Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Да се пусне нещо в продавалника е лесно и безплатно, просто нищо не пречи да се пробва, независимо какви обяви има или няма вече там. Даже е предимство ако ги няма точно твоите продукти. Аз ако трябва да продавам нещо там и не знам какво да е, то ще гледам да е нещо дето го няма.

Аз да се изкажа малко по-технически обаче :)

- Първото нещо, тази анимация отгоре на началната страница. Процесора на лаптопа ми не се радва да я види :) Една от картинките е половин мегабайт. Другата е по-малка на размер, ама и на пиксели => не излиза перфектно на вече нормална FullHD резолюция. Та относно тая екстричка, въпороса ми е - има ли смисъл, ако няма файда? :)

- Много .js и много .css файлове. Само темата има някакъв безкраен списък от 19 .js файла. и поне десетина .css файла. Доста от тях не са минимизирани (с изчистени ненужни празни пространства). Накратко - тоя дето е правил темата въобще не си е мислил за ефективност, но в днешно време всичко се сглобява на части и това е някак нормално. Е, фейсбука пак е по-тромав на зареждане, но все пак...

- Колкото и да е наблъскана темата с щуротии, на сайдбара не му е обърнато достатъчно внимание. Съдържанието от дясно се зарежда преди него, през което време той няма широчина, та след като се зареди отмества съдържанието надясно. В резултат, почти всеки път като се отвори някоя страница и има един такъв ефект на отместване надясно, само че тоя ефект не е много ефектен :)

- Пак в сайдбара, не знам дали ми допада това сливане на изгледа на имената и линковете в ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

- Има една липсваща картинка и малко предупреждения: http://prntscr.com/78qyrg

- Собствен линк към фейсбук и т.н. е ок, но аз поне не съм фен на притурките от такива сайтове

- За някои продукти липсват картинки = непростимо. Ето например: http://prntscr.com/78r15h

- Голяма част от всяка страница е отредена за логото. Това е онлайн магазин, да не би да го продаваш?
 
Последно редактирано:
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

леле леле, щом hahovec-а препоръчва :D :cry:

по темата, не знам как си с англйския, но изгледай задължително това - https://www.shopify.com/videos/content-marketing и преди да се довериш на някой от тоя форум проверявай нещата от различни източници поне 3 пъти, че има много дървени философи.

Къф ти е на теб проблема не мога да разбера??? Ти съветваше човек да пренаписва вече индексирани линкове, за да може да се подобри сео-то, позовавайки се на нещо казано от Мат Кътс преди над 6 години!!!! Ти си от тези дървени философи! За разлика от теб аз съм наясно с нещата който са автентични сега и на момента! Повечето от тези неща ще ги разбереш след година минимум на СЕО семинарите!!!!

В случая глупавия линк, който си дал е с информация от 2013 година и в сегашния случай си с над 2 години назад с информацията. Да не говорим, че нещата, който говори са меко казано неактуални!
 
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

леле леле, щом hahovec-а препоръчва :D :cry:

по темата, не знам как си с англйския, но изгледай задължително това - https://www.shopify.com/videos/content-marketing и преди да се довериш на някой от тоя форум проверявай нещата от различни източници поне 3 пъти, че има много дървени философи.
Общото заглавие гласи само по себе си, принципът на онлайн търговията за България е съвсем различен от този който си дал като цяло. Незнам какво говориш за hahovec, обаче аз го виждам като стабилен, не се отмята от думата си, а въпросната блондинка търси помощ или по точно на нея и трябва паразен дял. А обясни ми като толкова много разбираш ако ти дам 10к за СЕО за колко време ще си ги възвърна с твоите английски тематики??
 
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Здрасти
Щом се променят нещата, струва се да седнеш и да обмислиш онлайн представянето по-подробно и да изградиш стилен и точен план за действие.
Явно имаш стоката познанията опита и желанието, оправяш се с логистиката и клиентите. Това е много добре.
Като начало не сменяй само темплета а помисли за нов магазин направен на платформа за магазини , може и на нов домейн нещо брандъбал.
Стария е на WP чудесно нека си работи той само ще подпре новия проект. Ще си качваш статии и материали по темата.
Но на истинска платформа за онлайн магазин можеш да развиеш идеята си , не говорим само за уан пейдж сео , представянето и подредбата на артикулите, те са важни но също тъка, са важни социалните сигнали, обратната връзка с клиента, чат, промоции и още много други неща.
Един опенкарт например ще ти даде възможност да възпитаваш аудиторията си и те да се връщат пак и да купуват
 
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Мнения много и различни. Ако има някой, който е правил проекти подобни ще се радвам да ги погледна за да видя, че ги умее нещата. (в смисъл ако иска да работим заедно)
Домейн няма да се сменя
На тази платформа мога да работя и ще я запазя, нова сега не ми се учи.
Темплейта е купен....не е правен за мен специално.
Искам да си помогна и да скъся пътя, а не да зарина всичко и да почвам от нулата. Все пак си е от 2 години.
 
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Къф ти е на теб проблема не мога да разбера??? Ти съветваше човек да пренаписва вече индексирани линкове, за да може да се подобри сео-то, позовавайки се на нещо казано от Мат Кътс преди над 6 години!!!! Ти си от тези дървени философи! За разлика от теб аз съм наясно с нещата който са автентични сега и на момента! Повечето от тези неща ще ги разбереш след година минимум на СЕО семинарите!!!!

