и ние сме мошеници и всички на тоя свят са мошеници и т'ва е...

Че офертата е пълна подигравка се вижда с просто око, но почти навсякъде стажът се заплаща няколко пъти по-ниско отколкото заплатата. Стаж в Сосиете Женерал беше 200 лева на месец - не можеш да си платиш квартирата, камо ли друго...
 
От: Търси се специалист без заплата

Пичове, повечето гледате от едната страна на нещата. Оплаквате се, че ви товарят - ами напуснете. Направете бизнес, купете си новата кола и си докарайте новата курва да обяснявате на работниците си, че е криза. Защото не вие плащате наема, не вие плащате осигуровките, не вие намирате клиентите, не вие давате рушветите, не вие купувате оборудването и т.н. - а това, че вие сте зомбита в края на работния ден.... не ви ли минава през мисълта, че може би за работодателят ви няма такова нещо като край на работния ден....
 
От: От: Търси се специалист без заплата

... Не знаеш от къде да я почваш. Не стига че ни оставиха само двамата да се гърчим и да ни чака работа за целия китайски народ, ами и намалиха и заплатите и то драстично, пак поради "кризата"... Накрая му затвориха магазина и сервиза, защото не си беше платил лиценза за WINDOWS, OFFICE и няколко антивирусни програми, а продаваше софтуер.
...
А караше някакъв поръчков баварец за около 120 000 лв.
Като го четох това се сетих колко правилна е поговорката "Таман научих магарето да не яде и то взе, че умря". На тоя шеф е същата работа. После защо хората разсъждавали предубедено. Как да разсъждаваме като около нас е пълно с такива примери?
 
От: Търси се специалист без заплата

Блинки така както блажено си мрънкате що не прекръстите форума на - Пишман Предприемач - Винаги много съм се чудел на подобни теми в този форум където почва да се реве от работодателите - Все си мисля че реването на работниците трябва да е в някой форум тип - Наемен Труд - а не в предприемач.

Винаги съм си мислел че идеята на този форум е да даде старт на желаещите да изскочат от блатото на работническата класа и да минат едно ниво по нагоре - Вместо това редовно чета пишман предприемачи да мрънкат че в работата са ги ебали през гащите.
Както го каза и БГТОПА еми минете от другата страна бе - вместо да мрънкате и да се самосъжалявате заебете работата почнете да работите за себе си наемете хора да работят за вас и елате да си мрънкяме как от работниците нищо не става.
 
Мрънкаме бате, защото не искаме това да го правят тукашните предприемачи и да си знаят, че не е нещо нормално. Лошият опит на някои е добър пример за изграждане на добри правилата.

И минаването от другата страна не е решение, защото тогава други ще говорят така за нас. Лично аз бих наел човек само и единствено когато знам, че работата може да се поеме от един човек и парите си заслужават. Което означава, че го поглеждам от 2те страни. Никога само от едната.

Аз няма какво да кажа, освен практикувайте правилните неща, не се поддавайте на всеобщата практика. И се спира до тук. ;)
 
От: Търси се специалист без заплата

Блинки така както блажено си мрънкате...

Това звучи изключително смешно от устата на някой, който допреди малко е мрънкал срещу мобилните оператори, управляващата партия и какво ли не друго, а сега и срещу мрънкачите. По тая логика аз мога да попитам ти защо не си направил собствен телеком с евтини разговори, а после и партия, с която да влезеш в управлението вместо да мрънкаш по форумите? Обаче не бих задал подобен въпрос, защото ако го направя ще изглеждам като последния... да не казвам какво. Всеки има право да мрънка за това, което му тежи. Споделям твоето мнение по отношение на телекомите и политическите въпроси, но да се правиш на по-голям светец от папата и да мислиш, че тоя номер може да мине в Предприемач... не виждам как ще стане.

Пък това за "пишман предприемачи да мрънкат че в работата са ги ебали през гащите" вече граничи с пълна селяния. Човекът е споделил ценен житейски опит и не заслужава подобно отношение.
 
От: Търси се специалист без заплата

Тест това е форум за предприемачество - очаква се да се посещава от хора които искат да започнат или вече развиват собствен бизнес и не е нормално да има 100 теми в които да се реве против работодателите и въобще против бизнеса, не може да станеш бизнесмен ако мисленето ти е на общ работник.
Също така като човек с поне средно интелигентно ниво би трябвало да правиш разлика между бизнес и монопол - и реването срещу монополите няма нищо общо с реването срещу бизнеса - за да ти го обясня по нагледно - представи си че някой си е направил форум - монополисти.ком където да си се събират монополистите и да си обсъждат картелните споразумения обаче незнайно от къде се регистрирали и разни бизнесмени дето реват против монополите - на тях просто мястото не им е там.

Бизнеса в България отдавна е станал мръсна дума - предприемачите изедници и тн. Не мисля че точно в този форум е мястото да се затвърждават подобни клишета.
 
Така е бате, но се реве (ако може така да се каже) против бизнеса в този му вид. Реално не бих одобрил такъв модел да е широкоразпространен. И няма 100 теми за това, или поне не сме стигнали до там. :) Но всяка такава обява провокира хората тук, което е нормално, никой не си продава труда за без пари или за жълти стотинки.
 
От: Търси се специалист без заплата

Можем само да се надяваме, че никоя изгубена душа - дори хлапе на 15-16 от уебтуриста - няма да се хване на подобна обява...
 
От: Търси се специалист без заплата

Блинки не е проблема в това че има криви оферти навсякъде по света има подобни извращения.

Проблема за мен е в начина на мислене на потребителите от форума - над 50% разсъждават като наемни работници и най лошото е че това на никой (с малки изключения) не му прави впечатление.

