Търси се спешно А- за детенце на 3 годинки за София

milavel

Member
Здравейте! Търси се А- за детенце на 3 годинки. Присадени са стволови клетки. Спешно е, а групата е рядка. +359 887 601 994 Марин /бащата/ за повече информация. В кръвния център запасите са ограничени, а е необходимо голямо количество. Ще е прекрасно ако някой може да помогне, необходима е точно тази група.
 
по принцип съм давал кръв и не е имало значение групата. Или тук се търси точно А-
И не съм 100% сигурен но не е задължително точно в София да се ходи, във всеки един кръвен център би трябвало да може, само се посочва за кого се дарява.
 
Истината е, че е много по-сложно да се дари кръв, отколкото си мислим. Освен че групата е рядка е важно кръводарителите да бъдат пълнолетни и в отлично здраве. Под особен контрол са тези, които наскоро са напускали страната, особено ако са посетили по-екзотични дестинации. Изключително важно е доброволците да имат нормални нива на хемоглобин и артериално налягане - нормата за хемоглобина, мисля е 130, а кръвното, както знаете трябва да варира в границите на 120/80. Абсолютно недопустимо е да са приемани медикаменти през последния месец - нито антибиотици, нито такива за лечение на хронични заболявания. Аналгетиците също май са проблем, така че... сложно е, но не и невъзможно.
Пожелавам успех и дано се намерят подходящи донори, колкото е възможно по-скоро.
 
Истината е, че е много по-сложно да се дари кръв, отколкото си мислим. Освен че групата е рядка е важно кръводарителите да бъдат пълнолетни и в отлично здраве. Под особен контрол са тези, които наскоро са напускали страната, особено ако са посетили по-екзотични дестинации. Изключително важно е доброволците да имат нормални нива на хемоглобин и артериално налягане - нормата за хемоглобина, мисля е 130, а кръвното, както знаете трябва да варира в границите на 120/80. Абсолютно недопустимо е да са приемани медикаменти през последния месец - нито антибиотици, нито такива за лечение на хронични заболявания. Аналгетиците също май са проблем, така че... сложно е, но не и невъзможно.
Пожелавам успех и дано се намерят подходящи донори, колкото е възможно по-скоро.
Блинки, трий от време на шита моля те.
 
Блинки, трий от време на шита моля те.

Абе глупако, аз се опитвам да бъда полезна на хората, като им спестя излишно разкарване. Твоето участие в темата с какво е полезно? Поне в такива ситуации се дръж адекватно. Хейта можем да го продължим в друга тема, ако толкова те сърби.
 
Говорено е с бащата. Кръвта необходима към момента е събрана. Във FB имаше ударна кампания.
 

Горе