В случая глупавия линк, който си дал е с информация от 2013 година и в сегашния случай си с над 2 години назад с информацията. Да не говорим, че нещата, който говори са меко казано неактуални!

Не ми спорете в темичката :(
Hahovec видях магазина, козметиката е слабо застъпена. Ако работиш в доставчици, то можем да си бъдем полезни. Аз работя с няколко онлан магазина.
 
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Не ми спорете в темичката :(
Hahovec видях магазина, козметиката е слабо застъпена. Ако работиш в доставчици, то можем да си бъдем полезни. Аз работя с няколко онлан магазина.

Номенклатурата ми в козметиката е над 10 000 продукта. В това число влизат 3500 водещи аромата на 400 от водещите фирми в цял свят. Продуктите в сайта ми са малко, понеже все още не са качени всичките. Има марки, на които съм изключителен представител и вносител. Но въпреки всичко, ако имаш стока на склад, продуктов каталог с цени е възможно да работим. Аз също продавам Био козметика, както от най - ниския ценови клас, така и от най - високия :) Като цяло лансирам това от което имам най - голяма печалба, но също така помагам доста хора в онлайн маркетинга. До момента клиентите за чийто сайтове се грижа са над 50, като сайтовете им са изработени с последната версия на джумла и платеното приложение хикашоп, като по кода има доста неща, който са добавени изцяло от мен. Имам директен контакт със създателите на хикашоп и 99% от нещата, който пиша по ядрото на компонента веднага влизат в последните версии за ъпдейт, което гарантира 100% сигурност за сайта ти. В момента разработвам изцяло завършена система за онлайн търговия с нашумялата напоследък система Магенто и набирам клиенти. Това с което се различавам от другите разработчици е, е това че аз не работя за еднократно изпълнение на проект. Всеки "клиент" подписва договор за поддръжка в период на минимум една година след реализиране на проекта, като през този период аз отговарям за всичко, което влиза в първоначално подписания договор и поемам отговорност да изпълня всяко ИТ нещо в което видите потенциал и сте готови да инвестирате. Системата на Магенто ще бъде интегрирана с два със сигурност, но може би и три от водещите складове софтуери в страната. Не мога да спомена имена на софтуерите, понеже в момента водим преговори и нищо не е официално.

Не ме разбирай погрешно, дейността от която печеля и се издържам е търговията, сайтовете и другите неща са просто начин чрез който да лансирам търговията си. Какво означава това? Това означава, че ползвайки услугите ми ти се свързваш с човек, който има контакт с 90% от вносителите на стоки в БГ, също така и с човек, който може да достави всякакви стоки от Китай. Ако използваш моите услуги, ти получаваш освен комплексно решение за твоята онлайн търговия, но и човек, който може да обогати каталога ти с продукти, като ти няма да се притесняваш за логистика, произход, лиценз, понеже моята фирма отговаря за всичко това с името си.

Макар и от скоро да съм в този форум, вече съм работил с някои от потребителите от форума, ако желаят могат да оставят мнението си и впечатлението си от работата с мен.

@Dea с мен можеш да се свържеш, както с лично съобщение тук, така и да пишеш на майла ми от сайта, можеш и да ме намери и на някои от телефоните в сайта. Представи се, че си от форума предприемач :) Ако попаднеш на оператор, той ще те прехвърли към мен. Всички сме любезни и отзивчиви, няма от какво да се притесняваш да ни потърсиш по телефона, всъщност даже предпочитам директния контакт :wink:
 
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Ако изглеждаш, като мацката на аватара свържи се и с мен - моментално излизам да ти продавам козметиката на сергия пред блока ми :lol:
 
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Малко оффтопик или казано на български не по темата. В интерес на развитието на форумът тази темичка би могла да бъде полезна и за други така да кажа "магазинери", за препоръчване е да не се спами с празни приказки.
 
  • Like
Реакции: 3des
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Малко оффтопик или казано на български не по темата. В интерес на развитието на форумът тази темичка би могла да бъде полезна и за други така да кажа "магазинери", за препоръчване е да не се спами с празни приказки.

Сори, аз щото видях, че хаховец пак изкара голямата паламарка, както в повечето теми, не знам дали наистина е световно известен бизнесмен с печалби колкото външния продукт на малката ни държавица или просто обича да се хвали, но общо взето от това си направих извода, че това отново ще е тема в която си правим гаргара.

П.С Аз спирам да пиша тук :)
 
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Ей, накарахте жената да си смени снимката...
 
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Спокойно, Дея, тук форума си е такъв. Усетят ли те, че си жена и започваш да получаваш отношение, където другъде няма да срещнеш. Нищо, има и полезни съвети.
 
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Нищо страшно не е станало :) Просто реших, че е по - безопасно така.
Значи системата засега няма да я сменям
Получих добри съвети относно on page сео и реклама
Аз мисля, че трябва и повече статии в блога и присъствие в соц. мрежи и разни форуми женски особено.
Ще потърся някой във форума, който се занимава точно с това. Ако някой чете сега да казва :)
Благодаря много за съветите. Ако на някой му идва друго на ум да каже.
;)
 

Горе