Няма как да станеш успешен бизнесмен ако мисленето ти е като на наемен работник не може да станеш хишник ако мислиш като овца.

Знам че тези мои виждания няма да се споделят от болшинството, но всеки който не ги споделя може за момент поне да замисли дали не е сбъркал форума - Дали наистина иска да стане макар и дребен бизнесмен който да поеме живота си в свои ръце и да не чака накрая на месеца да му дават заплата - Дали наистина има силата върху него да падне отговорността за подсигуряването на заплащането на бъдещите му работници.

Малко са хората които имат смелостта да зарежат сигурното и да поемат отговорност и за останалите да бъдат ръководители - много по лесно е да се кюта на една заплатка, ако може нещо часпром да падне и през останалото време да се мрънка какви изедници са работодателите и как карали Х-петици
 
От: Търси се специалист без заплата

Блинки така както блажено си мрънкате що не прекръстите форума на - Пишман Предприемач - Винаги много съм се чудел на подобни теми в този форум където почва да се реве от работодателите - Все си мисля че реването на работниците трябва да е в някой форум тип - Наемен Труд - а не в предприемач.

Винаги съм си мислел че идеята на този форум е да даде старт на желаещите да изскочат от блатото на работническата класа и да минат едно ниво по нагоре - Вместо това редовно чета пишман предприемачи да мрънкат че в работата са ги ебали през гащите.
Както го каза и БГТОПА еми минете от другата страна бе - вместо да мрънкате и да се самосъжалявате заебете работата почнете да работите за себе си наемете хора да работят за вас и елате да си мрънкяме как от работниците нищо не става.

Манта аз и Блинкито просто споделяме през какво сме минали, и мисля че в това няма нищо лошо. Жалкото е че това не са единични случаи при мен, предполагам и при Блинки. Имам усещането че не си се пекъл на нашия огън и не си видял нищо от това което аз, Блинкито и други хора са видели. Ами да то на чужд гръб и 100 тояги са малко или сития на гладния не вярвал - както са казали хората. Друг е въпроса че има така наречените "богопомазаници" или "галеници на съдбата" които цял живот не са работили нищо, всичко им идва на тепсия, докато тати носи и мама меси, и много им е трудно да проумеят че живота има и друга страна, и подобни истории им се виждят непонятни...

Съгласен съм че BGTOP е прав и както и ти, за това че форума е за предприемачи, но мисля че нищо лошо не сме казали за това че продължава да има нагли хора които искат да им се работи за "мерси" и дори имат супер-наглостта да пускат обяви. От тук и тръгна темата че сме попадали на подобни работодатели подобни на тези които пускат обяви че искат да им работят, но заплащане... нема. Ние не лъжем, аз и Блинкито казваме истината, а от нея боляло...

Малко са хората които имат смелостта да зарежат сигурното и да поемат отговорност и за останалите да бъдат ръководители - много по лесно е да се кюта на една заплатка, ако може нещо часпром да падне и през останалото време да се мрънка какви изедници са работодателите и как карали Х-петици

Ами мисля че един човек който иска да стане истински предприемач, първо трябва да мине от най ниското стъпало - както казваш ти на заплатка, и после да мине от другата страна, за да има предвид някои неща. Не одоборявам такива които никога през живота си не са видели грам труд, и изведнъж да ми станат предприемачи. Просто споделям мнението ми, и се надявам да няма засегнати хора. :)
 
Последно редактирано:
От: Търси се специалист без заплата

УСАФ няма как да ме засегнеш защото и аз съм минал по този път - Започнал съм да се издържам още преди да завърша, бил съм наемен работник, но това никога не ми е доставяло удоволствие защото имам силна непоносимост по тъпи от мен да ми дават наклон на оная работа.

Аз и хората от моето поколение имахме късмета да стартираме живота си във времена когато почти всичко дето летеше се ядеше - по онези времена в началото на демокрацията можеше да се правят пари от всичко - бяха съборени всякакви бариери пред бизнеса и всеки можеше да си направи от кафене в гаража до каквото се сети - постепенно бюрокрацията и регулациите убиха дребният бизнес в БГ.
Напълно осъзнавам че младите които сега завършват са тотално преебани - ако нямат шанса родителите им да са бизнесмени и да им дадат начален тласък е много трудно да започнат какъвто и да е бизнес. Многократно съм го писал че да се прави бизнес в БГ е много скъпо удоволствие на днешно време.
Така че на младите които искат да правят самостоятелен бизнес в 90% от случаите единственият им шанс е в интернета - това остана единственото място където все още може да се опитат да развият самостоятелен бизнес без да разполагат с поне 5000лв.
Това обаче няма как да стане ако мисленето им е като на наемни работници - и вместо да се възмущават от шефовете дето имат нова х-петица и нова любовница трябва да мислят как да имат 2 х-петици и 2 любовници.

Умишлено написах горните ми мнения малко по остри та белким младите се замислят всъщност от коя страна на барикадата искат да бъдат, хората които не могат да проумеят написаното от мен нека просто да се примирят че са от 90-те % които винаги ще бачкат за някой друг.
 
От: Търси се специалист без заплата

Вдигам малко темата с една обява, която видях преди малко в пощата, която получавам от Джобс. Според мен това е коректно и е добра обява, така би трябвало да се постъпва навсякъде, за разлика от първата фирма, която и беше повод да направя тази тема:

Обявата

Този път търсят Стажант Уеб Дизайн:

Стажантската програма е платена и се сключва трудов договор за 6месеца. След изтичане на този период и при показване на добри резултати, договора ще бъде продължен

Може би това да е полезно на някой... .
 

Горе